2024.03.31

Kaip nustebinti darbdavius darbo pokalbio metu ir viršyti lūkesčius?

Atlikdami dešimtis darbo pokalbių kas mėnesį idialogue partnerių „Amston“ atstovai susiduria su daugybe kandidatų, iš kurių tik vienetai keliauja į kitus atrankos etapus ir galiausiai gauna patraukliausius darbo rinkos pasiūlymus.

 

Pakalbinome HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ augimo partnerę Birutę Sirgedaitę apie tai, kokie kandidatai yra įsimintiniausi bei sudaro geriausią įspūdį darbo pokalbių metu, nes ji tikrai turi atsakymus į šį klausimą. 

 

Kokie kandidatai šių dienų rinkoje išsiskiria labiausiai?

 

Šiandieninėje darbo rinkoje labiausiai išsiskiria proaktyvūs kandidatai – tie, kurie į darbo pokalbius žiūri atsakingai ir jiems pasiruošia, o po jų rodo iniciatyvą tęsti komunikaciją ir gauti grįžtamąjį ryšį. 

 

Taip pat sakyčiau, kad išsiskiria ir tie kandidatai, kurie geba save ir savo tinkamumą pozicijai vertinti kritiškai ir, pastebėję įgūdžių stygį, rodo motyvaciją šią spragą padengti.

 

Ar rekomenduotina į darbo pokalbius atsinešti savo prezentaciją bei idėjas organizacijai?

 

Atsakingą pasiruošimą darbo pokalbiui darbdaviai visada vertins teigiamai, o parengta prezentacija ar projektų portfolio leidžia tvirčiau pagrįsti turimas kompetencijas ir sukauptą patirtį, kas darbdaviui suteikia pasitikėjimo kandidatu ir jo patirtimi.

 

Na, o jei nuspręsite į darbo pokalbį ateiti su surinktomis idėjomis organizacijai, susipažinę su organizacija, atlikę potencialaus darbdavio SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių) analizę, parodysite, kad esate iniciatyvus ir norite prisidėti prie įmonės tobulinimo. 

 

Toks atsakingas pasiruošimas tikrai nepaliks darbdavio abejingo ir padidins jūsų šansus gauti kvietimą prisijungti prie organizacijos.

 

Kaip padidinti savo šansus pereiti visus atrankos etapus?

 

Svarbu nuo pat atrankos pradžios rodyti motyvaciją ir susidomėjimą įmone ir pozicija. Vadinasi, turite parengti konkrečiai pozicijai pritaikytą gyvenimo aprašymą, kuriame atliepiate darbo skelbimo reikalavimus ir įmonės vertybes, taip pat pateikti ir konkretų motyvacinį laišką.

 

Toliau, nereikėtų pamiršti punktualumo, nuoširdumo bei profesionalumo kiekvieno pokalbio metu. Svarbu būti savimi bei puikiai pasiruošti darbo pokalbiams iš anksto, kad galėtumėte tinkamiausiai pristatyti save ir savo patirtį bei parodyti motyvaciją.

 

Domina naujausi rinkos darbo pasiūlymai ir organizacijos, kuriose gera dirbti? Laikas pasižvalgyti savo būsimos darbo vietos tarp idialogue rekomenduojamų darbdavių čia.

Join idialogue!

Share Facebook

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
The mindset of a stress expert. How do you find the calmness in the storm?
In order for him to be able to help others cope with their emotional challenges, he had to win his own internal fights. Today, Simonas Niedvaras carries not only the title of idialogue mentor, but also the role of a stress instructor, and Simonas's new book "The mindset of a stress expert" encouraged us to delve deeper into the topic of stress understanding and stress processing. In this article, Simonas shares his personal encounters with stress and practical insights on how to allow yourself to feel and act when feeling. In other words, how do you find the calmness in the storm?
Skaityti toliau
neringa Courses
Tarptautinės organizacijos tarptautinė mentorystės programa: ko Baltijos šalių vadovai gali pasimokyti vieni iš kitų
„Luminor“ banko Mokymų partnerė Danguolė Maslienė akcentuoja, kad sklandus vadovų bendradarbiavimas, komandiškumas ir lyderystės principų puoselėjimas yra svarbus ne tik dėl jų sklandaus ir sėkmingo darbo bei profesinio augimo, tačiau ir dėl sektino pavyzdžio formavimo darbuotojams. Jeigu mokosi ir auga vadovai, darbuotojai taip pat yra motyvuoti tobulėti.
Skaityti toliau
neringa Success story
Gerovės mentoriai: kaip jie prisideda prie darbuotojų ir organizacijos klestėjimo?
Pasak Agnės Gorpiničienės, kai kalbame apie darbuotojo emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad į darbą ateina ne funkcija, o žmogus. „Ar įmanoma pasamdyti tik vieną asmenybės dalį – jo žinias, bet ne visa kita, kas jį sudaro? Manau, kad ne. Ir jei mes renkamės pamatyti visą žmogų ir jį stiprinti, palaikyti, gauname kur kas didesnę vertę“, – įsitikinusi A. Gorpiničienė.
Skaityti toliau