„Present Connection“ patirtis | Sėkmingas bakalauro pateikimas ir patirtis žiniatinklio kūrimo technologijose

Present Connection“  pakalbinome mentorių Darių ir jo mokinį Audrių. Jie pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis apie vidinę, jau antrus metus įmonėje sėkmingai gyvuojančią, mentorystės programą.

Kaip prasidėjo jūsų mentorystės istorija? Kas buvo iniciatorius?

Darius: Present Connection“  inicijavo mentorystės programą ir pakvietė savanorius mentorius prisijungti. Na, o kandidatai galėjo pasirinkti jiems patinkantį mentorių. Spėju, kad Audriui patikau aš.

Audrius: Tuo pačiu metu, kai universitete pradėjau rašyti bakalauro ataskaitą, įmonė pradėjo mentorystės programą. Norėjau pateikti kokybišką ataskaitą ir išmokti kažko naujo. Man tai buvo puiki galimybė, ir, laimei, man pavyko gauti Darių, kaip savo mentorių.


Su kokiais profesiniais iššūkiais teko susidurti bendradarbiaujant?

Darius: Suprasti Audriaus kuriamą produktą ir nedidinti jo apimties, apsiribojant pagrindinėmis projekto funkcijomis. Visada kyla pagunda pridėti šį bei tą. Kadangi pakeitėme frontend stack'ą, prireikė laiko perrašyti kodą ir Audriui įsivažiuoti.

Audrius: Turėjau mažai patirties šioje srityje ir ribotą laiką projektui įgyvendinti. Buvo sudėtinga valdyti laiką ir norėjosi kuo greičiau gauti visus atsakymus, kad galėčiau kuo geriau pasinaudoti Dariaus žiniomis.Kaip jums abiem pavyko motyvuoti save ir skirti papildomo laiko mentorystei?

Darius: Lengviau save motyvuoti, kai dirbi prie ko nors įdomaus, pavyzdžiui, Audriaus projekto product and stack-wise”. Taigi, man nereikėjo savęs labai motyvuoti. Spėju, kad geriausia Audriaus motyvacija buvo galutinis terminas.

Audrius: Net neturėjau galimybės pagalvoti apie motyvaciją, nes turėjau nedaug laiko užbaigti savo projektą ir jam skyriau visą laisvą laiką.

 

Kokius mentorystės privalumus išskirtumėte iš savo asmeninės patirties?

Darius: Nors per mentorystę dalijamasi žiniomis, niekas visko nežino. Mokydamas kitus, pats mokaisi. Tai puikus būdas pabūti komandos vadovo vaidmenyje, kad ir vienam žmogui.

Audrius: Aišku, turi galimybę pasisemti žinių iš labiau patyrusio mentoriaus. Bet, be šio akivaizdaus privalumo, taip pat išmokstama užduoti tinkamus klausimus. Tai ir puikus būdas susipažinti su įmone ir žmonėmis artimiau.

 

Ar bendradarbiaudami patyrėte kokių nors linksmų nutikimų?

Darius: Gal Audriaus kodas? Juokauju. Konkretaus nepaminėsiu, bet apskritai buvo smagu.

Audrius: Darius mėgo dalytis savo juokingomis istorijomis apie bakalauro projektą ir baigiamuosius vertinimus, kad mane nuramintų.

 

Kokių rezultatų pasiekėte?

Darius: Audrius baigė studijas ir įgijo daugiau patirties dirbant su new-stack’u.

Audrius: Pasiekiau net daugiau, nei tikėjausi. Susipažinau su nuostabiu mentoriumi ir daug ko iš jo išmokau. Gavau gerą įvertinimą už bakalauro projektą ir įgijau patirties žiniatinklio kūrimo technologijose, o tai mane atvedė į dabartinę darbo vietą. Argi reikia ko daugiau?

 

Ar turite kokių nors tolesnio bendradarbiavimo planų?

Darius: Su Audriumi esame suplanavę daugiau klausimų ir atsakymų sesijų. 

Audrius: Taip, dar daug ko reikia išmokti. Taigi, kol Dariui neatsibosiu, tol jį ir toliau kamantinėsiu.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Present Connection

Daugiau karjeros idėjų

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!