Present Connection

2022.04.20

„Present Connection“ patirtis | Sėkmingas bakalauro pateikimas ir patirtis žiniatinklio kūrimo technologijose

Present Connection“  pakalbinome mentorių Darių ir jo mokinį Audrių. Jie pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis apie vidinę, jau antrus metus įmonėje sėkmingai gyvuojančią, mentorystės programą.

Kaip prasidėjo jūsų mentorystės istorija? Kas buvo iniciatorius?

Darius: Present Connection“  inicijavo mentorystės programą ir pakvietė savanorius mentorius prisijungti. Na, o kandidatai galėjo pasirinkti jiems patinkantį mentorių. Spėju, kad Audriui patikau aš.

Audrius: Tuo pačiu metu, kai universitete pradėjau rašyti bakalauro ataskaitą, įmonė pradėjo mentorystės programą. Norėjau pateikti kokybišką ataskaitą ir išmokti kažko naujo. Man tai buvo puiki galimybė, ir, laimei, man pavyko gauti Darių, kaip savo mentorių.


Su kokiais profesiniais iššūkiais teko susidurti bendradarbiaujant?

Darius: Suprasti Audriaus kuriamą produktą ir nedidinti jo apimties, apsiribojant pagrindinėmis projekto funkcijomis. Visada kyla pagunda pridėti šį bei tą. Kadangi pakeitėme frontend stack'ą, prireikė laiko perrašyti kodą ir Audriui įsivažiuoti.

Audrius: Turėjau mažai patirties šioje srityje ir ribotą laiką projektui įgyvendinti. Buvo sudėtinga valdyti laiką ir norėjosi kuo greičiau gauti visus atsakymus, kad galėčiau kuo geriau pasinaudoti Dariaus žiniomis.



Kaip jums abiem pavyko motyvuoti save ir skirti papildomo laiko mentorystei?

Darius: Lengviau save motyvuoti, kai dirbi prie ko nors įdomaus, pavyzdžiui, Audriaus projekto product and stack-wise”. Taigi, man nereikėjo savęs labai motyvuoti. Spėju, kad geriausia Audriaus motyvacija buvo galutinis terminas.

Audrius: Net neturėjau galimybės pagalvoti apie motyvaciją, nes turėjau nedaug laiko užbaigti savo projektą ir jam skyriau visą laisvą laiką.

 

Kokius mentorystės privalumus išskirtumėte iš savo asmeninės patirties?

Darius: Nors per mentorystę dalijamasi žiniomis, niekas visko nežino. Mokydamas kitus, pats mokaisi. Tai puikus būdas pabūti komandos vadovo vaidmenyje, kad ir vienam žmogui.

Audrius: Aišku, turi galimybę pasisemti žinių iš labiau patyrusio mentoriaus. Bet, be šio akivaizdaus privalumo, taip pat išmokstama užduoti tinkamus klausimus. Tai ir puikus būdas susipažinti su įmone ir žmonėmis artimiau.

 

Ar bendradarbiaudami patyrėte kokių nors linksmų nutikimų?

Darius: Gal Audriaus kodas? Juokauju. Konkretaus nepaminėsiu, bet apskritai buvo smagu.

Audrius: Darius mėgo dalytis savo juokingomis istorijomis apie bakalauro projektą ir baigiamuosius vertinimus, kad mane nuramintų.

 

Kokių rezultatų pasiekėte?

Darius: Audrius baigė studijas ir įgijo daugiau patirties dirbant su new-stack’u.

Audrius: Pasiekiau net daugiau, nei tikėjausi. Susipažinau su nuostabiu mentoriumi ir daug ko iš jo išmokau. Gavau gerą įvertinimą už bakalauro projektą ir įgijau patirties žiniatinklio kūrimo technologijose, o tai mane atvedė į dabartinę darbo vietą. Argi reikia ko daugiau?

 

Ar turite kokių nors tolesnio bendradarbiavimo planų?

Darius: Su Audriumi esame suplanavę daugiau klausimų ir atsakymų sesijų. 

Audrius: Taip, dar daug ko reikia išmokti. Taigi, kol Dariui neatsibosiu, tol jį ir toliau kamantinėsiu.

Join idialogue!

Share Facebook

Present Connection

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
The mindset of a stress expert. How do you find the calmness in the storm?
In order for him to be able to help others cope with their emotional challenges, he had to win his own internal fights. Today, Simonas Niedvaras carries not only the title of idialogue mentor, but also the role of a stress instructor, and Simonas's new book "The mindset of a stress expert" encouraged us to delve deeper into the topic of stress understanding and stress processing. In this article, Simonas shares his personal encounters with stress and practical insights on how to allow yourself to feel and act when feeling. In other words, how do you find the calmness in the storm?
Skaityti toliau
neringa Courses
Tarptautinės organizacijos tarptautinė mentorystės programa: ko Baltijos šalių vadovai gali pasimokyti vieni iš kitų
„Luminor“ banko Mokymų partnerė Danguolė Maslienė akcentuoja, kad sklandus vadovų bendradarbiavimas, komandiškumas ir lyderystės principų puoselėjimas yra svarbus ne tik dėl jų sklandaus ir sėkmingo darbo bei profesinio augimo, tačiau ir dėl sektino pavyzdžio formavimo darbuotojams. Jeigu mokosi ir auga vadovai, darbuotojai taip pat yra motyvuoti tobulėti.
Skaityti toliau
neringa Success story
Gerovės mentoriai: kaip jie prisideda prie darbuotojų ir organizacijos klestėjimo?
Pasak Agnės Gorpiničienės, kai kalbame apie darbuotojo emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad į darbą ateina ne funkcija, o žmogus. „Ar įmanoma pasamdyti tik vieną asmenybės dalį – jo žinias, bet ne visa kita, kas jį sudaro? Manau, kad ne. Ir jei mes renkamės pamatyti visą žmogų ir jį stiprinti, palaikyti, gauname kur kas didesnę vertę“, – įsitikinusi A. Gorpiničienė.
Skaityti toliau