Mentoriai
Teisėsauga
Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyba
LinkedIn

Miestas

Vilnius

Organizacija

LR STT, STT mentorystė

Atsiliepimai: 0

Laisvas

Apie

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – pagrindinė kovos su korupcija institucija Lietuvoje.
STT – Lietuvos Respublikos Prezidentui ir Seimui atskaitinga kovos su korupcija institucija, kurios misija – mažinti korupciją, keliančią grėsmę žmogaus teisėms ir laisvėms, teisinės valstybės principams, ekonomikos plėtrai.

STT veiklos kryptys:
• baudžiamasis persekiojimas;
• analitinė antikorupcinė žvalgyba;
• korupcijos prevencija;
• antikorupcinis visuomenės švietimas ir informavimas.

Baudžiamojo persekiojimo kryptis.

Galėsi klausti ir sužinoti atsakymus apie tai, kaip vyksta kriminalinė žvalgyba ir ikiteisminis tyrimas ir ko reikia, kad jis būtų kokybiškas ir produktyvus. Sužinoti apie ikiteisminio tyrimo vietą baudžiamojo proceso teisės sistemoje. Taip pat gauti žinių apie tai, kokių savybių reikia ir į kokius klausimus turi atsakyti sau, jei nori tapti baudžiamosios teisės specialistu ar ikiteisminio tyrimo pareigūnu.

Analitinės antikorupcinės žvalgybos kryptis.

Galėsi klausti ir sužinoti atsakymus kodėl duomenys ir big data yra vienas ir vertingiausių mūsų laikų produktų? Kaip iš analizių gali matyti grėsmę skaidriai aplinkai ir atrasti potencialius korupcijos židinius? Ko reikia, kad galėtum tapti duomenų analitiku, kaip veikia sociologinės apklausos ir kam jos naudojamos?

Korupcijos prevencijos kryptis.

Galėsi klausti ir sužinoti atsakymus apie korupcijos prevencijos politiką Lietuvoje. Kaip veikia teisėkūra, ko reikia, kad antikorupcinė aplinka veiktų efektyviai. Ko reikia, kad taptum geru teisėkūros, korupcijos rizikos veiksnių ar teisės aktų analitiku?

Antikorupcinio švietimo ir informavimo kryptis.

Galėsi klausti ir sužinoti atsakymus kaip į skaidrumą ir korupciją reaguoja visuomenė? Ko reikia, kad visuomenės nuostatos pasikeistų ir stiprėtų? Kodėl švietimas nėra tik pamokos ir paskaitos? Kaip reikia diskutuoti su auditorijomis, ko reikia viešajam kalbėjimui ir auditorijos baimei įveikti? Kaip dirbti su grupėmis skirtingų žmonių ir gebėti laviruoti tarp kardinaliai skirtingų požiūriu? Ko reikia, kad taptu pareigūnu švietimo srityje ir kokios savybės lemia, kad žmonės norės tavęs klausytis?

SUDOMINO?

Rašyk pristatant save motyvaciniame laiške el.paštu [email protected] temoje nurodant “VU mentorystė“.
daugiau

LR STT