idialogue

2022.06.09

Mentoriai rekomenduoja: Role Models

idialogue Mentoriai mentee gyvenimuose dažnai suvaidina role model vaidmenį. Pasidarė smalsu, o ką Mentoriai įvardintų kaip savo sektino pavyzdžio asmenybes. Dalinamės penketuku rekomendacijų:

 

Mentorius Saulius Alksnis rekomenduoja:

Jeigu vardais, tai man rezonuoja Malcom Gladwell, kuris knygų lapuose narplioja labai prasmingus klausimus, į miltus smulkindamas mitus bei nusistovėjusias nuostatas. Taip pat Simon Sinek bei jo degančios akys lyderystės temoje.

 

Mentorė Eglė Adamonytė rekomenduoja:

Tie, kuriems bent šiek tiek kažko pavydžiu, kuriuose matau ir savo troškimus, ir ribas, ir iššūkius. Jie skatina pasvajoti, išsigryninti ir „pasimatuoti” kas mano, įsivertinti norų kainą ir tai, kiek tie pasiekimai man prasmingi, ir kiek tai motyvuoja mane bandyti. Ir visada sąmoningai apsukus šią įsivertinimo karuselę, grįžti prie savo autentiškumo, tik jau praplėtus savo ribas, galbūt įgijus daugiau patirties, padirbėjus su pasitikėjimu savimi ir daugiau sužinojus apie save. Kiekvienas turime savo unikalios išminties, todėl esame vertingi ir kitam.

 

Mentorė Janina Sabaitė rekomenduoja:
Su role models mano santykiai sudėtingi, t.y. vieno konkretaus neturiu, nes jau suvokiau, kad kiekvienas žmogus yra geras kažkokioje konkrečioje sritye. Bet... atkaklumo ir paprastumo mokausi iš Mel Robbins, išmintingumo iš Dr. Rasos Katilienės, ėjimo į priekį iš Danguolės Kraskauskienės, dvasingumo paieškų iš Joanos Butėnaitės - Świtkiewicz , veiklų monetizavimo iš Aurimo Levicko, profesinio gylio iš Pauliaus Rate, autentiškumo iš Kamilos Golod, energingumo iš Lauros Bielskės ir taip po dalelę iš daugelių kitų...

 

Mentorė Sigita Guler rekomenduoja:

Aš labai nemažai mokausi iš serialo  „Kostiumuotieji” – be galo daug situacijų apie santykius tarp įvairiausių žmonių, galima pasimokyti, kaip oriai pralaimėti, kaip neprarasti žmogiškumo šiuolaikinėje konkurencinėje kovoje ir t.t.

 

Mentorė Renata Šepetė rekomenduoja:

Pratęsiant pamokas iš serialų, tai „Million dollars listing Los Angeles / New York” pardavimų srities žmonėms must. Apie tai, kaip parduoti milijoninius namus, ir apie tai, kaip brokeriai verčiasi per galvas, persirenginėdami juokingiausiais kostiumais. Žinoma, seriale yra daug gražių vaizdų, juoko ir kiekvienas gali pasiimti kas įdomu. Kitas apie komandiškumą ir delegavimą – „Below deck”. Čia taip pat reikia atsirinkti, bet čia viskas viename, pamokos ir malonumas, nes vaizdai kerintys.

 

idialogue komunikacijos specialistė Neringa Sendriūtė rekomenduoja:

Brene Brown dėl žinių apie autentiškus ir efektyvius santykius su kitais žmonėmis, Franca Sozzani dėl kūrybiškumo, Bill Gates dėl smalsumo, Maya Angelou dėl taiklių, poetiškų ir dvasingų minčių, Lewis Hamilton dėl socialinės atsakomybės.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau