Kaip atrasti viduje slypinčius karjeros kelio atsakymus?

Kiekvienas iš mūsų tam tikruose gyvenimo etapuose susiduria su karjeros pasirinkimu: pradedant tuo etapu, kai baigiame mokyklą, tęsiant tuo, kai jau dirbame ir galvojame apie karjeros pokyčius. 

 

Savo terapinio koučingo konsultacijose dažniausiai susiduriu su tokiais klausimais ir iššūkiais kaip kokį kelią pasirinkti, kaip suprasti, kad šis sprendimas geriausias, kaip tvarkytis su baime dėl pokyčių, abejonėmis savimi ir savo gebėjimais. 

 

Per šiuos nemalonius patyrimus esu praėjusi ir pati, kai dar mokyklos suole teko rinktis tarp dviejų, atrodo visiškai skirtingų norų – studijuoti filologiją ar mediciną, o iš tiesų labiausiai norėjosi mokytis psichologijos, tik negalėjau jos pasirinkti dėl prastų matematikos žinių. Vėliau vis dėl to baigus medicinos studijas ir išdirbus tam tikrą laiką klinikose, nuėjau studijuoti psichologinio konsultavimo, koučingo, pradėjau daugiau domėtis geštalto ir kognityvine terapija. Šiame kelyje nuolat kildavo klausimai, ar teisingai elgiuosi, ar ta kaina emocinė / fizinė, kurią moku, nėra per brangi, ar tai tikrai mano prasmė ir pan. 

 

Tuo metu labai norėjosi stebuklingo patvirtinančio atsakymo, kuris patvirtintų mano karjeros kelią ir viduje atsirastų ramybė. Laikui bėgant tiek konsultuojant, tiek lankantis koučingo ir terapijos konsultacijose, įgijau vidinį žinojimą, kad atsakymai į mums rūpimus klausimus yra mūsų viduje. Tik reikia erdvės, laiko ir mąstymą skatinančių klausimų, kad galėtume save pažinti labiau ir atrasti savyje slypinčius atsakymus. 

 

Dabar panašias problemas padedu spręsti kitiems, esu terapinio koučingo praktikė, idialogue mentorė, rašytoja ir be dviejų išleistų psichologinių romanų suaugusiesiems - „Drąsa būti savimi“ ir „Skolinta iliuzija“ - šiemet išleidau praktinį įrankį darbui su savo vidiniais klausimais asociatyvines metaforines korteles „KARJERA“.

 

Tai kortelių rinkinys su nuotraukomis ir žodžiais karjeros tematika. Kortelės naudojamos kaip priemonė, leidžianti atrasti daugiau aiškumo ir resursų užklausoje dėl jo karjeros kelio. Kortelės suteikia galimybę saugiai ir giliai tyrinėti savo vidinį pasaulį, labiau suprasti save ir surasti daugiau alternatyvų, sprendžiant įvairius karjeros kelio klausimus. 

 

Kodėl pasirinktas būtent toks formatas – susieti nuotrauką su žodžiu? Nes tokiu atveju dirba du smegenų pusrutuliai. Vaizdai skirti dešiniajam smegenų pusrutuliui, o žodžiai – kairiajam. Tai įgalina žmogų surasti savo viduje daugiau resursų, sprendimų ir padeda labiau save išgirsti, nes kai mes bandome vidinius klausimus spręsti racionaliai, mes patenkame į proto pinkles, kurios skatina ieškoti mums įprastų atsakymų, kurie ne visada būna aktualūs šiai dienai, o kortelės leidžia atsitraukti nuo situacijos ir paieškoti naujų sprendimų.

 

Kortelės tinka asmenims, kurie domisi saviugda, savirealizacija, pradedantiems savo naują veiklą ar galvojantiems apie jos pokyčius, ieškantiems atsakymų į klausimus: kaip susikurti savo svajonių karjerą, kaip ryžtis pokyčiams, turintiems abejonių dėl savo sprendimo, ieškantiems savo pašaukimo, norintiems save geriausiai realizuoti, ieškantiems sprendimų, kaip suderinti asmeninį gyvenimą ir karjerą, kaip išvengti perdegimo ir aukšto streso lygio savo karjeros kelyje ir pan.

 

Taip pat kortelės yra puiki darbo priemonė karjeros ir koučingo specialistams, psichologams, kurie dirba su žmonėmis (tiek individualiai, tiek grupėse ar mokyklose). Kortelės yra sukurtos būtent šiai tematikai ir gali padėti tais atvejais, kai kažkur užstringate su klientu, kai reikia papildomų sprendimų ar alternatyvų, kai norisi paskatinti žmogų daugiau papasakoti apie rūpimą klausimą ir jaučiasi pasipriešinimas, kai yra daug pasirinkimo variantų ir sunku apsispręsti, kai norisi pamatyti platesnį vaizdą, kas dar slypi po šiuo klausimu / nerimu / baime ir pan.

 

Korteles gali įsigyti čia.

 

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Kamila Golod

Daugiau karjeros idėjų

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!