Tavo gyvenimas yra Tetris. Nežaisk pagal šachmatų taisykles.

Šachmatai ugdo kantrybę, atkaklumą ir kritinį mąstymą - tai esminiai įgūdžiai kovojant su sunkiomis gyvenimo problemomis ir kritinėmis situacijomis. Kiekvienas teisingas judėjimas šachmatų partijoje priartina prie pergalės, o kiekvienas klaidingas žingsnis privers priartėti prie pralaimėjimo. Šachmatai taip pat skatina konkurenciją. Juoda ir balta. Aš prieš jį. Laimi arba pralaimi.

Kai kuriems tetris yra nusivylimas - jis nuolat kartojasi! Neįmanoma laimėti! Viskas priklauso nuo sėkmės! Tačiau iš tiesų Tetris - tarsi tikras gyvenimo vaizdas. Palyginimui, šachmatai yra tik kvailas karo žaidimas. Aš išskirsiu šį skirtumą keturiuose paprastuose punktuose, nes galbūt iki šiol savo gyvenimą žaidei pagal šachmatų taisykles.

Gyvenime tavo vienintelis priešininkas esi tu pats

Jeigu užaugai ieškant oponentų - žmonių su kuriais galėtum kovoti ir įsivaizdavai priešus, ten kur jų nėra - aš suprantu tave, kovoti mums tapo įprasta. Tačiau tai - šachmatų mąstysena.

Tetryje žaidžiama tik prieš laiką ir nesibaigiantį detalių srautą iš viršaus į apačią. Jūs metate iššūkį sau - teisingai valdyti atsitiktinai įeinantį srautą. Svarbiausia - tvarkinga konfigūracija. Nėra galutinio boso. Pralaimėjimo atveju - nėra ko kaltinti, tik save patį.

Tikras gyvenimo žaidimas yra vidinis. Iš tiesų nėra priešų, kurie priverstų pasijausti blogai. Nėra absoliutaus teisingo ar neteisingo žingsnio, kuriuo tam tikras priešininkas gali jus nubausti. Tavo pasiekti rezultatai gali išaugti iki begalybės, o gyvenimo „balas“ gali padidėti lėtai arba greitai, priklausomai nuo to, kaip stipriai stumsi save į priekį.

Gyvenimas netampa sudėtingesnis - jis tiesiog juda greičiau

Tetryje žaidimas lieka tas pats, iki kol ekrane nebelieka vietos. Vienintelis dalykas, kuris keičiasi, yra greitis. Jei žaistumėte Tetrį lėčiausiu įmanomu greičiu - galbūt niekada nepralaimėtumėte, vienintelis priešas būtų nuovargis. Tetrio įveikimo algoritmas nėra sudėtingas ir jūs turite užtektinai laiko, kad detales perkeltumėte į reikiamas vietas.

Dažniausiu atveju Tetryje iššūkį metame patys sau - nesame patenkinti paprasčiausiu vienos eilutės sudarymu, mes stengiamės gauti Tetrį - keturias eilutes vienu metu. Tai žaidimo pavadinimas.

Vienintelis būdas valdyti gyvenimą, kaip ir Tetryje - esant didžiausiam greičiui, išmokti žaisti su savikontrole. Jūs negalite leisti, kad jūsų tikslai būtų pažeisti, nesvarbu, kokiu tempu jūs judėtumėte - turite kontroliuoti savo protą, savo elgesį ir savo laiką.

Gyvenime tu negali valdyti lentos

Šachmatų žaidime bet kuriai pozicijai yra „geriausias judėjimas“ - jūs galite prispausti savo varžovą į kampą. Žinoma, jeigu esi superkompiuteris, gali matyti dvidešimt ėjimų į ateitį, ir taip yra todėl, kad šachmatai yra uždara sistema. Nėra atsitiktinių apribojimų, nėra kvailos sėkmės, figūros visada juda taip pat ir pradinė padėtis visada yra identiška.

