B. Petikonis-Šabanienė

2024.06.26

Jūrinio vėjo industrija: „The new green“ karjeros arenoje

Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių iki 2030 m. pasaulyje sukurs net pusę milijono naujų darbo vietų, viena pagrindinių sričių – jūrinio vėjo energetika, tačiau Lietuvoje tai dar mažai kam pažįstama sritis.

 

Kartu su partneriais „Ignitis renewables“ ruošiamės svarbiems Baltijos regiono energetikos industrijos pokyčiams, kurie Lietuvai atneš energetinę nepriklausomybę, o tau – naujas karjeros galimybes. 

 

Šiame straipsnyje „Ignitis renewables“ personalo vadovė Božena Petikonis-Šabanienė pristato jūrinio vėjo industrijos svarbą Lietuvos darbo rinkai ir pasirodysiančias naujas darbo galimybes. 

 

Jūrinio vėjo energetika – du kartus efektyvesnė 

 

„Kalbant paprastais terminais, jūrinio vėjo energetika yra elektros energijos gamyba pasitelkiant vėją jūroje. Toks energijos gamybos būdas yra naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse“, – teigia B. Petikonis-Šabanienė. 

 

Pasak pašnekovės, elektros energijos gamyba pasitelkiant vėją jūroje yra efektyvesnė ir stabilesnė energijos gavybos forma nei sausumoje, o svarbiausias vėjo jėgainių jūroje pranašumas – didesnis jų naudingumo koeficientas dėl jūroje vyraujančių stipresnių vėjų. 

 

Tiems, kurie mėgsta skaičius – kiekvienas vėjo parko jūroje megavatas pagamina iki dviejų kartų daugiau elektros energijos nei megavatas sausumoje ir apie tris kartus daugiau nei tokios pačios galios saulės jėgainės. 

 

Ketvirtadalis Lietuvos energijos poreikio bus pagaminama jūrinio vėjo parke 

 

„Drįsčiau teigti, kad vienas svarbiausių Lietuvos ir tuo pačiu „Ignitis renewables“ darbų siekiant energetinės nepriklausomybės yra jūrinio vėjo projektų vystymas Baltijos jūroje.  

 

Šie projektai reikšmingai padidins elektros energijos, gaminamos iš atsinaujinančių energijos išteklių, kiekį, o tai sumažins Lietuvos priklausomybę nuo importuojamos elektros bei reikšmingai prisidės prie mūsų ekologinio tvarumo tikslų įgyvendinimo.  

 

Iki ketvirtadalio Lietuvos poreikio – tiek žaliosios elektros energijos bus pagaminama pirmajame Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parke“, – apibendrina B. Petikonis-Šabanienė. 

 

Pasak „Ignitis renewables“, sėkminga vėjo elektrinių parkų plėtra Baltijos jūroje yra itin reikšmingas žingsnis, kuris ne tik prisidės prie viso regiono energetinės nepriklausomybės, bet ir skatins transformaciją į tvarią žaliąją energetiką, kurios centre bus Baltijos šalys, gebančios žaliąja energija apsirūpinti ne tik pačios, bet ir ją eksportuoti į Vidurio Europą. 

 

Jūrinio vėjo energijos plėtra atneš naujas karjeros galimybes 

 

„Energetikos sektorius stipriai auga ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje“, – teigia B. Petikonis-Šabanienė. 

 

Pasak atstovės, vykstanti transformacija, pereinant iš tradicinės energijos generacijos į visiškai žalią ir klimatą tausojantį generacijos būdą iš atsinaujinančių resursų, sukurs du su puse tūkstančio naujų darbo vietų Lietuvoje ir pareikalaus jau dirbančių specialistų skirti laiko ir investicijų papildyti savo turimas žinias. 

