2024.04.18

Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį

Partnerių Danske Bank apmokama karjeros (re)starto programa #FuturePros sugrįžo! 

 

„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.

 

Dalinamės praėjusių metų #FuturePros programos dalyvių Vestos ir Kristinos istorijomis, kurios tave įkvėps šiam pokyčiui!

 

Dauguma žmonių žino arba numano kuria kryptimi nori eiti, tik nedrįsta

 

Studijavusi veterinariją ir daugiau nei ketverius metus dirbusi laboratorijoje, Kristina perėjo į duomenų analitiką ir, baigusi programavimo kursus, praėjusiais metais tapo IT programų inžiniere „Danske Bank“ karjeros (re)starto programos „FuturePros“ metu.

 

„Karjerą keičiau kelis kartus. Kiekviename darbe įgaudavau naujų žinių, gebėjimų ir taip atrasdavau save iš naujo, kol galiausiai supratau, kad programavimas apjungia visus mano įgūdžius, visa, ką labiausiai mėgstu daryti. Tai labai mane motyvuoja. Manau, kad dauguma žmonių žino arba numano kuria kryptimi nori eiti, tik nedrįsta“, – sako Kristina Smagurauskaitė.

 

Profesiją pakeitusi ir naują karjerą pradėjusi Kristina sako, jog tam, žinoma, reikia pasirengimo ir palaikymo:

 

„Mokydamasi programavimo norėjau įgauti tvirtą pagrindą, todėl pasirinkau ir baigiau 9 mėnesius trukusius programavimo kursus. Jų metu turėjau galimybę konsultuotis su dėstytojais, kurie dirba programuotojais ir iš patirties gali pasidalinti geriausiomis praktikomis. Lygiai taip pat dabartiniame darbe kolegos supranta, jog dar mokausi, todėl labai palaiko, pataria ir padeda.“

 

Subalansuota ir karjerą keičiantiems, ir studijuojantiems

 

Antrame Vilniaus universiteto kurse studijuojanti Vesta Cicėnaitė įsitikinusi, jog programa, suteikianti galimybę ir dirbti, ir mokytis tuo pačiu metu, yra geriausias būdas įsilieti į darbo rinką karjerą tik pradedantiems.

 

„Norėjau kuo greičiau įgyti praktinės patirties ir pradėti dirbti, todėl jau pirmame kurse atlikau studijų praktiką, o antrame – perėjusi atranką pradėjau dirbti ir mokytis pagal tam skirtą programą. Tai, manau, yra efektyviausias modelis, siekiant gauti kuo daugiau praktinių ir teorinių žinių profesinėje srityje.

 

Šis sprendimas pasiteisino – darbe galiu pritaikyti universitete įgyjamas žinias ir atvirkščiai: tai, ką sužinau ir išmokstu darbe, galiu pritaikyti savo studijose“, – teigia Vesta.

 

Darbinė patirtis nereikalinga

 

 Vesta ir Kristina, kaip dar 67 kolegos prieš 10 mėnesių pradėjo dirbti „Danske Bank“ Lietuvoje pagal programą „FuturePros“. Programa skirta tiek studijuojantiems, kaip Vesta, ar mokslus neseniai baigusiems, tiek persikvalifikuojantiems kandidatams, tokiems kaip Kristina.

 

Kandidatuojantiems į šią apmokamą vienerių metų programą nereikalinga darbinė patirtis – svarbu turėti susijusių žinių, įgytų mokantis aukštojoje mokykloje, programavimo kursuose, taip pat motyvacija ir noras tobulėti.

 

Nuo programos pradžios iš viso joje jau dalyvavo bei technologijų ir verslo krypties pozicijose įdarbinta 280 darbuotojų. Kiekvienais metais sulaukiant didelio kandidatų skaičiaus, nuo šių metų atranka į programą yra bus vykdoma keletą kartų per metus.

 

Daugiau informacijos apie programą ir vykdomą darbuotojų atranką skelbiama bei kandidatų paraiškos priimamos adresu: https://danskebank.lt/careerlt/future-pros/future-pros.

Join idialogue!

Share Facebook

For improvement
neringa For growth
Kaip koučingo įrankiai gali padėti mentorystės kelyje?
Mentorystė ir koučingas yra tarsi du giminaičiai, kartais besipykstantys dėl savo vaidmens prie šeimos stalo, bet vakarienės laikui bėgant į pabaigą, vis tiek vienas kitą priimantys bei palaikantys. Šiame straipsnyje Vaida dalinasi trimis lengvai įgyvendinamais, bet itin veiksmingais koučingo įrankiais, kuriuos gali pritaikyti tobulėti norintis mentorius.
Skaityti toliau
neringa Practical advice
Internetiniai resursai, padėsiantys karjeros pokytyje
Mąstai apie jaudinančius karjeros pokyčius? Nesvarbu, ar nori pereiti į naują industriją, prisiimti kitas pareigas ar pakeisti įmonę – internete gausu vertingų resursų tavo karjeros pokyčio kelionei. Pavyzdžiui, programavimo gali išmokti Codecademy, duomenų analizės – DataCamp, marketingo – LiMA, personalo valdymo – HR Klubas, ekonomikos – Harvard Business School online ir pan.
Skaityti toliau
neringa Practical advice
Kaip nustebinti darbdavius darbo pokalbio metu ir viršyti lūkesčius?
Atlikdami dešimtis darbo pokalbių kas mėnesį idialogue partnerių „Amston“ atstovai susiduria su daugybe kandidatų, iš kurių tik vienetai keliauja į kitus atrankos etapus ir galiausiai gauna patraukliausius darbo rinkos pasiūlymus. Pakalbinome HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ augimo partnerę Birutę Sirgedaitę apie tai, kokie kandidatai yra įsimintiniausi bei sudaro geriausią įspūdį darbo pokalbių metu, nes ji tikrai turi atsakymus į šį klausimą. 
Skaityti toliau