Jūratė Jurginytė

2020.04.20

10 būdų, kaip atsikratyti noro kontroliuoti ir poreikio valdyti

Greičio pedalas ir aukščiausia pavara suteikia laisvės pojūtį! Leki, skrieja vaizdai, auga vidinis galios jausmas, vis dažniau žvelgi pro langą eksponuodamas augančią šypseną atbuliniame veidrodėlyje tolstantiems plento pakeleiviams. Jausmas iš adrenalino, kad esi įtakingas ir gali kontroliuoti ne tik automobilį, nepaisydamas rizikos ir pavojaus. Geras jausmas. O tas jausmas, kai pažįsti savo draugus, artimuosius taip gerai, kad tik tavo pasiūlyta laisvalaikio programa ir atostogų retritas būna sutikta plojimais ir visi “bendru sutarimu” vykstate į Tavo svajonių salą, kur plaukioja “tas” laivas ir galima pamatyti “geriausius” povandeninius gyvūnus.

Dažnai kelias, kuriuo mes taip trokštame eiti, nėra pats vertingiausias ar rezultatyviausias. Paleidus kontrolę, į gyvenimą dažniausiai atkeliauja daugiau džiaugsmo, laisvės, taikos, ryšio ir palaikymo.

Daugelis iš mūsų “įsikimba” į dalykus, žmones, veiklas, daiktus savo gyvenime. Visa tai tampa gyvenimo esmė, turtas ir prasmė. Jei šių dalykų netektume - netikėtai susvyruotų žemė po kojomis arba gyvenimas pradėtų byrėti kaip kortų namelis.

Mes prisirišame prie rezultatų, reikalaujame, kad viskas vyktų taip, kaip mes norime, ir bandome “vadovauti paradui”. Bijome paleisti, bijome, kad bus kitaip negu norime, bijome, kad gali tekti nusivilti arba būti įskaudintiems. Bijome.

 

“The reality is that things go much more smoothly

when we allow them to happen instead of making them happen”

 

Realybė yra tokia, kad kai leidžiame įvykiams vykti, dalykai vyksta daug sklandžiau negu, kai stengiamės “pakreipti” juos tekėti norima vaga.

Kai sugebame patikėti, kad mums viskas gerai, nepaisant aplinkybių, mes atsiveriame save galimybėms. Tai yra galimybės, kurių nebuvo, kai prisirišame prie to, kas, mūsų manymu, buvo „teisingas“ kelias. Dažnai kelias, kuriuo mes taip trokštame eiti, nėra pats vertingiausias ar rezultatyviausias.

Pasidalinsiu 10 būdų, kaip paleisti kontrolę ir įvaldyti paleidimo/pavedimo meną.

 

  1. Išjunkite televizorių, įjunkite vaizduotę

Pastebėję save kontroliuojančioje mąstysenoje, įsivaizduokite bandymą užkopti į stačiausią ten esantį kalną. Pagalvokite apie energijos, laiko ir talpos kiekį galvoje,kurį sunaudosite bandandydamas lipti į šį kalną. Tai yra kontrolė. Pasinaudokite laisve, priimkite ją paleisdami kontrolę (letting go), kad iš tikrųjų nereikia lipti į šį kalną.

 

  1. Karantinuokite baimes sąraše

Kontrolė kyla iš baimės. Mes stengiamės kontroliuoti dalykus, nes bijome to, kas gali nutikti, jei to nepadarysime. Atminkite, kad baimė yra aliuzija. Baimė bando mus suklaidinti. Atvirumas su savimi padeda labiausiai: “Ko iš tikrųjų bijau?”. Užsirašykite.

 

  1. Užsirašykite, ką jums reiškia buvimas

Buvimas nugali viską. Buvimas čia ir dabar padeda priimti dėkingumą už tai, kas vyksta, koks esu, ką jaučiu, kuo esu aprūpintas. Dėkojant, atsiranda laimės pojūtis, kuris augina pasitikėjimą  ir tikėjimą, kad jumis bus pasirūpinta. Tai nugali baimes.

 

  1. “Įžeminkite save”

Kuo daugiau gyvename mintyse apie ateitį, kurdami sprendimus, įvykius, rezultatus, tuo labiau kontrolė įsisiautėja mūsų mąstysenoje. Pradedame prisirišti prie lūkesčių ir tampa vis sunkiau susitvardyti dėl nusivylimų, kad dalykai nevyksta “pagal jūsų scenarijų”. Taigi susikoncentruokite į savęs įžeminimą. Sugrįžti į dabartį, pabūti šioje akimirkoje, patirti, pastebėti, pajausti, pasidžiaugti. Pasijusti realybės, kuri vyksta aplinkui dalimi. Gal tai reiškia pasivaikščiojimą gamtoje, skambutį sutuoktinei ar pasimėgavimą pauze.

