idialogue

2023.05.16

Ką apie mentorystę sako sėkmingi žmonės

„Jeigu mačiau toliau, tai dėl to, kad stovėjau ant milžinų pečių.” – sakė garsus XVII a. fizikas ir išradėjas Isaac Newton. O dabar... fast forward į XXI a. – vis dar randame garsius žmones, kalbančius apie mentorystės įtaką jų sėkmės istorijoms. Ar tai slaptas sėkmės receptas? 

 

„Litamilk“ vadovė Kotryna Uleckaitė

 

„Kiekvienas verslininkas, net ir pats sėkmingiausias, kuris nori auginti verslą, turi turėti mentorių, kuris diskusijoje gali padėti rasti dar geresnius verslui sprendimus. Aš visuomet norėčiau turėti mentorių, esant ir dideliam įmonės augimui, kuris stovėtų šalia ir su kuriuo galėčiau aptarti savo verslo situaciją, galimus ėjimus, motyvus. Iš šono neretai visai kitaip viskas atrodo.“

 

Amerikos televizijos žvaigždė ir verslininkė Oprah Winfrey

 

„Apsupk save žmonėmis, kurie pakels tave aukščiau. Mentorius yra tas, kuris leidžia žinoti, kad ir kokia tamsi naktis, ryte ateis džiaugsmas. Mentorius yra tas, kuris leidžia pamatyti aukštesnę savo dalį, kai kartais ji tampa paslėpta tavo pačio požiūriui. Maya Angelou visada buvo šalia manęs, vedė mane per kai kuriuos svarbiausius mano gyvenimo metus. Mentoriai yra svarbūs, ir aš nemanau, kad kas nors išgyventų pasaulyje be kokios nors tai formos mentorystės.”

 

„Vilduja” vadovas Andrius Vitkevičius

 

„Per 11 metų privačiame versle buvo daug ir įvairių situacijų, kurios pasitaiko daugeliui, tačiau neturint patirties ar jų neišgyvenus, neišsprendus, jos yra pakankamai keblios ir sudėtingos, tačiau antrą ar trečią kartą jos jau yra valdomos. Būtent tuo Mentorius ir pasidalina su kitais kolegomis, padeda spręsti tai, ką jau yra pats išsprendęs ir ne vieną kartą.”

 

Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barack Obama

 

„Aš nebūčiau galėjęs padaryti to, ką padariau, jei ne mano bendradarbė ir Mentorė Michelle. Michelle man yra tai, apie ką Beyonce dainuoja, sakydama „leisk man patobulinti tave“ – ji mane patobulino.“

 

„Smiltainis ir Ko” vadovas Aivaras Šidla

 

„Jaunos įmonės, turėdamos Mentorius, turi galimybę pačios „neišradinėti dviračio“ ir greičiau judėti link savo tikslų kitų pramintais takais. Man atrodo, kad didelė mentorystės vertė yra tai, kad didelė dalis taip perteikiamų patirčių yra sunkiai randamos universiteto vadovėliuose. Mentorystė yra ne temos išdėstymas, o pagalba kuriant kelius nuo konkretaus verslo taško A iki taško B. Svarbu su verslu išgirsti, suprasti vieniems kitus ir identifikuoti kaip geriausiai gali pagelbėti. Tuomet atsiranda pagrindinės temos, ties kuriomis dirbama jau kartu.“

 

Vienas sėkmingiausių pasaulio verslininkų Richard Branson

 

„Mentorystė yra raktas į mūsų verslumo gyslos atrakinimą. Jei paklaustumėte bet kurio sėkmingo verslo žmogaus, jis visada pasakys, kad turėjo puikų Mentorių tam tikru metu. Mano Mentorius Freddie Laker padėjo mano oro linijų bendrovei pasiekti naujas aukštumas pradiniais verslo metais. Pripažįstu, kad aš nebūčiau niekur nukeliavęs oro linijų industrijoje be Freddie Laker patarimų.”

 

Dainininkė Lady Gaga

 

„Po praeities traumų ilgą laiką kovojau su savęs priėmimu ir Eltonas Johnas suvaidino ir tebevaidina lemiamą vaidmenį mano pasveikime ir sėkmėje. Eltonas visada mane ragino rūpintis savo meniškumu ir iš tikrųjų pasirūpinti savimi pačia. Mentorius gali pasiūlyti neįkainojamą emocinę paramą.”

 

Jau žinai, kur Mentorius galėtų pagelbėti ir Tau? Rask jį čia.

 

*Dalis informacijos paimta iš naujienų portalo Delfi.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Amston Praktinis patarimas
Darbuotojai – bumerangai: išėjau, bet noriu grįžti
43 proc. palikusių savo pozicijas teigia, kad buvęs darbas, jų nuomone, buvo geresnis už esamą, 41 proc. mano, jog sprendimą palikti įmonę priėmė neapgalvotai, o ketvirtadalis darbuotojų iš tiesų sugrįžta pas buvusį darbdavį.  Jei esi vienas tų darbuotojų, kuris svarsto apie grįžimą pas buvusį darbdavį, mūsų partnerių Amston, atrankų ir HR sprendimų agentūros, atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip būti sėkmingu darbuotoju – bumerangu. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Partnerysčių rinkodara – tiems, kurie mėgsta bendrauti ir analizuoti
Ar žinojote, kad partnerysčių rinkodara tampa vis populiaresnė dėl savo efektyvumo ir patrauklumo tiek verslams, tiek turinio kūrėjams? Vienas iš lyderių, dirbančių šioje srityje, yra Rokas Ramanauskas, Surfshark partnerysčių rinkodaros vadovas bei idialogue mentorius, kuris naujajame mūsų straipsnyje pristato šios rinkodaros rūšies subtilybes bei patarimus tiems, kurie mato savo karjerą būtent čia. Rokas teigia, kad affiliate rinkodaros specialistu gali tapti žmonės iš įvairių sričių, tačiau sėkmingiausi yra tie, kurie turi patirties su partnerystėmis, pardavimais, skaitmenine rinkodara ir duomenų analize.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijos
Vasariški pasivažinėjimai dviračiu, o gal diena hamake pas močiutę sode? Vienu ar kitu atveju, vertinga ir įdomi informacija tinklalaidės formate tokiai progai nepamaišys. Šiame įraše dalinamės idialogue mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijomis.
Skaityti toliau