idialogue

2024.02.04

Charizma ir puikūs komunikacijos įgūdžiai – svarbios karjeros sėkmės dedamosios

Įgūdžiai svarbu, bet pasakymas „leisiu darbams kalbėti už save” kartais neveikia arba trunka ilgiau, nei norėtume... Charizma ir puikūs komunikacijos įgūdžiai yra ypatingai svarbios karjeros sėkmės dedamosios. 

 

1. Autentiška savirefleksija:

 

Skirkite laiko apmąstyti savo vertybes, stipriąsias bei silpnąsias puses ir priimkite savo autentiškumą, nes charizma kyla iš savęs pažinimo ir priėmimo.

 

2. Aktyvaus klausymo meistriškumas:

 

Įsitraukite į pokalbius, parodykite nuoširdų susidomėjimą ir praktikuokite empatiją, nes kai leidžiate kitiems pasijusti išgirstiems ir suprastiems, natūraliai tampate charizmatiškesniu.

 

3. Tikro ryšio kūrimas:

 

Būkite atviri, pasiekiami, prisiminkite vardus ir kitus faktus apie žmones, su kuriais bendraujate. Autentiški santykiai kuria teigiamas emocijas, kurios traukia žmones.

 

4. Nuolatinio mokymosi mąstysena:

 

Investuokite į savo asmeninį ir profesinį tobulėjimą, nes nuolat augantis žmogus labiau pasitiki savimi ir traukia kitus, ieškančius augimo.

 

5. Teigiamo požiūrio ugdymas:

 

Susikoncentruokite į sprendimus, švęskite sėkmes ir išlaikykite viltingą požiūrį net sudėtingais laikais, kadangi šalia pozityvių žmonių kitiems gera ir lengva būti. 

 

6. Įtraukianti lyderystė:

 

Būkite įtraukūs, t.y., sąmoningai kurkite aplinką, kurioje kiekvienas jaustųsi vertinamas ir svarbus, nes charizma tap pat ir apie tai, kaip leidžiate jaustis kitiems šalia jūsų.

 

7. Efektyvūs bendravimo įgūdžiai:

 

Kalbėkite aiškiai bei mokėkite glaustai perteikti savo mintis, o jeigu įvaldysite ir storytelling meną, tai tapsite laukiamiausiu renginio pašnekovu.

 

8. Charizmatiška kūno kalba:

 

Palaikykite akių kontaktą, stovėkite ištiesta nugara ir naudokite gestus, kad geriau išreikštumėte save. 

 

9. Įkvėpkite kitus spindėti:

 

Charizmatiški asmenys pakylėja aplinkinius. Skatinkite kitus parodyti savo talentus, švęsti savo pasiekimus ir sukurti bendradarbiavimo aplinką, kurioje visi jaustųsi įgalinti.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau