idialogue

2022.11.08

Kaip valdyti žmonių lūkesčius?

Visi sėkmingi profesionalai savo kailiu patyrę ir supratę – valdyti klientų lūkesčius yra “must”. Suvaldyti lūkesčiai = laimingi santykiai. Patarimų, kaip valdyti lūkesčius, toli ieškoti nereikės. Mes dalinamės jais čia, nes tai - vienas svarbiausių įgūdžių mentorystėje, padėsiantis tau sėkmingai bendradarbiauti.

 

Pradedame?

 

  • Visų pradžioje be jokių užuolankų pasidalink savo motyvacija (mentorystės) procesui, taip pat nerimu (jei tokį jauti) ir siekiamu rezultatu. Negali tikėtis, kad kita pusė, pasitelkusi super galias, “perskaitys” tavo norus – tavo užduotis yra tai iškomunikuoti.

 

  • Antra, išsakyk savo įsitraukimo į procesą ribas bei realų intensyvumą, bei kviesk tą padaryti kitą pusę. Taip ne tik žinosite kiek daug ar mažai galite vienas iš kito tikėtis, bet ir sutarsite abejoms pusėms tinkamą įsitraukimo lygį.

 

  • Nepatingėk apibendrinti susitikimų metu išgrynintas įžvalgas ar prisiimtus įsipareigojimus - taškus ant “i” sudėti visuomet naudinga.

 

  • Žinai posakį “Be a man of your word”? Tai va, čia svarbu ne tik kalbėti, bet ir įvykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus, o jei negali padaryti to, ką susitarėte – iš anksto apie tai pranešk ir pasiūlyk alternatyvų sprendimą.

 

  • Nepamiršk savo Mentoriaus informuoti apie progresą. Net jei progresas “pakibęs” ir be kruopelės šviesos – apie tai taip pat kalbėk, nes tai gali tapti labai svarbiu kontekstiniu turiniu duobėtoje augimo kelionėje. In other words - “don’t keep them guessing”.

 

  • Galiausiai, įsiklausyk į kitos pusės atsiliepimus ir atsižvelgk į juos – tai reflektyvaus ir grįžtamąjį ryšį priimančio profesionalo požymis.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kokią įtaką mentorystė daro emocinei sveikatai?
Organizacijų veiklos tempai spartėja, projektų terminai siaurėja, ambicijos auga, o riba tarp asmeninio ir profesinio gyvenimo blunka. Ar sutiktumei su mumis, sakančiais, kad spartėjančiame pasaulyje sunku rasti laiko kitiems, o dažnai net ir sau pačiam?  Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO), net 15%, o po pandemijos ir visi 30%, darbingo amžiaus žmonių patiria emocinį stresą, kurio neturi su kuo aptarti ir kartu išspręsti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Persikvalifikavimas – investicija, kuriai reikalingi du dalykai
Paulius Žvinakis, idialogue partnerių Centric IT Solutions Lithuania BI analitikas, kaskart pasakodamas šią istoriją jaučia, kad padeda žmonėms, kurie nesijaučia savęs realizavę dabartinėje karjeroje ir dvejoja dėl savo karjeros sprendimų. Buvęs savivaldybės sveikatos skyriaus vadovas, šiandien sėkmingai kylantis IT karjeros laiptais, atskleidžia, kad persikvalifikavimo procesas yra investicija ir šiai investicijai reikia skirti du svarbius dalykus.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Pokyčiai verslo sektoriuose: kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje?
Noris savo karjerą pasukti perspektyvia kryptimi? idialogue partneriai Amston, atlikdami dešimtis, o gal net virš šimto atrankų per metus, geriausiai žino kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje. Šiame straipsnyje Amston dalinasi ne tik specialybių sąrašu, bet ir įžvalgomis kuo išsiskiria kiekviena specialybė ir kokio tipo žmonėms ji tinkamiausia.
Skaityti toliau