idialogue

2022.02.18

Mentoriai rekomenduoja: jei pradėtumėte karjerą iš pradžių

Sakoma, reikia mokytis iš kitų, o ne savo klaidų. Šį kartą idialogue Mentoriai atsigręžė atgal į savo karjeras ir pasidalino tuo, ką darytų kitaip, jei pradėtų karjerą iš pradžių. Ar pasinaudosi kitų patirtimi, kad tavoji karjera spindėtų ryškiau ir harmoningiau?

 

Mentorė Jevgenija Ešvovičiūtė:

Jei jausčiau, kad pozicija ne man, nesirinkčiau jos. Karjeros pradžioje norisi tiesiog gauti darbą, todėl kartais renkamės tai, ką siūlo. Tačiau jau geriau palaukti, nei po to kentėti. Na, ir net pasirinkus ne taip, nekentėčiau – netiko, nepatiko, eičiau kitur.

 

Mentorė Jelena Eirošienė:

Prieš drastiškai keisdama veiklas ir sritis, susirasčiau patyrusį tos srities ekspertą – Mentorių ir, kad naujas „kelias“ būtų mažiau duobėtas, išsiaiškinčiau judėjimo tuo „keliu“ specifiką iki paskutinio centimetro.

 

Mentorius Martynas Urbonas:

Drąsiau keisčiau darbovietę, atsižvelgdamas į rinkos tendencijas.

 

Mentorė Laura Astrauskienė:

Labiau įsiklausyčiau į save, į tai ko noriu pati ir kas mane „veža“ profesinėje veikloje, išbandyčiau organizacijas per praktikas, savanorystę.

 

Mentorė Giedrė Tallat – Kelpšaitė:

Imčiausi darbų tose srityse, kurios man kelia malonumą ir džiaugsmą, kur jaučiu, kad tiesiog pranykstu tą darant. Žiūrėčiau, kad kompanijos / organizacijos kryptis, vertybės sutaptų su manosiomis. Nebijočiau keisti, tačiau prieš keičiant pamąstyčiau, ar bėgu nuo kokių nors savybių viduje, kurių nenoriu priimti, ar tikrai tai ne mano vieta, nejaučiu pasitenkinimo, jaučiu, kad stoviu vietoje.

 

Mentorė Vitalija Uzialaitė:

Pirma mintis – darbas turi būti malonumas, tad labai svarbu klausyti savęs, nebijoti keisti, jei tai ne tai, ko tikėjaisi.

 

Mentorė Brigita Baškevičiūtė:

Nebijočiau staigių pokyčių (keisti darbo vietas ir t.t.).

 

Mentorius Augustas Buzarevičius:

Užduočiau sau klausimą, ar galiu gyventi be tos veiklos? Jei ne, vadinasi tai veikla, kuri reikalaus dėmesio ir įsitraukimo nepaisant nieko.

 

Mentorė Gintė Martinkėnė:

Visų pirma išsigryninčiau savo vertybes, silpnybes bei stiprybes, nes šie žingsniai reikalauja giluminio savęs pažinimo, kuris po to padeda geriausiai realizuoti savo potencialą ir atliepti poreikius.

 

Mentorius Saulius Alksnis:

Savanoriaučiau! Daryčiau daugiau nemokamų praktikų! Įsitraukčiau į vidines universitetų iniciatyvas! Ieškočiau drąsos likučių ir kalbinčiau bei mokyčiausi iš kuo daugiau žmonių!

 

Mentorius Renatas Kandrotas:

Pasakyčiau sau, kad gerai pagalvok ką nori daryti gyvenime.

 

Mentorė Auksė Slenė:

Iš esmės nekeisčiau nieko. Galbūt trūko kelių dalykų (tuo metu to nesuvokiau), kurie padėtų priimti sunkesnes situacijas paprasčiau: nebijoti klausti žmonių su patirtimi ir suvokti, jei tiki tuo, ką darai, jauti „kaifą" nuo to – tai teisingas kelias. O iškilę sunkumai – tai laikina, įveikiama. Klausk, bendrauk, laikykis žmogiškų vertybių – bus viskas taip, kaip turi būti. Man pasiteisino visu 100%.

 

Mentorė Rasa Strolytė:

Pastebėjau, kad tiek aš, tiek kiti pokyčiams subręstame daug vėliau, nei pastebime, kokių pokyčių iš tiesų reikia. Todėl... daryčiau tas pačias klaidas.

 

Mentorė Loreta Pivoriūnaitė:

Ir savanoriaučiau, ir prašyčiausi būti kieno nors padėjėja. Daryčiau stažuotes, dalyvaučiau hakatonuose (panašiai buvo).

 

Mentorė Rūta Janukėnienė:

Iš pradžių išsigryninčiau savo stipriąsias puses (savybes, gebėjimus, talentus) ir visą manyje slypintį potencialą, tada pasirinkčiau vieną iš galimų karjeros krypčių, nusimatyčiau tikslą (ko sieksiu) ir tada jau veikčiau – tikslingai ir kryptingai.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau