Lina Nuobarienė

2022.03.08

Ar krizės metu spėjate stiprinti komandos atsparumą?

Komandos atsparumas jau seniai nėra nice to have dalykas. Jis yra būtinas, norint būti pasiruošusiems absorbuoti smūgį, sumažinti jo poveikį ir sutrumpinti atsistatymo laiką. Lina Nuobarienė (idialogue Mentorė, Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento vadovė, kurianti darbuotojų įtraukimo programas, asmeninio ir darbdavio prekės ženklo projektus bei strateginius planus sudėtingoms situacijoms) dalijasi trimis lengvomis rekomendacijomis, kaip tai padaryti:

 

Šiuo metu labai normalu jaustis nenormaliai. Ir vis dėlto, šių dienų nenormalumą sušvelninti galėtų jūsų komandų atsparumas – ar jau spėjote jį sustiprinti? Jei ne, padarykite tai dabar:

 

  • Sukurkite saugią aplinką. Esant jausmų, minčių ir veiksmų turbulencijai, štai čia, jūsų komandoje, gali būti ir, tikiuosi, yra saugi vieta visoms emocijoms. Jūsų komanda turėtų būti emociškai saugi vieta – visada. Jei vis numodavote ranka į šią tiesą, dabar tam pats metas. Psichologinis saugumas skatina pasitikėjimą, inovatyvumą, augimą ir drąsą.
  • Skatinkite empatiją. Jos poreikis dar niekada nebuvo toks aštrus. Investuokite laiko į atvirus ir sudėtingus pokalbius, bet nebandykite perkalbėti, įtikinti ar sumenkinti komandos jausmų. Potrauminių būsenų tyrimai rodo, kad organizacijos ir komandos, kurios nevengia sudėtingų temų, liečiančių praradimus, traumas, nežinomybę, nerimą, yra žymiai atsparesnės ir greičiau atsistatančios.
  • Venkite toksiško pozityvumo. Jūsų „Eiii, viskas bus gerai, davai pašvenčiam teamuke Užgavėnes“ dabar neveikia.

 

Jei norite aptarti su komunikacija susijusius klausimus ar turite poreikį tolimesnėms, jūsų komandos situacijas ar poreikius atliepiančioms rekomendacijoms, kviečiame drąsiai kreiptis į Liną. Tai padaryti galite susisiekdami su ja idialogue platformos pagalba, o taip pat šiuo įtemptu metu (greitai reakcijai) ir per socialines medijas (pvz., LinkedIn).

 

Daugiau informacijos apie komandos valdymą krizių metu rasi straipsnyje „Kaip valdyti darbuotojų nerimą krizių metu?

Join idialogue!

Share Facebook

Lina Nuobarienė

For improvement
Neringa Sendriūtė Practical advice
The mindset of a stress expert. How do you find the calmness in the storm?
In order for him to be able to help others cope with their emotional challenges, he had to win his own internal fights. Today, Simonas Niedvaras carries not only the title of idialogue mentor, but also the role of a stress instructor, and Simonas's new book "The mindset of a stress expert" encouraged us to delve deeper into the topic of stress understanding and stress processing. In this article, Simonas shares his personal encounters with stress and practical insights on how to allow yourself to feel and act when feeling. In other words, how do you find the calmness in the storm?
Skaityti toliau
neringa Courses
Tarptautinės organizacijos tarptautinė mentorystės programa: ko Baltijos šalių vadovai gali pasimokyti vieni iš kitų
„Luminor“ banko Mokymų partnerė Danguolė Maslienė akcentuoja, kad sklandus vadovų bendradarbiavimas, komandiškumas ir lyderystės principų puoselėjimas yra svarbus ne tik dėl jų sklandaus ir sėkmingo darbo bei profesinio augimo, tačiau ir dėl sektino pavyzdžio formavimo darbuotojams. Jeigu mokosi ir auga vadovai, darbuotojai taip pat yra motyvuoti tobulėti.
Skaityti toliau
neringa Success story
Gerovės mentoriai: kaip jie prisideda prie darbuotojų ir organizacijos klestėjimo?
Pasak Agnės Gorpiničienės, kai kalbame apie darbuotojo emocinę sveikatą, svarbu suprasti, kad į darbą ateina ne funkcija, o žmogus. „Ar įmanoma pasamdyti tik vieną asmenybės dalį – jo žinias, bet ne visa kita, kas jį sudaro? Manau, kad ne. Ir jei mes renkamės pamatyti visą žmogų ir jį stiprinti, palaikyti, gauname kur kas didesnę vertę“, – įsitikinusi A. Gorpiničienė.
Skaityti toliau