idialogue

2022.06.17

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 3rd edition

Visų naujai prie platformos prisijungusių Mentorių klausiame, kokią knygą jie rekomenduotų savo mentee. Kadangi Mentorių idialogue plaformoje virš 450, tad ir knygų rekomendacijų sukaupta nemažai – dalinamės trečiuoju dešimtuku, kurį verta įsitraukti į must read sąrašą:

 

Mentorė Rasa Strolytė rekomenduoja:

Kiekvienam momentui tinka vis kita knyga, bet T. Avilietės „Vidinės pilies buveinės“ mane visada geba pažadinti iš apkiautimo. Tai dvasinės literatūros šedevras, sukurtas pagal T. Avilietės mistinių vizijų patirtį. Autorė aprašo, kaip žmogaus siela, klajodama iš vienos buveinės į kitą, per maldą ir meditaciją išgyvena kančią, atsiskyrimą, išmoksta nuolankumo, pažįsta save, pasiekia tobulą ramybę ir pagaliau patiria bendrystę su Dievu.

 

Mentorius Romanas Vindzbergas rekomenduoja:

  • Peterson „12 rules of life” – tarsi vedlys šiuolaikiniam žmogui po chaotišką šių dienų pasaulį. Remdamasis tiek senovės išmintimi, tiek naujausiais moksliniais atradimais, J. Petersonas nuosekliai dėsto tai, ką svarbu žinoti prieš priimant reikšmingiausius gyvenimo sprendimus. Daug metų tyrinėjęs istoriją, mitologiją, neuromokslą, psichoanalizę, vaikų psichologiją, klasikinę literatūrą ir Bibliją, autorius atrado tai, kas leidžia paneigti egzistuojančią laimės, kaip gyvenimo tikslo, teoriją.
  • Deida „The way of the superior man” – atskleidžia svarbiausias vyrų gyvenimo problemas – nuo ​​karjeros ir šeimos iki moterų, intymumo ir meilės, dvasingumo ir santykių – ir siūlo praktinį vadovą, kaip gyventi vyrišką sąžiningumo, autentiškumo ir laisvės gyvenimą.

 

Mentorė Simona Barevičiūtė rekomenduoja:

Nuoširdžiai rekomenduoju B. Brown knygą „Didi drąsa” (angl. Daring Greatly: How the Courage to Be Vulnerable Transforms the Way We Live, Love, Parent, and Lead). B. Brown moko, kaip nematyti galios kaip baigtinės ir nekaupti jos, žinoti, kad galia tampa begalinė, kai ja dalijamės su kitais, nevengiame sunkių pokalbių ir situacijų, linkstame į pažeidžiamumą, kai reikia atlikti gerą darbą.

 

Mentorė Justina Runienė rekomenduoja:

Holiday „Kliūtis paversk galimybėmis” (šiuo moto vadovaujuosi ir gyvenime, ir versle) – sužinosite, kaip išsilaisvinti, kaip daugelį nepalankių situacijų, su kuriomis susiduriame, paversti palankiomis, ar bent jau išpešti iš jų visą įmanomą naudą, kaip nesėkmėje įžvelgti sėkmę. Tai knyga, kurioje daug realių istorijų, iliustruojančių nepaliaujamą ištvermę ir nepakartojamą išradingumą.

 

Mentorė Virginija Jurėnienė rekomenduoja:

Archambeau „Grakščiais žingsneliais į karjeros aukštumas” pateikia 12 tradicinių moters vaidmenų, kurių visus ar bent daugelį jos atlieka. Parodoma, kaip galima naudotis įgūdžiais, įgytais atliekant šiuos vaidmenis, kopiant karjeros laiptais ir siekiant laimės asmeniniame gyvenime.

 

Mentorė Vaida Kirkliauskaitė rekomenduoja:

Priklausomai kokiame gyvenimo etape esi ir ko tuo metu reikia. Man pastaruoju metu trūko estetikos ir laiko, taigi: 

  • Jonas ir Adolfas Mekai „Gyvenimo lai(š)kai” – šią knygą būtų galima pavadinti filmu, atsidūrusiu ant popieriaus, kuriame susitinka Mekų šeimos nariai ir jų artimieji. Dviejų brolių gyvenimas skleidžiasi laiškuose šeimos nariams, likusiems Lietuvoje.
  • Jake Knapp ir John Zeratsky „Make time” – niekas niekada nežiūrėjo į tuščią kalendorių ir nesakė „Geriausias būdas praleisti šį laiką – prigrūsti jį pilną susitikimų.” arba ryte atėjęs į darbą neplanuoja „Šiandien valandų valandas praleisiu feisbuke!”, tačiau būtent tai ir darome. Ši knyga yra paprasta 4 žingsnių sistema, skirta pagerinti susikaupimą, rasti didesnį džiaugsmą savo darbe ir gauti daugiau iš kiekvienos dienos.

 

Mentorė Greta Morkūnaitė rekomenduoja:

Doidge „Save keičiančios smegenys“. Tai knyga apie unikalią smegenų savybę – neuroplastiškumą. Apie tai, kad smegenys geba keistis, o jų stulbinančios transformacijos gali padėti įveikti įvairias psichines ir fizines žmogaus ligas ir netgi negalią.

 

Mentorė Lina Mikoliūnaitė rekomenduoja:

Rhinehart „Kauliukų žmogus” – makabriškas romanas, kurio pagrindinis veikėjas, racionalus ir ambicingas psichoanalitikas, kamuojamas dvejonių, nerimo ir geismo, netikėtai atranda būdą išvengti rutinos, elgtis spontaniškai, vis kitaip praleisti dieną, vis labiau rizikuoti, vis labiau nutrinti ribą tarp žaidimo ir gyvenimo.

 

Daugiau knygų rekomendacijų: 

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 1st edition

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 2nd edition

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau