2022.12.02

Teisininkė metė darbą, kad kovotų su seksualine prievarta: įkūrė ne pelno siekiančią organizaciją

Rugilė Butkevičiūtė dar vasarą paliko teisininkės darbą ir kartu su kolege įkūrė ne pelno siekiančią visuomeninę organizaciją „Ribologija“. Tai pirmoji tokio tipo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – vykdyti seksualinio smurto prevenciją. Rugilės teigimu, gyvenimą pakeitusį karjeros sprendimą rasti, priimti ir sėkmingai įgyvendinti padėjo mentorė.

„Esu teisininkė ir visą savo profesinį gyvenimą paskyriau darbui nevyriausybinėse organizacijose, padedant nuo smurto lyties pagrindu kenčiantiems žmonėms. Ši patirtis mane įkvėpė norui skirti daugiau dėmesio būtent seksualinio smurto prevencijai. Tuomet ir prasidėjo naujos mano profesinės kelionės paieškos“, – sako Rugilė.

 

Didžiausią įtaką padarė mentorė

Ieškodama būdų išsiaiškinti naują savo karjeros kryptį, moteris užsiregistravo idialogue. Jos teigimu, čia rasta mentorė tapo svarbiausiu veiksniu, padėjusiu pamatą naujam veiklos etapui.

 

„Platformoje susipažinau su Rita Patalavičiene, patyrusia ir sertifikuota koučere. Tuo metu dar tvirtai nežinojau, ko noriu siekti, tad ji padėjo išsigryninti kryptį, o vėliau – susidėlioti į tikslą efektyviai vedantį žingsnių planą. Įdomu, kad labiausiai padėjo ne mentorės patarimai ar atsakymai, o tikslūs, savalaikiai ir kartais nepatogūs klausimai. Buvau priversta pati sau sąžiningai pripažinti, ko iš tiesų noriu – tuomet ir tikslų siekti pasidarė lengviau“, – pasakoja Rugilė.

 

Jos teigimu, mentorystė naudinga bet kokioje profesinėje kelionėje, nes ne tik padeda nepasiklysti paieškose, bet ir verčia jausti atskaitomybę prieš kitą, suteikia daugiau motyvacijos. „Įsivardijus tikslą ir veiksmų planą, mentorė davė konkretų terminą jo įgyvendinimui – kelis mėnesius ir prižadėjo susisiekti jam pasibaigus. Žinojau, kad jausiuosi ypač nepatogiai, jei tai dienai atėjus, nebūsiu nieko nuveikusi. Tad įsipareigojimas mentorei vienareikšmiškai davė motyvacijos veikti“, – pasakoja Rugilė.

 

Svarbus prasmės jausmas

Galvojantiems apie karjeros pokyčius, R. Butkevičiūtė taip pat pataria sekti savo prasmės jausmą – ieškant profesinės krypties klausti savęs, kokią misiją mano veikla turėtų įgyvendinti. „Kaip teisininkė įvairių asmeninių tikslų pasiekti galiu labai įvairiais būdais. Bet didžiausią džiaugsmą ir išsipildymo jausmą bet kam suteikia ta veikla, kurioje matoma didesnė už save prasmė. Mano misija, pavyzdžiui, tapo smurto prieš moteris prevencija, nes ši problema Lietuvoje – ypač gaji. Mūsų šalyje smurtą artimoje aplinkoje patiria kas trečia moteris, ES duomenimis, 1 iš 10 moterų nuo 15 metų amžiaus yra patyrusios kokią nors seksualinio smurto formą, 1 iš 20 tokio pat amžiaus moterų yra patyrusios išprievartavimą“, – pasakoja Rugilė.

 

Jos teigimu, prasmės jausmas ne tik suteikia išsipildymo jausmą, bet ir padeda susitvarkyti su kasdieniais iššūkiais kelyje link tikslo – finansiniu stabilumu ar veiklos tęstinumu. „Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame negalime būti gyvi vien tik prasmės jausmu. Turime mokėti išlaikyti save – su tokiu požiūriu valdome ir mūsų ne pelno siekiančią organizaciją. Bet prasminga ir praturtinanti veikla gyvenimą pripildo tokiu kiekiu energijos, kad idėjų, būdų ir galimybių užsidirbti kartu padedant žmonėms atsiranda kasdien. Esu tikra, kad ateityje sukursime darbo vietų ir kitoms prie seksualinio smurto prevencijos prisidėti norinčioms moterims ir vyrams“, – pasakoja Rugilė.

 

Linki nebijoti pradėti

Svajojantiems apie karjeros pokyčius R. Butkevičiūtė labiausiai linki drąsos pradėti ir pabrėžia, kad imtis pokyčių niekada nėra per vėlu. „Man – 35-eri. Atrodo, kad jau turėčiau būti radusi saugią ir patogią darbo vietą, nurimti su paieškomis. Bet manau, kad tai dar vienas mus pačias ribojantis mitas. Jei jaučiate, kad norite ir galite daryti daugiau, nepaisant savo amžiaus ar situacijos bei kitų nuomonės, ieškokite sau priimtinų ir pasiekiamų būdų siekti svajonės. Niekada nėra vėlu pradėti iš naujo. Būtent nuo tokio noro įsisąmoninimo ir mažų žingsnių prasidėjo mano kelionė“, – drąsina Rugilė.

 

Straipsnis publikuotas: https://www.delfi.lt/darbas/profesijos/teisininke-mete-darba-kad-kovotu-su-seksualine-prievarta-ikure-ne-pelno-siekiancia-organizacija.d?id=91880437

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kokią įtaką mentorystė daro emocinei sveikatai?
Organizacijų veiklos tempai spartėja, projektų terminai siaurėja, ambicijos auga, o riba tarp asmeninio ir profesinio gyvenimo blunka. Ar sutiktumei su mumis, sakančiais, kad spartėjančiame pasaulyje sunku rasti laiko kitiems, o dažnai net ir sau pačiam?  Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO), net 15%, o po pandemijos ir visi 30%, darbingo amžiaus žmonių patiria emocinį stresą, kurio neturi su kuo aptarti ir kartu išspręsti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Persikvalifikavimas – investicija, kuriai reikalingi du dalykai
Paulius Žvinakis, idialogue partnerių Centric IT Solutions Lithuania BI analitikas, kaskart pasakodamas šią istoriją jaučia, kad padeda žmonėms, kurie nesijaučia savęs realizavę dabartinėje karjeroje ir dvejoja dėl savo karjeros sprendimų. Buvęs savivaldybės sveikatos skyriaus vadovas, šiandien sėkmingai kylantis IT karjeros laiptais, atskleidžia, kad persikvalifikavimo procesas yra investicija ir šiai investicijai reikia skirti du svarbius dalykus.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Pokyčiai verslo sektoriuose: kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje?
Noris savo karjerą pasukti perspektyvia kryptimi? idialogue partneriai Amston, atlikdami dešimtis, o gal net virš šimto atrankų per metus, geriausiai žino kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje. Šiame straipsnyje Amston dalinasi ne tik specialybių sąrašu, bet ir įžvalgomis kuo išsiskiria kiekviena specialybė ir kokio tipo žmonėms ji tinkamiausia.
Skaityti toliau