Visapusiškas darnumas: kaip jo siekia Danske Bank?

Tvarumui tampant sėkmingo verslo sąlyga ir pagrindu, organizacijos siekia atrasti sau tinkamiausią socialinės atsakomybės kelią. „Danske Bank“ Lietuvoje IT paslaugų darbuotojams vadovas Giedrius Dzekunskas teigia, kad organizacijų tvarumas šiandien nebegali apsiriboti viena parodomąja iniciatyva ar rėmimo projektu, o turi apimti visas įmonės veiklos dimensijas – kurti naudą visuomenei, darbuotojams ir pačiam verslui.

 

Įrankis pokyčiams – tvarios investicijos


Šiandienos konkurencinėje aplinkoje vis daugiau organizacijų supranta, kad tvarumas yra daugiau nei etiniai įsipareigojimai – tai kuria ir ilgalaikę ekonominę prasmę. Visoms interesų grupėms – investuotojams, darbuotojams, klientams – tvarumas tampa vienu svarbiausių sprendimų priėmimo kriterijų. Vis tik, tarptautinės konsultacijų bendrovės „Boston Consulting Group“ (BCG) analizės duomenimis, nors 90 proc. vadovų tai supranta, tik 60 proc. įtraukia tvarumą į savo strategiją ir vos 25 proc. – į savo verslo modelį.


„Siekiant tvarumo, organizacijos pirmiausiai turėtų atsigręžti į save ir užtikrinti atsakingas verslo praktikas, priimti į tvarumą orientuotus sprendimus. Tai savotiškas korporatyvinės socialinės atsakomybės pagrindas, apimantis tvarų valdymą, investicijas ir finansus“, – dalinasi G. Dzekunskas.


Kad tvarumas atveria naujas galimybes, G. Dzekunskas grindžia Šiaurės šalių lyderiu tvarių finansų srityje siekiančio tapti „Danske Bank“ pavyzdžiu. Banko investicijos į tvarių pokyčių projektus ir kompanijas siekia daugiau kaip 2 mlrd. eurų. Iki 2023 metų tvarių investicijų, įskaitant žaliąsias paskolas, apimtis bankas planuoja padidinti iki daugiau nei 14 mlrd. eurų. Dar virš 4 mlrd. eurų į žaliuosius projektus ir veiklas ketinama nukreipti per banko valdomus pensijų fondus.

 

Tvarumas neįmanomas be rūpinimosi darbuotojais


G. Dzekunsko teigimu, kita organizacijoms svarbi tvarumo dimensija yra susijusi su esamais, buvusiais ir potencialiais jos darbuotojais, jų gerove. Indėlis šioje srityje, pasak jo, apima tokius aspektus, kaip emocinės gerovės, darbo ir laisvalaikio balanso skatinimas, ilgalaikė talentų ugdymo strategija, ryšiai su aukštojo mokslo bendruomene, atvira ir įtrauki, be diskriminacijos apraiškų, vidinė kultūra.

 

Idealu, kai kiekvienas siekiantis augti specialistas ar specialistė turi galimybę ugdyti savo kompetencijas, išbandyti skirtingas veiklos sritis, įsitraukti į tiek organizacijoje, tiek komandose vykdomas iniciatyvas. Svarbu būti pastebėtiems ir įvertintiems tiek pradedantiems ar keičiantiems karjerą talentams, tiek aukštų kompetencijų ekspertams.

 

Danske Bank“ technologijų ir globalių paslaugų centras Lietuvoje vienija daugiau nei 4,200+ kolegų bendruomenę, todėl būdami įvairios visuomenės dalimi, siekiame kurti įvairovei atvirą ir skirtingus žmones įgalinančią darbo aplinką, kurioje gerai jaustųsi ir save realizuotų kiekvienas, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, tautybės, seksualinės orientacijos ar kt. Jau ne kartą įsitikinome, kad bendruomenė visą savo potencialą gali atskleisti tik tada, kai kiekvienas jos narys gali būti savimi, jaustis priimtas ir vertinamas.

 

Pokyčiai neįsivaizduojami be kolegų įsitraukimo, tad įsivaizduokite, kokį pokytį visuomenėje galime pasiekti pasitelkę visus kolegas ir juos supančią draugų, artimųjų, kaimynų ir t.t. bendruomenę. Todėl mūsų socialinės atsakomybės prioritetai pirmiausia yra apie mūsų kolegas – jų gerovę, augimą, profesinę ir asmeninę sėkmę, vertybes, ir kiekvieno iš jų individualią socialinę atsakomybę už pasaulį, kuriame gyvename.

