Agata Daškevič

2019.01.05

Stresas ir procesas

Kažkada seniai seniai, mokyklos baigiamajame darbe parašiau rašinėlį tema „O kad viskas būtų taip paprasta...“. Rašinėlio turinio nebeatgaminu, tačiau pavadinimas iki šiol tvirtai laikosi atminty, ir neretai iškyla prieš Naujus metus, kai tenka susidurti su rezoliucijas rašančiais, amžinai skubančiais, ar blogą nuotaiką turinčiais žmonėmis. Su tais, kurie išbraukus punktą „numegzti sesei šaliką“ pajaučia begalinę laimę, nes „aš tai padariau!“ (skaityti iškilmingai pašokus nuo kėdės) jausmas visada suteikia be galo daug malonumo. Su tais, kurie pamatę, kad tai vienintelis įvykdytas per metus punktas iš visų egzotiškai nerealių idėjų, nugrimzta į nevilties šulinį.

MobileMonkey, Inc. CEO Larry Kim savo straipsnyje apie laimės rakto paieškas rašo, kad kiekvienais metais 45% pasaulio gyventojų surašo rezoliucijas. Pagal „Marketdata Enterprises“ atliktus tyrimus, savipagalbos knygoms vien tik Amerikoje išleidžiama apie 549 mln dolerių. Pasirausus interneto platybėse, radau dar vieną skaičių – 8. Maždaug tiek procentų iš rašančių „norų sąrašus“ realiai pasiekia ką sugalvoję. Labai įdomu, ką pasakytų mūsų statistikos departamento duomenys... Manau, ties vienu visos statistinės ar universitetinės studijos tikrai sutartų – mes nepaliaujamai kažko ieškome.

Jokiu būdu nesakau, kad rašyti rezoliucijų neverta, priešingai, aš įsitikinus, kad kelti sau tikslus yra gyvybiškai svarbu, nes kitaip ir dantų niekad nesivalytume, nes o kam, jeigu šiandien manęs niekas, išskyrus veidrodį, nepamatys... Tačiau stresas nėra priemonė laimingai pasiekti tikslus. Tai veikiau puiki priežastis dilgėlinei, nemigai ir kitiems nerimastingiems nesmagumams atsirasti.

Sako, kad yra sveiko streso dozė... gerai, tarkim yra sveika dozė, ir būna streso dozė... bet kokiai logikai priklauso sveiko streso sąvoka?! Suprantu, kai streso būsena padeda „paspausti“, „susiimti“, „neatidėlioti“ ir t.t. Bet tai visai kitokia kategorija, tikrai ne iš sveikatos departamento.

Grįžtant prie rezoliucijų, įdomu pastebėti, kad didesnius rezultatus dažniausiai pasiekia išmokę mėgautis procesu. Vienas protingas žmogus (beje, tai buvo J. V. Gėtė) pasakė: „Nepriklausomai nuo to, ar galvojate kad galite padaryti, ar tikite, kad galite padaryti, darykite tai. Veiksme slypi magija, laimė ir jėga“. Pilnai sutinku. Net jeigu rezoliucijos rašymas su detaliu plano aprašymu tau suteikia malonumą – rašyk! (o aš ateisiu pasimokyti iš tavęs) Jeigu šiais metais tavo tikslas – kiekvieną savaitgalį praleisti vis kitame krašte – valio, pirmyn, nesustok!

Nepamirškime pačios svarbiausios rezoliucijų (pasižadėjimų, tikslų iškėlimo, t.t., kaip pavadinsi, taip ir veiks) esmės – kiekvienas punktas turi turėti dalelę mūsų pačių, kitaip tariant - mūsų nuoširdumo (šaknis „širdis“, jeigu ką, ne „smegenys“). Nerašyk ko pats nenori. Ir mėgaukis procesu ;)

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau