Linkedist

2023.11.23

Karjeros pokytis - kaip apie jį komunikuoti LinkedIn'e?

Ne paslaptis, kad LinkedIn socialinis tinklas atveria galimybes užmegzti vertingus ryšius su profesionalais nepriklausomai nuo jų lokacijos ar industrijos.

 

Jei ketini keisti darbovietę ar savo karjeros kryptį, optimizuotas LinkedIn profilis ir reguliariai kuriamas turinys gali prisidėti prie sklandesnio ir greitesnio starto. 

 

Patarimais, kaip išnaudoti LinkedIn tinklą darant karjeros pokytį, dalijasi idialogue partneriai Linkedist.

 

Pradėk nuo komunikacijos apie įgūdžius ir industrijos naujienas

 

Pirmiausia, visuomet verta investuoti į savo kaip profesionalo įvaizdį socialiniuose tinkluose, nepaisant to, ar ruošiesi karjeros pokyčiui ar ne. Atpažįstamumas darbo rinkoje pasitarnaus tiek ieškant naujo darbo, tiek klientų ir tiesiog bendraminčių.

 

Pavyzdžiui, jei planuoji keisti karjeros kryptį ir pradėti dirbtiį technologijų srityje, pradėk dalintis šios industrijos naujienomis ir taip stiprink savo kaip profesionalo įvaizdį šioje srityje. Nebūtina visuomet skelbti naujienas tik apie save ir savo pasiekimus – kitų tavo industrijos žmonių ar organizacijų nuopelnai taip pat gali būti gera žaliava įrašams. Tiesa, čia svarbu nepamiršti nurodyti turinio autorystės.

 

Be to, komunikuotigali ir apie dabartines savo žinias bei įgūdžius, ypač, jei manai, kad jie galėtų būti aktualūs tavo būsimos karjeros plotmėje.

 

Pradėk kuo anksčiau

 

Pasiryžti komunikuoti apie karjeros pokytį geriausia kaip įmanoma anksčiau. Tai svarbu tam, kad kuo greičiau įgytum atpažįstamumą naujoje rinkoje bei sulauktum daugiau darbo pasiūlymų.

 

Siekiant šio tikslo, rekomenduojama išnaudoti LinkedIn „Open to work” ženkliuką ant profilio nuotraukos, kuris aiškiai komunikuos, kad esi atviras naujoms karjeros galimybėms ir darbo pasiūlymams. 

 

Kad padėtum recruiteriams tave rasti lengviau, nepamiršk norimos naujos industrijos paminėti savo „Headline” ir „Summary” skiltyse.

 

Taip pat, gali paskelbti įrašą, kuriame plačiau aprašysi kokios pozicijos tau įdomios ir kokių rekomendacijų ieškai.

 

Išnaudok savo turimus įgūdžius bei resursus 

 

  • Paprašyk kolegų, vadovų bei verslo partnerių parašyti rekomendaciją – tai bene svarbiausias tavo kaip profesionalo patikimumo garantas
  • Įtrauk aktualius įgūdžius į LinkedIn „skills” skiltį
  • Nurodyk savanorystės patirtis, jei jos aktualios norimai darbo vietai
  • Įkelk aktualius sertifikatus bei diplomus ar net on-going kursus, kuriuose dalyvauji, kad galėtumei persikvalifikuoti
  • Komunikuok įrašais apie savo pasiektus darbo rezultatus, išmoktas pamokas ir pan. 

 

Prie kontaktų rato kviesk prisijungti žmones iš tau aktualios industrijos

 

Naudojantis LinkedIn itin lengva prie savo pažįstamų rato prijungti tau aktualios industrijos žmones – vieni gali tapti būsimais bendraminčiais, o kiti – darbdaviais.  

 

Tai lengviausiai padarysi per paieškos funkciją, nustatęs reikiamus filtrus, pavyzdžiui, industrijos, lokacijos bei pareigų.

 

Siunčiant kvietimus, taip pat verta pridėti ir personalizuotą žinutę – niekada nežinai, kuri žinutė išaugs į artimesnį profesinį ryšį ar galimybes.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Linkedist

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tarp nepakankamo ir pernelyg ypatingo: kas iš tiesų trukdo kelyje į pokytį?
Išorinės sėkmės taisyklės atrodo paprastos: patobulink CV, išmok naują įgūdį, sukurk verslo planą, pradėk sveikesnį gyvenimo būdą, ar tiesiog išdrįsk žengti pirmą žingsnį link naujo projekto. Tačiau kodėl, net žinodami šiuos „teisingus” žingsnius, dažnai jaučiamės įstrigę vidiniame labirinte, kurio sienų nematome?
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Darbo paieškos maratonas: kaip neperdegti siunčiant šimtąjį CV?
„Įsivaizduok: keliesi ryte, pusryčiaujant telefone naršai darbo skelbimus, per pietų pertrauką redaguoji CV, vakare rašai motyvacines eilutes ir ruošiesi būsimiems pokalbiams... savaitė po savaitės, mėnuo po mėnesio, o tavo pašte – tik atsiprašymai arba visiška tyla”, – vaizdingai pasakoja karjeros mentorė.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbas spaudžia: mentorės patarimai kaip nelikti be „nervų”?
„Aš pati asmeniškai patyriau momentų, kai atrodė, kad viskas klostosi puikiai, viską spėju, klientai patenkinti, bet tiesiog pradėjau alpti darbo vietoje”, – atvirai dalijasi Klaudija. „Praeini pro visus geriausius gydytojus, niekas nieko neranda. Kol galiausiai vienas gydytojas klausia: „Ar patiriate didelį stresą darbe?” O tau norisi tiesiog atsakyti: „O ar ne visi?”
Skaityti toliau