Tetris? Viskas, ką mes žinome, tai kokia bus sekanti detalė. Žaidimo momentu stengiamės sukurti geriausią įmanomą detalių konfigūraciją, žinodami, kad negalėsime nuspėti kokios bus kitos detalės. Todėl neapsigauk galvodamas, kad gali numatyti ateitį.

Realus gyvenimas nėra šachmatų žaidimas, visada yra galimų įvykių pasiskirstymas. Nėra tiesioginio, nuspėjamo atsako į mūsų veiksmus. Mūsų gyvenimas yra atvira sistema, kurioje bet kokie nepastebimi įvykiai gali pakeisti mūsų požiūrį ir perspektyvą. Netgi gyvybiškai svarbūs sprendimai yra sunkiai apskaičiuojami - todėl, pavyzdžiui, daugelis santuokų baigiasi skyrybomis ar susiduriame su netikėtumais versle.

Nebandyk atspėti, kas laukia ateityje. Kaip ir Tetryje, gali įdėti visas savo pastangas, kad atsidurtum pačioje geriausioje įmanomoje pozicijoje, tačiau visiškai kontroliuoti žaidžiamos sistemos ir gyvenimo tu negali.

Visais būdais siek savo tikslų - pirmyn, surink „Tetrį“, bet nesitikėk jokių palankių sąlygų, net jeigu tau pavyks. Prisimink...

Gyvenime niekas nepasakys kada laimėjai

Pagal tūkstantmečio šachmatų taisykles, yra tik du būdai pralaimėti - gauti šachą ir matą arba atsitraukti. Džiaugiuosi žinodamas, kad galiu reguliariai nustatyti asmeninius iššūkius ir kasdien artėti link jų įgyvendinimo. Nesvarbu - aš įgyvendinsiu tai, ką norėjau pasiekti, ar ne - žinosiu tik aš.

Tetris ugdo ryžtą, lavina dėmesį, stiprina norą ir valią atkakliai laikytis dalykų. Tetris - metafora, simbolizuojanti idėją, kad mes neturėtume ieškoti priešų, siekti pilnos kontrolės gyvenime. Turime suprasti, kad visi įvykiai priklauso nuo mūsų perspektyvos. Tiek šachmatai, tiek Tetris reikalauja kantrybės ir užsispyrimo, tačiau svarbiausia - atviras požiūris į gyvenimą.

Viskas yra tik žaidimas. Nežaisk dėl pergalės - žaisk tam, kad žaistum.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kodėl brandaus amžiaus žmonės turėtų būti laukiami darbo rinkoje ir pasitikėti savimi?
Dirbti su amžiumi įvairia komanda, tiesiog reiškia darbą su skirtingais žmonėmis. Visgi stereotipai ir nuostatos dėl amžiaus yra gajūs darbo rinkoje, nes skirtingo amžiaus žmonės atsineša skirtingas kompetencijas, požiūrį į gyvenimą ir ateities planus.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Marketer's guide on how to be creative in a complex industry
Marketers, it is a hard truth but today staying ahead of the curve requires more than just a mastery of conventional marketing strategies. Knowing when to post and how to include CTA sentences is not enough. Moreover, if you add a complex industry such as cybersecurity to it, well.. good luck driving sales and creating engagement around the brand's name. 
Skaityti toliau
Linkedist Praktinis patarimas
Karjeros pokytis - kaip apie jį komunikuoti LinkedIn'e?
Ne paslaptis, kad LinkedIn socialinis tinklas atveria galimybes užmegzti vertingus ryšius su profesionalais nepriklausomai nuo jų lokacijos ar industrijos. Jei ketini keisti darbovietę ar savo karjeros kryptį, optimizuotas LinkedIn profilis ir reguliariai kuriamas turinys gali prisidėti prie sklandesnio ir greitesnio starto.
Skaityti toliau