 

Prie šio tikslo prisideda ir talentų ugdymo programa „FuturePros“, kuri padeda tobulėti ir sėkmingai į darbo rinką įsitraukti studentams, neseniai studijas baigusiems ar kvalifikaciją keičiantiems žmonėms. Nuo 2019 m. per šią apmokamą programą prie organizacijos Lietuvoje prisijungė 129 darbuotojai, o tai, G. Dzekunsko teigimu, kuria naudą jiems patiems, įmonei ir augančiai šalies darbo rinkai.

 

Pasak G. Dzekunsko, taip pat skaičiuojama, kad laimingi darbuotojai yra mažiausiai 10 proc. efektyvesni darbe, o štai daugiau kaip 10 proc. naujų darbuotojų, kuriuos kasmet įdarbina organizacija, yra į „Danske Bank“ grįžtantys kolegos. Pernai tokių atvejų suskaičiuota daugiau nei 100. G. Dzekunskas pastebi, jog pasižvalgę po rinką, pasisėmę naujų žinių jie galiausiai grįžta dėl to, kad vertina patikimą, darbuotojais nuoširdžiai besirūpinantį darbdavį.

 

Prisidėti prie teigiamų pokyčių skatinami ir darbuotojai


Galiausiai organizacijų tvarumas yra neįsivaizduojamas be rūpinimosi supančia aplinka. „Danske Bank“ Lietuvoje kasmet investuoja daugiau kaip 50 tūkst. eurų į energijos sąnaudų ir CO2 emisijos mažinimą. Visi „Danske“ miestelio biuro pastatai Vilniuje naudoja tik vietinę, iš atsinaujinančių išteklių gaunamą energiją. Visgi geri darbai prasideda nuo mažų dalykų ir daromi tyliai, pavyzdžiui, pernai kolegų organizuotame vidiniame aukcione „Bid2Give”, kurio metu darbuotojai galėjo įsigyti nebenaudojamos, bet puikios būklės įrangos ir baldų, surinkta 50 tūkst. eurų, kurie buvo skirti darbuotojų pasirinktoms ne pelno siekiančioms organizacijoms. Kita dalis inventoriaus atiduota įvairioms organizacijoms. Tuo tarpu, nesuvartotas „Danske“ miestelio valgyklų maistas atiduodamas labdaringoms virtuvėms.

 

„Visi mūsų kolegos turi galimybę per metus vieną apmokamą darbo dieną skirti savanorystei. Tai ne tik puiki proga prisidėti prie mus supančios bendruomenės gerovės, bet ir ugdyti mūsų sąmoningumą, gebėjimą prisiimti atsakomybę už svarbius pokyčius. Savanoriauti jie gali individualiai arba kartu su kolegomis, kas geriau už bet kokį vakarėlį stiprina komandą. Praėjusiais metais savanoriška visuomenine veikla tokiu būdu užsiėmė jau daugiau nei 750 darbuotojų Lietuvoje“, – sako G. Dzekunskas.

 

Pasak Giedriaus, tik skiriant pakankamą dėmesį visiems tvarumo lygmenims galima kalbėti apie išties tvarią kompaniją ir teigiamą jos poveikį visuomenei ir aplinkai. Tam reikia nuolatinių pastangų – pradedant strateginiais verslo valdymo sprendimais ir baigiant lokaliomis iniciatyvomis, kurių dėka laimi organizacija, darbuotojai ir visa visuomenė.

 

Daugiau apie „Danske Bank“ ir taip pat galimybes prie jų prisijungti sužinok čia.

Join idialogue!

Share Facebook

Dankse Bank

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
Employees first – how to do it right?
Many talk about the “employees first” approach and its benefits. But how many of us truly walk the talk when pressed with business decisions and routine? We know that our partners Present Connection really knows how to do it right and we asked them to generously share insights on how to foster the culture of people within a team or organization. Great insights from the Country manager of Present Connection Gintarė Žilinskė awaits.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė For growth
Psichoterapeutas atsako - kodėl negali nustoti dirbti?
Teko girdėti, o gal net ir sau pačiam kartoti frazes „pailsėsi, kai numirsi“ ar „per kančias į žvaigždes“? Jei esi vienas iš tų, kuris jaučia kaltę ilsėdamasis – šis straipsnis tau, nes idialogue Mentorius ir psichoterapeutas Dainius Jakučionis atsako į klausimą „kodėl negali nustoti dirbti?”.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Practical advice
What are the magic ingredients that make tech teams work?
In a digital era it is crucial to have conversations about what makes tech teams thrive and achieve exceptional results. Afterall, according to Digital Business Study 2023 by Foundry, 89% of all companies have already adopted or plan to adopt a digital-first business strategy. We have a strong conviction that having conversations with tech team leaders and members provide valuable insights into the magic ingredients that make tech teams work the best.
Skaityti toliau

Do you have a Mentor already?

With his or her help you will not only go faster, but more.
Hurry up and choose one!