 

„Su projektu susijusios reikšmingos investicijos ir naujos aukštos kvalifikacijos darbo vietos skatins pajūrio regiono ir visos šalies ekonomiką. Išnaudodami tai, kad esame pirmieji iš Baltijos šalių, galime padėti Lietuvai tapti jūrinio vėjo energetikos centru Baltijos šalyse“, – atskleidžia B. Petikonis-Šabanienė. 

 

Energetika – itin perspektyvus darbo sektorius 

 

„Ignitis renewables“ įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ tikslą – pasiekti 4–5 gigavatus (GW) žaliosios gamybos instaliuotą galią iki 2030 metų. Šis tikslas atitinka Europos Žaliąją strategiją – tapti klimatui neutraliu žemynu iki 2050 metų. 

 

Skaičiuojama, kad siekiant šių tikslų vien Lietuvoje per dešimtmetį bus sukurta apie 2,5 tūkst. naujų darbo vietų žaliosios energetikos specialistams, iš kurių apie 1,5 tūkst. dirbs jūrinės energetikos srityje.  

 

Anot „Ignitis renewables“ atstovės, šiandieninė energetika apima aibę įvairiausių sričių – nuo inžinierių ar dirbtinio intelekto sprendimų kūrėjų, iki personalo, komunikacijos, aplinkosaugos ar elektromobilių plėtros specialistų. 

 

Energetika dažnai yra vertybinis pasirinkimas – tai, kas įtraukia ir nepaleidžia, čia reikia ne tik žinių, bet ir lyderystės, futuristinio matymo.  

 

B. Petikonis-Šabanienės teigimu, „Ignitis grupėje“ dirba net 75 skirtingų specialybių darbuotojai, viso – apie 4 tūkst. žmonių. 

 

„Maža to, kai kurių specialybių pavadinimų mes dar net nežinome, todėl jaunam žmogui tai yra puikus būdas prisidėti prie energetikos transformacijos, įprasminti save ir atnešti naudos pasauliui, kuriame gyvename ir kuriame gyvens kartos ateisiančios po mūsų“, – pabrėžia B. Petikonis-Šabanienė.

 

Daugiau su „Ignitis grupės“ darbo pasiūlymais gali susipažinti čia.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

B. Petikonis-Šabanienė

Tobulėjimui
Amston Praktinis patarimas
Darbuotojai – bumerangai: išėjau, bet noriu grįžti
43 proc. palikusių savo pozicijas teigia, kad buvęs darbas, jų nuomone, buvo geresnis už esamą, 41 proc. mano, jog sprendimą palikti įmonę priėmė neapgalvotai, o ketvirtadalis darbuotojų iš tiesų sugrįžta pas buvusį darbdavį.  Jei esi vienas tų darbuotojų, kuris svarsto apie grįžimą pas buvusį darbdavį, mūsų partnerių Amston, atrankų ir HR sprendimų agentūros, atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip būti sėkmingu darbuotoju – bumerangu. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Partnerysčių rinkodara – tiems, kurie mėgsta bendrauti ir analizuoti
Ar žinojote, kad partnerysčių rinkodara tampa vis populiaresnė dėl savo efektyvumo ir patrauklumo tiek verslams, tiek turinio kūrėjams? Vienas iš lyderių, dirbančių šioje srityje, yra Rokas Ramanauskas, Surfshark partnerysčių rinkodaros vadovas bei idialogue mentorius, kuris naujajame mūsų straipsnyje pristato šios rinkodaros rūšies subtilybes bei patarimus tiems, kurie mato savo karjerą būtent čia. Rokas teigia, kad affiliate rinkodaros specialistu gali tapti žmonės iš įvairių sričių, tačiau sėkmingiausi yra tie, kurie turi patirties su partnerystėmis, pardavimais, skaitmenine rinkodara ir duomenų analize.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijos
Vasariški pasivažinėjimai dviračiu, o gal diena hamake pas močiutę sode? Vienu ar kitu atveju, vertinga ir įdomi informacija tinklalaidės formate tokiai progai nepamaišys. Šiame įraše dalinamės idialogue mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijomis.
Skaityti toliau