Neringa Sendriūtė

2023.03.22

15 būdų, kaip gyventi nelaimingą profesinį gyvenimą

Jau matei daug patarimų, kaip tapti sveikesniu, laimingesniu ir turtingesniu… Kiek iš šių patarimų pritaikei, ar jau esi profesiškai save realizavęs, turtingas ir maksimaliai laimingas? Girdime atsakymą, kad dar ne… tad pasitelkę tai, kas yra vadinama reverse engineering, norime tau padėti kelyje į laimingą profesinį gyvenimą. 

 

Žmogaus smegenys užkoduotos ieškoti grėsmių ir pavojų – juk taip evoliucijos teorijos šalininkai mums aiškina žmogaus formavimąsi. Vadinasi, mums lengviau fiksuoti tai, ko žūtbūt negalima daryti, nei tai, ką būtina daryti. Ar susimąstei, kodėl kartais gali viršyti greitį, bet niekuomet neleistum sau sėsti į mašiną su neveikiančiais stabdžiais? Atrodo akivaizdu, antruoju atveju avarijos ar net mirties pasekmės garantuotos. 

 

Taigi dalinamės 15 būdų, kurie garantuotai tau padės gyventi nelaimingą profesinį gyvenimą. Jei seksi šiuos patarimus, duodame garantiją, kad ryte kelsiesi iš lovos be energijos ir entuziazmo, eisi į darbą, kur kolegos ir projektai tavęs neįkvėps ir neaugins. Ir viskas tam, kad gyventum nedžiuginantį ir beprasmį profesinį gyvenimą.

 

Dirbk įmonėje, kuri neatitinka tavo vertybių.

Vadovai vertina biurokratiškus procesus, o tu empatišką kontaktą su klientais? Puiku, galėsi kiekvieną dieną skųstis nelogiškais vadovų sprendimais ir būsi priverstas elgtis ne pagal savo vertybes. 

 

Dirbk darbą, kuris neatliepia tavo stiprybių.

Būk chaotiškas kūrėjas, dirbantis rolėje, reikalaujančioje pastabumo detalėms. Turėk natūralų talentą bendrauti su žmonėmis, bet niekada neatsidurk vadovaujančioje pozicijoje – tu tikrai nenori būti in your element.

 

Nepažink savo poreikių ir dirbk darbą, kuris jų neišpildo.

Nesistenk suprasti, kas tau svarbu: lankstus grafikas, didelis atlyginimas, projektų įvairovė ar kolegų ambicingumas. Juk, jei nežinosi, kas tau teikia daugiausiai pasitenkinimo, nereikės rinktis darbo ir įmonės, atitinkančios šiuos poreikius.

 

Dirbk darbą, kuriame neturi tobulėjimo galimybių.

Juk tu tikrai nesi tas kvailys, kuris tiki, kad progresas atneša laimę? Dirbk darbe, kuriame neegzistuoja aukštesni lygiai su naujų žinių ir potyrių galimybe – tavęs nedomina jaustis motyvuotu. 

 

Netobulėk.

To, ką išmokai mokykloje ir per pirmus savo karjeros metus, tau pilnai užteks. Neskaityk knygų, nedalyvauk konferencijose, nebūk apsuptas skirtingų industrijų idėjomis ir geraisiais pavyzdžiais – to nepritaikysi savo darbe, o be to, tu nenori jaustis kompetentingu ir kūrybingu savo rolėje.

 

Niekada nieko neinicijuok.

Tu nenori mokėti išaugusios atsakomybės kainos tam, kad galėtum tobulėti, išreikšti kūrybingumą per savo idėjų pritaikymą bei kilti pareigose.

 

Nuolat skųskis.

Jei daug skųsiesi, galėsi gyventi negatyvioje aplinkoje, o kuo daugiau skųsiesi, tuo daugiau negatyvumo matysi. Be to, kai skųsiesi nereikės prisiimti jokios asmeninės atsakomybės ir tau nieko nereikės keisti ar daryti pačiam – galėsi tik sėdėti toje pačioje vietoje ir skųstis. Argi nešaunu?

 

Dirbk komandoje, kuri nemoka teikti grįžtamojo ryšio.

Tu nenori sulaukti komentarų, kurie padėtų tau tobulėti. Žymiai geriau būti tokiam nereikšmingam, kad vadovai ir kolegos neskirtų tau nei minutėlės tam, kad pakomentuotų tavo darbą. Ir žinoma, kam ta motyvacija, kai tau patapšnoja per petį, kai darbą atlieki gerai. 

 

Pasilik negatyvioje aplinkoje, toxic aplinka – pati linksmiausia.

Netikėk, kad tarp 335 milijonų registruotų kompanijų ant šios žemės yra tokių, kuriose gera dirbti. Nemanyk, kad tu gali rinktis kokioje aplinkoje, su kokiais žmonėmis, vertybėmis ir idėjomis nori dirbti. Geriau griebk aukos vaidmenį ir nesvajok, kad nusipelnei geriau.

