Ką apie mentorystę sako sėkmingi žmonės

„Jeigu mačiau toliau, tai dėl to, kad stovėjau ant milžinų pečių.” – sakė garsus XVII a. fizikas ir išradėjas Isaac Newton. O dabar... fast forward į XXI a. – vis dar randame garsius žmones, kalbančius apie mentorystės įtaką jų sėkmės istorijoms. Ar tai slaptas sėkmės receptas? 

 

„Litamilk“ vadovė Kotryna Uleckaitė

 

„Kiekvienas verslininkas, net ir pats sėkmingiausias, kuris nori auginti verslą, turi turėti mentorių, kuris diskusijoje gali padėti rasti dar geresnius verslui sprendimus. Aš visuomet norėčiau turėti mentorių, esant ir dideliam įmonės augimui, kuris stovėtų šalia ir su kuriuo galėčiau aptarti savo verslo situaciją, galimus ėjimus, motyvus. Iš šono neretai visai kitaip viskas atrodo.“

 

Amerikos televizijos žvaigždė ir verslininkė Oprah Winfrey

 

„Apsupk save žmonėmis, kurie pakels tave aukščiau. Mentorius yra tas, kuris leidžia žinoti, kad ir kokia tamsi naktis, ryte ateis džiaugsmas. Mentorius yra tas, kuris leidžia pamatyti aukštesnę savo dalį, kai kartais ji tampa paslėpta tavo pačio požiūriui. Maya Angelou visada buvo šalia manęs, vedė mane per kai kuriuos svarbiausius mano gyvenimo metus. Mentoriai yra svarbūs, ir aš nemanau, kad kas nors išgyventų pasaulyje be kokios nors tai formos mentorystės.”

 

„Vilduja” vadovas Andrius Vitkevičius

 

„Per 11 metų privačiame versle buvo daug ir įvairių situacijų, kurios pasitaiko daugeliui, tačiau neturint patirties ar jų neišgyvenus, neišsprendus, jos yra pakankamai keblios ir sudėtingos, tačiau antrą ar trečią kartą jos jau yra valdomos. Būtent tuo Mentorius ir pasidalina su kitais kolegomis, padeda spręsti tai, ką jau yra pats išsprendęs ir ne vieną kartą.”

 

Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barack Obama

 

„Aš nebūčiau galėjęs padaryti to, ką padariau, jei ne mano bendradarbė ir Mentorė Michelle. Michelle man yra tai, apie ką Beyonce dainuoja, sakydama „leisk man patobulinti tave“ – ji mane patobulino.“

 

„Smiltainis ir Ko” vadovas Aivaras Šidla

 

„Jaunos įmonės, turėdamos Mentorius, turi galimybę pačios „neišradinėti dviračio“ ir greičiau judėti link savo tikslų kitų pramintais takais. Man atrodo, kad didelė mentorystės vertė yra tai, kad didelė dalis taip perteikiamų patirčių yra sunkiai randamos universiteto vadovėliuose. Mentorystė yra ne temos išdėstymas, o pagalba kuriant kelius nuo konkretaus verslo taško A iki taško B. Svarbu su verslu išgirsti, suprasti vieniems kitus ir identifikuoti kaip geriausiai gali pagelbėti. Tuomet atsiranda pagrindinės temos, ties kuriomis dirbama jau kartu.“

 

Vienas sėkmingiausių pasaulio verslininkų Richard Branson

 

„Mentorystė yra raktas į mūsų verslumo gyslos atrakinimą. Jei paklaustumėte bet kurio sėkmingo verslo žmogaus, jis visada pasakys, kad turėjo puikų Mentorių tam tikru metu. Mano Mentorius Freddie Laker padėjo mano oro linijų bendrovei pasiekti naujas aukštumas pradiniais verslo metais. Pripažįstu, kad aš nebūčiau niekur nukeliavęs oro linijų industrijoje be Freddie Laker patarimų.”

 

Dainininkė Lady Gaga

 

„Po praeities traumų ilgą laiką kovojau su savęs priėmimu ir Eltonas Johnas suvaidino ir tebevaidina lemiamą vaidmenį mano pasveikime ir sėkmėje. Eltonas visada mane ragino rūpintis savo meniškumu ir iš tikrųjų pasirūpinti savimi pačia. Mentorius gali pasiūlyti neįkainojamą emocinę paramą.”

 

Jau žinai, kur Mentorius galėtų pagelbėti ir Tau? Rask jį čia.

 

*Dalis informacijos paimta iš naujienų portalo Delfi.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Employees first – how to do it right?
Many talk about the “employees first” approach and its benefits. But how many of us truly walk the talk when pressed with business decisions and routine? We know that our partners Present Connection really knows how to do it right and we asked them to generously share insights on how to foster the culture of people within a team or organization. Great insights from the Country manager of Present Connection Gintarė Žilinskė awaits.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Psichoterapeutas atsako - kodėl negali nustoti dirbti?
Teko girdėti, o gal net ir sau pačiam kartoti frazes „pailsėsi, kai numirsi“ ar „per kančias į žvaigždes“? Jei esi vienas iš tų, kuris jaučia kaltę ilsėdamasis – šis straipsnis tau, nes idialogue Mentorius ir psichoterapeutas Dainius Jakučionis atsako į klausimą „kodėl negali nustoti dirbti?”.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
What are the magic ingredients that make tech teams work?
In a digital era it is crucial to have conversations about what makes tech teams thrive and achieve exceptional results. Afterall, according to Digital Business Study 2023 by Foundry, 89% of all companies have already adopted or plan to adopt a digital-first business strategy. We have a strong conviction that having conversations with tech team leaders and members provide valuable insights into the magic ingredients that make tech teams work the best.
Skaityti toliau

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!