Neringa Sendriūtė

2024.06.12

Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?

Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. 

 

Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien.

 

Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 

 

Šiame straipsnyje kartu su Emiliu Remeikiu (@Linkedist), asmeninio įvaizdžio LinkedIn platformoje ekspertu, kalbame kaip mentorystė ir asmeninis įvaizdis eina išvien ir kaip ambicingi profesionalai abu šiuos įrankius gali pasitelkti savo profesiniam gyvenimui.

 

Visa ko pradžia savianalizė

 

Pasak Emilio, prieš pradėdami kurti asmeninį įvaizdį, pirmiausia turime atlikti savianalizę. Svarbu aiškiai suprasti, kas esame ir ką norime pasiekti, kurdami savo asmeninį įvaizdį.

 

„Kuomet vedu mokymus mentoriams ir šie gryninasi savo patirties istoriją bei vertės pasiūlymus mentee, visuomet kviečiu apžvelgti savo profesines patirtis, vertybes ir tikslus. Verta sau atsakyti, kokią patirtį turiu bei ką galiu pasiūlyti kitiems” – priduria mentorystės ekspertas S. Alksnis.

 

Nuolatinis lyginimasis su kitais

 

Šiandien gyvename laikais, kai socialiniai tinklai verčia mus nuolat lygintis su kitais, tad dažnai jaučiamės nepakankami, lygindami save su tais, kurie turi daugiau ar bėga greičiau.  

 

Nevertėtų bijoti tapti mentoriumi ar kurti turinį LinkedIn platformoje, manant, kad sukaupta patirtis vis dar per maža . Saulius tikina, kad kiekvienu einamuoju momentu yra už mus daugiau ir mažiau žinančių žmonių, taigi, svarbu tiesiog būti atrastam savo auditorijos, o taip pat prisiminti, kad būtent mentorystė padeda mums ugdyti pasitikėjimą savimi ir suvokti savo vertę.

 

Grįžtamojo ryšio nauda

 

„Kaip mus mato kiti ir kokie esame iš tikrųjų gali stipriai skirtis, tačiau brandus žmogus šiuos du savęs vertinimo kampus turėtų būti sukalibravęs. Gera žinia ta, kad būtent mentorystė per grįžtamojo ryšio gavimą tampa labai svarbiu šio tikslo įrankiu,” – tvirtina S. Alksnis.

 

E. Remeikis juokauja, kad grįžtamojo ryšio paprašius mamos, tikrojo atsakymo turbūt niekada nesulauksime, nes šeimai ir draugams esame artimi ir jie nenori užgauti mūsų jausmų ar demotyvuoti siekti savo tikslų. Abu ekspertai sutaria, kad mentorystė padeda save pažinti geriau, o tai pasitarnauja stipriam ir nuosekliam asmeninio įvaizdžio kūrimui. 

 

Be to, mentorystės platformoje idialogue gautus mentee atsiliepimus profesionalai gali pasitelkti savo ekspertiškumo pagrindimui bei socialinių tinklų įrašams – win-win situacija.

 

Auditorijos pažinimas

 

Išsigryninus, kas mes esame, svarbu suprasti, kam tai, ką žinau, gali būti aktualu. Kitais žodžiais tariant, kas yra mūsų auditorija – tai svarbu tiek prieš pradedant mentorystę, tiek prieš galvojant apie savo asmeninio įvaizdžio kūrimo strategiją.

 

„Pažinus savo auditoriją, bus lengviau suprasti kaip komunikuoti ir tai taip pat formuos vientisesnį asmeninį įvaizdį, jo toną ir tikslus” – tvirtina E. Remeikis.

 

Unikalumo akcentavimas

 

Nepaisant to, kad apie asmeninio įvaizdžio kūrimą internetas pilnas patarimų, E. Remeikis rekomenduoja pasitelkti savo unikalumą ir vietoje siekimo būti mega įtakos darytojais, rinktis micro nišinį, bet patikimą savo ekspertiškumo balsą.

 

„Paklauskite savęs, kuo išsiskiriate iš kitų panašaus profilio asmenų? Kokie yra jūsų pranašumai ar individualios profesinės patirtys? Unikalumo akcentavimas padeda auditorijai suprasti jūsų vertę ir pasirinkti būtent jus.

 

Galiausiai, autentiškumas ir patikimumas yra svarbiausi komponentai tiek asmeniniam įvaizdžiui, tiek mentorystei. Šiais laikais patikimumas tampa kur kas svarbesnis nei matomumas, nes tai susiję su ilgalaikiais tikslais ir tuo, kodėl žmonės renkasi vieną prekės ženklą vietoje kito” – pasakoja Linkedist vyr. projektų vadovas E. Remeikis.

 

Na, o pasak Sauliaus, būtent būdami mentoriais mes auginame savo patikimumą ir ekspertiškumą. Net mentee, per dalyvavimą mentorystės procese, kuria savo asmeninį įvaizdį, mat mentoriaus turėjimas parodo norą tobulėti, mokytis ir būti geresne savęs versija.

 

Taigi, jei svarstai stiprinti savo asmeninį prekės ženklą, turime tau du pasiūlymus: tapti mentoriumi arba išbandyti Linkedist Asmeninis įvaizdis LinkedIn kursus, kur su kodu MENTORYSTE30 gausi 30% nuolaidą (iki rugpjūčio pabaigos)!

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Amston Praktinis patarimas
Darbuotojai – bumerangai: išėjau, bet noriu grįžti
43 proc. palikusių savo pozicijas teigia, kad buvęs darbas, jų nuomone, buvo geresnis už esamą, 41 proc. mano, jog sprendimą palikti įmonę priėmė neapgalvotai, o ketvirtadalis darbuotojų iš tiesų sugrįžta pas buvusį darbdavį.  Jei esi vienas tų darbuotojų, kuris svarsto apie grįžimą pas buvusį darbdavį, mūsų partnerių Amston, atrankų ir HR sprendimų agentūros, atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip būti sėkmingu darbuotoju – bumerangu. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Partnerysčių rinkodara – tiems, kurie mėgsta bendrauti ir analizuoti
Ar žinojote, kad partnerysčių rinkodara tampa vis populiaresnė dėl savo efektyvumo ir patrauklumo tiek verslams, tiek turinio kūrėjams? Vienas iš lyderių, dirbančių šioje srityje, yra Rokas Ramanauskas, Surfshark partnerysčių rinkodaros vadovas bei idialogue mentorius, kuris naujajame mūsų straipsnyje pristato šios rinkodaros rūšies subtilybes bei patarimus tiems, kurie mato savo karjerą būtent čia. Rokas teigia, kad affiliate rinkodaros specialistu gali tapti žmonės iš įvairių sričių, tačiau sėkmingiausi yra tie, kurie turi patirties su partnerystėmis, pardavimais, skaitmenine rinkodara ir duomenų analize.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijos
Vasariški pasivažinėjimai dviračiu, o gal diena hamake pas močiutę sode? Vienu ar kitu atveju, vertinga ir įdomi informacija tinklalaidės formate tokiai progai nepamaišys. Šiame įraše dalinamės idialogue mentorių TOP5 tinklalaidžių rekomendacijomis.
Skaityti toliau