 

Nesistenk suprasti kolegų ir vadovų.

Tu teisus – jie nori tau ir visiems kitiems tik pačio blogiausio ir tikrai nesistengia pasielgti geriausiai kaip gali. Net nebandyk paklausti jų, kodėl jie priėmė vienus ar kitus sprendimus, tu tikrai nenori žinoti pilnos istorijos. Juk gali būti, kad sužinosi, jog niekas tau pakenkti visgi nenorėjo ir kompromisas buvo arčiau, nei tikėjaisi. 

 

Neklausk patarimų, neprašyk pagalbos ir tikrai nesikreipk mentorystės.

Manyk, kad gali viską padaryti pats ir geriau eik ilgesniu keliu, kur pūga pusto sniegą tau tiesiai į akis. Nebandyk siųsti mentorystės kvietimo Mentoriui idialogue platformoje – tau nereikia, kad koks tai žmogus, kuris įkūrė 8 verslus ar išleido 100 sėkmingų marketingo kampanijų, pasakotų tau paslaptis, kaip jis tai padarė.

 

Nepadėk kitiems ir nebendradarbiauk.

Tu tikrai nesi sociali būtybė, kurios smegenys suformuotos išskirti daugiau „laimės ir prasmės” hormonų, kuomet padedi kitiems. Tau nereikia, kad koks nuoširdus ačiū praskaidrintų dieną. 

 

Nuolat dirbk viršvalandžius ir prisimink, kad laiku pabaigtas projektas – aukščiau visko.

Tu nori pervargti ir nebejausti jokios motyvacijos net ir ten, kur dabar „spirga” tavo širdis. Tu nori, kad darbas būtų visas tavo gyvenimas, nes tada galėsi ignoruoti visas kitas savo gyvenimo problemas ir pasenęs džiaugsiesi, kad praleidai sūnaus darželio choro šventę, bet užtat parašei 101–ąją ataskaitą ir apie ką ji buvo net nepameni.

 

Siek tik statuso ir pinigų.

Ignoruok visus tyrimus ir istorijas žmonių, kurie teigia, kad nors finansinis stabilumas ir tam tikras statusas svarbūs, jie pilnatvės nesuteikia. Dirbk emociškai varginantį darbą, nes tos dvi savaitės Italijoje atpirks visas kitas 345 kančios dienas. Be to, LinkedIn įrašas, jog esi departamento vadovas, leis pamiršti, jog taip ir niekada neišpildei savo svajonės tapti fotografu.

 

Puoselėk tave ribojančius įsitikinimus.

Jei sau nuolat kartosi, kad turi dirbti šioje konsultacinėje įmonėje, nes niekada savęs ir savo šeimos neišlaikysi kaip nepriklausomas mokymų vadovas – tu to niekada ir nepadarysi. Juk darant ir išliekant nuosekliam dedant pastangas, dalykai pasidaro, o tu to tikrai nenori. Geriau kartoti sau, kad tai neįmanoma, nei prisiimti atsakomybę ir dėti ilgalaikes pastangas.

 

Viliames, kad šios garantijos padės suprasti, ką visgi turi daryti, kad gyventum laimingą ir savirealizacijos pilną gyvenimą. 

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kokią įtaką mentorystė daro emocinei sveikatai?
Organizacijų veiklos tempai spartėja, projektų terminai siaurėja, ambicijos auga, o riba tarp asmeninio ir profesinio gyvenimo blunka. Ar sutiktumei su mumis, sakančiais, kad spartėjančiame pasaulyje sunku rasti laiko kitiems, o dažnai net ir sau pačiam?  Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO), net 15%, o po pandemijos ir visi 30%, darbingo amžiaus žmonių patiria emocinį stresą, kurio neturi su kuo aptarti ir kartu išspręsti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Persikvalifikavimas – investicija, kuriai reikalingi du dalykai
Paulius Žvinakis, idialogue partnerių Centric IT Solutions Lithuania BI analitikas, kaskart pasakodamas šią istoriją jaučia, kad padeda žmonėms, kurie nesijaučia savęs realizavę dabartinėje karjeroje ir dvejoja dėl savo karjeros sprendimų. Buvęs savivaldybės sveikatos skyriaus vadovas, šiandien sėkmingai kylantis IT karjeros laiptais, atskleidžia, kad persikvalifikavimo procesas yra investicija ir šiai investicijai reikia skirti du svarbius dalykus.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Pokyčiai verslo sektoriuose: kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje?
Noris savo karjerą pasukti perspektyvia kryptimi? idialogue partneriai Amston, atlikdami dešimtis, o gal net virš šimto atrankų per metus, geriausiai žino kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje. Šiame straipsnyje Amston dalinasi ne tik specialybių sąrašu, bet ir įžvalgomis kuo išsiskiria kiekviena specialybė ir kokio tipo žmonėms ji tinkamiausia.
Skaityti toliau