Perfekcionizmas nužudė mano produktyvumą

Mes tikime, kad perfekcionizmas mus daro geresniais. Tai reiškia, kad vertiname kokybišką darbą. Tai reiškia, kad mes atkreipiame dėmesį į detales. Tai reiškia, kad laikomės aukštesnio standarto. Tačiau perfekcionizmas taip pat gali nužudyti kūrybiškumą ir produktyvumą.

Perfekcionistas laikosi nerealių lūkesčių (nes kas iš tikrųjų yra tobulas?), todėl jis niekada nepatenkintas savo darbu. Jis visada jaučiasi lyg jo darbas nėra baigtas. Jaučiamas nusivylimas, nes iš tikrųjų - darbas kenčia, o ne tobulėja.

Išdrįsk kvailioti

Galvok kaip vaikas - juk vaikai neabejoja savo idėjomis ir negalvoja, ką žmonės apie juos pagalvos. Jie tiesiog daro tai, ką nori daryti. Kartais pasitaiko nesėkmių, bet verčiau susidurti su nesėkmėmis, nei nebandyti visai. Esu įsitikinęs, jog po 20 metų aš apgailestaučiau ne dėl dalykų, kuriuos padariau, o dėl dalykų, kurių neįvykdžiau.

Nepaisyk kylančių klausimų ir tiesiog veik! Laikykis pagrindų, ignoruok kylančias abejones ir dirbk. Nesėkmės baimė yra pranašystė. Jei manai, kad tau nepavyks, taip tikriausiai ir bus.

Leisdami sau kvailioti, mes savo projektus išlaikome paprastesniais. Mes pašaliname spaudimą ir suteikiame sau laisvę daryti tai, ką norime daryti.

“If your fidelity to perfectionism is too high, you never do anything.” — David Foster Wallace

Pasinerk į tėkmę

Kartok paskui mane: aš neprivalau baigti projekto, kad galėčiau pereiti prie kito.

Linijinis darbas kartais gali tapti mūsų nesėkmės priežastimi. Kai mes sakome, kad negalime pereiti prie kito dalyko, kol nebaigėme pirmojo, sau darome nereikalingą spaudimą. Manome, kad mes turime baigti savo dizainą ar knygą, kurią skaitome, prieš judėdami toliau.

Užuot vykdydamas tik vieną projektą vienu metu, pasinerk į tėkmę! Pavyzdžiui, jei esi vieno projekto viduryje, o kita idėja staiga šauna į galvą, griebk ją! Visada galėsi grįžti prie pirmojo projekto. Kūrybiškos idėjos dažnai ateina labai netikėtai, todėl sek paskui kilusią idėją ir netrukus pastebėsi produktyvumo viršūnę. Magiškas jausmas, tiesa?

“Perfection is like chasing the horizon. Keep moving.”— Neil Gaiman

Tiesiog pradėk. Nuo kažko

Perfekcionistas praleidžia per daug laiko galvodamas, prieš pradėdamas dirbti. Jis turi turėti tinkamus įrankius, tobulą aplinką, tinkamą laiką. Jis bijo iš tikrųjų pradėti, nes žino, kas ateina: 18 valandų tyrinėjimų prieš pradedant darbą, skausminga analizė ir nepasitenkinimas. Tiesiog pradėk.

“Perfectionism is the voice of the oppressor, the enemy of the people. It will keep you cramped and insane your whole life.” — Anne Lamott

Nustatyk asmeninius terminus

Jeigu esi perfekcionistas, tau patiks šis patarimas.

Asmeniškai, mėgstu susikurti terminus, kad galėčiau užbaigti savo projektus. Tada spaudžiu mygtuką send - net jei tai nėra tobula. Realybė yra ta, kad niekada nesijausite taip, lyg jūsų darbas yra tobulas. Tačiau pasitenkinimas paspaudus siuntimo mygtuką yra gana šlovingas jausmas.

Savo nustatytu terminu jūs vis dar turėsite savo susikurtą struktūrą, bet be kito asmens spaudimo. Vienintelis atsakingas asmuo esi tu.

Pasakyk sau - „tai pakankamai gerai“

Sakydami „tai pakankamai gerai“ nereiškia, kad mes mažiname savo standartus - mes vis dar galime sukurti produktą, kuris patiks žmonėms. Įprastai, mes netgi galime grįžti ir atlikti pakeitimus, ypač šiandieniniame skaitmeniniame pasaulyje. „Gerai“ paprasčiausiai reiškia, kad už savo projektus mes prisiimame atsakomybę, vietoje to, kad atidėliotume juos, siekdami tobulybės.

“And now that you don’t have to be perfect, you can be good.” — John Steinbeck

Tavo perfekcionistas priešinasi šiam patarimui

Perfekcionizmas - lyg moralinis įsitikinimas, kurį sunku išduoti. Atsisakius šio įsitikinimo, pažadu, būsi kūrybiškesnis, produktyvesnis ir laimingesnis.

Ir patikėk manimi, tai nereiškia, kad perfekcionizmas yra visiškai blogai. Tačiau jeigu pastebėjai, kad ši savybė kenkia, mano patarimai tau gali padėti.

Produktyvios savaitės,

Mantas

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Daugiau karjeros idėjų

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!