 

  1. Pasitikėjimas iš tikėjimo, savivertės

Pasitikėjimas reiškia tikėjimą. O tikėjimas reiškia, kad gerbiate save, esate orus ir vertingas Dievo kūrinys. Iš čia atsiranda jūsų savivertė, nepriklausoma nuo to, ką apie jus mano ar sako kiti, ir jūs galite atsisakyti poreikio kontroliuoti.

 

  1. Padrąsinimo manifestas

Tai galingas įrankis, kuris suteikia jums drąsos, įkvepia, nes šie žodžiai, mintys, citatos ar net Biblijos pažadai jums kalba įgalindami jėgą, padeda apsiginkluoti išbandymams, gyvenimo kovoms ir atlaikyti priešų strėles. Susikurkite savo vienlapį, manifestą su jus drąsinančiomis mintimis, tai, kas jums veikia, pavyzdžiui:

“Tikiu, kad viskas išsispręs, kaip yra geriausia”.

“Su išbandymais ateina ir jų sprendimai”.

“Dievas neduoda išbandymų virš mano jėgų”.

“Aš gerbiu ir myliu save. Priimu save su visomis emocijomis, jausmais ir būsenomis”.

“Nereikia kontroliuoti, padariau, ką galėjau geriausia, o rezultatai - ne mano galioje”.

“Esu dėkingas už galimybes, kurios man suteiktos gyvenime iki šiol”.

 

  1. Veikla, ugdanti pasitikėjimą savimi

Atlikdami ugdančius pasitikėjimą savimi veiksmus, galime lengviau įveikti poreikį kontroliuoti. Taigi sutelkdami dėmesį į šių veiksmų atlikimą, pastebėsime palengvėjimo, laisvės, erdvės, galimybių pojūtį. Gal tai reiškia namų valymą, dalykus, kuriuos seniai reikia sutvarkyti, sutikimą su mylimuoju ar jausmų dienoraščio pradžią?

 

  1. Nesate vienišai pasodintas medis, ieškokite bendraminčių

Mūsų paskirtis žemėje nėra “vienišo medžio” vaidmuo. Kuo labiau jaučiamės tarsi pakliuvę į vakuumą, tuo labiau perima poreikis kontroliuoti. Taigi susisiekite su žmogumi, kurį vertinate ir kuriuo pasitikite, ir kalbėkite apie tai, kaip jaučiatės.

 

  1. Apgyvendinkite širdyje jausmą, kad nesate vienas

Tai siejasi su pagalbos prašymu. Jūs nesate vienas. Priimkite tiesą, kad sėdėjimas ir mąstymas: “ech, man niekas nepadeda, kai man sunku, esu vienišas…” nėra tikrovė. Esate mylimas, reikalingas ir jūsų aplinkoje yra žmonės, kurie jumis rūpinasi, o jūs jais. Pritaikykite tai nelaukdami kol jums paskambins, paskambinkite pirmas ir paprašykite pagalbos, patarimo.

 

  1. Sudarykite laisvės sąrašą

Laisvė reiškia paleidimą, pavedimą pasitikint, su ramybe. Tai reiškia, kad esate taikoje su savimi ir pasitikite. Ką jums reiškia laisvė? Užsirašykite sąrašą apie tai, kas jums yra laisvė ir atsiminkite, kad kontrolė šį sąrašą minimizuoja.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Amston Praktinis patarimas
Darbuotojai – bumerangai: išėjau, bet noriu grįžti
43 proc. palikusių savo pozicijas teigia, kad buvęs darbas, jų nuomone, buvo geresnis už esamą, 41 proc. mano, jog sprendimą palikti įmonę priėmė neapgalvotai, o ketvirtadalis darbuotojų iš tiesų sugrįžta pas buvusį darbdavį.  Jei esi vienas tų darbuotojų, kuris svarsto apie grįžimą pas buvusį darbdavį, mūsų partnerių Amston, atrankų ir HR sprendimų agentūros, atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip būti sėkmingu darbuotoju – bumerangu. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Partnerysčių rinkodara – tiems, kurie mėgsta bendrauti ir analizuoti
Ar žinojote, kad partnerysčių rinkodara tampa vis populiaresnė dėl savo efektyvumo ir patrauklumo tiek verslams, tiek turinio kūrėjams? Vienas iš lyderių, dirbančių šioje srityje, yra Rokas Ramanauskas, Surfshark partnerysčių rinkodaros vadovas bei idialogue mentorius, kuris naujajame mūsų straipsnyje pristato šios rinkodaros rūšies subtilybes bei patarimus tiems, kurie mato savo karjerą būtent čia. Rokas teigia, kad affiliate rinkodaros specialistu gali tapti žmonės iš įvairių sričių, tačiau sėkmingiausi yra tie, kurie turi patirties su partnerystėmis, pardavimais, skaitmenine rinkodara ir duomenų analize.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijos
Vasariški pasivažinėjimai dviračiu, o gal diena hamake pas močiutę sode? Vienu ar kitu atveju, vertinga ir įdomi informacija tinklalaidės formate tokiai progai nepamaišys. Šiame įraše dalinamės idialogue mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijomis.
Skaityti toliau