Birutė Sirgedaitė

2024.03.31

Kaip nustebinti darbdavius darbo pokalbio metu ir viršyti lūkesčius?

Atlikdami dešimtis darbo pokalbių kas mėnesį idialogue partnerių „Amston“ atstovai susiduria su daugybe kandidatų, iš kurių tik vienetai keliauja į kitus atrankos etapus ir galiausiai gauna patraukliausius darbo rinkos pasiūlymus.

 

Pakalbinome HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ augimo partnerę Birutę Sirgedaitę apie tai, kokie kandidatai yra įsimintiniausi bei sudaro geriausią įspūdį darbo pokalbių metu, nes ji tikrai turi atsakymus į šį klausimą. 

 

Kokie kandidatai šių dienų rinkoje išsiskiria labiausiai?

 

Šiandieninėje darbo rinkoje labiausiai išsiskiria proaktyvūs kandidatai – tie, kurie į darbo pokalbius žiūri atsakingai ir jiems pasiruošia, o po jų rodo iniciatyvą tęsti komunikaciją ir gauti grįžtamąjį ryšį. 

 

Taip pat sakyčiau, kad išsiskiria ir tie kandidatai, kurie geba save ir savo tinkamumą pozicijai vertinti kritiškai ir, pastebėję įgūdžių stygį, rodo motyvaciją šią spragą padengti.

 

Ar rekomenduotina į darbo pokalbius atsinešti savo prezentaciją bei idėjas organizacijai?

 

Atsakingą pasiruošimą darbo pokalbiui darbdaviai visada vertins teigiamai, o parengta prezentacija ar projektų portfolio leidžia tvirčiau pagrįsti turimas kompetencijas ir sukauptą patirtį, kas darbdaviui suteikia pasitikėjimo kandidatu ir jo patirtimi.

 

Na, o jei nuspręsite į darbo pokalbį ateiti su surinktomis idėjomis organizacijai, susipažinę su organizacija, atlikę potencialaus darbdavio SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių) analizę, parodysite, kad esate iniciatyvus ir norite prisidėti prie įmonės tobulinimo. 

 

Toks atsakingas pasiruošimas tikrai nepaliks darbdavio abejingo ir padidins jūsų šansus gauti kvietimą prisijungti prie organizacijos.

 

Kaip padidinti savo šansus pereiti visus atrankos etapus?

 

Svarbu nuo pat atrankos pradžios rodyti motyvaciją ir susidomėjimą įmone ir pozicija. Vadinasi, turite parengti konkrečiai pozicijai pritaikytą gyvenimo aprašymą, kuriame atliepiate darbo skelbimo reikalavimus ir įmonės vertybes, taip pat pateikti ir konkretų motyvacinį laišką.

 

Toliau, nereikėtų pamiršti punktualumo, nuoširdumo bei profesionalumo kiekvieno pokalbio metu. Svarbu būti savimi bei puikiai pasiruošti darbo pokalbiams iš anksto, kad galėtumėte tinkamiausiai pristatyti save ir savo patirtį bei parodyti motyvaciją.

 

Domina naujausi rinkos darbo pasiūlymai ir organizacijos, kuriose gera dirbti? Laikas pasižvalgyti savo būsimos darbo vietos tarp idialogue rekomenduojamų darbdavių čia.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Birutė Sirgedaitė

Tobulėjimui
Vaida Garbauskė Augimui
Kaip koučingo įrankiai gali padėti mentorystės kelyje?
Mentorystė ir koučingas yra tarsi du giminaičiai, kartais besipykstantys dėl savo vaidmens prie šeimos stalo, bet vakarienės laikui bėgant į pabaigą, vis tiek vienas kitą priimantys bei palaikantys. Šiame straipsnyje Vaida dalinasi trimis lengvai įgyvendinamais, bet itin veiksmingais koučingo įrankiais, kuriuos gali pritaikyti tobulėti norintis mentorius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Internetiniai resursai, padėsiantys karjeros pokytyje
Mąstai apie jaudinančius karjeros pokyčius? Nesvarbu, ar nori pereiti į naują industriją, prisiimti kitas pareigas ar pakeisti įmonę – internete gausu vertingų resursų tavo karjeros pokyčio kelionei. Pavyzdžiui, programavimo gali išmokti Codecademy, duomenų analizės – DataCamp, marketingo – LiMA, personalo valdymo – HR Klubas, ekonomikos – Harvard Business School online ir pan.
Skaityti toliau
neringa Augimui
Klaidingi įsitikinimai, stabdantys žmones nuo tapimo mentoriais
Mentorystė neturėtų būti mitais ir klaidingais įsitikinimais apipintas procesas, mat tai dažną gali sulaikyti nuo „tapti mentoriu” mygtuko paspaudimo. Paradoksalu, kad mentee varžosi kreiptis į mentorius, kuomet šie geranoriškai siūlo savo laiką ir patirtį. O lygiai taip pat liūdina faktas, kad ne visi žino, jog į mentoriaus sąvoka įeina žymiai daugiau, nei dešimčių metų profesinė patirtis. Kokie yra pagrindiniai mitai, gaubiantys iš tiesų paprastą, prieinamą ir daug vertės abiem pusėms atnešantį mentorystės procesą, mums atsakyti sutiko idialogue mentorė ir sertifikuota koučerė Vaida Garbauskė.
Skaityti toliau