idialogue

2022.11.08

Kaip valdyti žmonių lūkesčius?

Visi sėkmingi profesionalai savo kailiu patyrę ir supratę – valdyti klientų lūkesčius yra “must”. Suvaldyti lūkesčiai = laimingi santykiai. Patarimų, kaip valdyti lūkesčius, toli ieškoti nereikės. Mes dalinamės jais čia, nes tai - vienas svarbiausių įgūdžių mentorystėje, padėsiantis tau sėkmingai bendradarbiauti.

 

Pradedame?

 

  • Visų pradžioje be jokių užuolankų pasidalink savo motyvacija (mentorystės) procesui, taip pat nerimu (jei tokį jauti) ir siekiamu rezultatu. Negali tikėtis, kad kita pusė, pasitelkusi super galias, “perskaitys” tavo norus – tavo užduotis yra tai iškomunikuoti.

 

  • Antra, išsakyk savo įsitraukimo į procesą ribas bei realų intensyvumą, bei kviesk tą padaryti kitą pusę. Taip ne tik žinosite kiek daug ar mažai galite vienas iš kito tikėtis, bet ir sutarsite abejoms pusėms tinkamą įsitraukimo lygį.

 

  • Nepatingėk apibendrinti susitikimų metu išgrynintas įžvalgas ar prisiimtus įsipareigojimus - taškus ant “i” sudėti visuomet naudinga.

 

  • Žinai posakį “Be a man of your word”? Tai va, čia svarbu ne tik kalbėti, bet ir įvykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus, o jei negali padaryti to, ką susitarėte – iš anksto apie tai pranešk ir pasiūlyk alternatyvų sprendimą.

 

  • Nepamiršk savo Mentoriaus informuoti apie progresą. Net jei progresas “pakibęs” ir be kruopelės šviesos – apie tai taip pat kalbėk, nes tai gali tapti labai svarbiu kontekstiniu turiniu duobėtoje augimo kelionėje. In other words - “don’t keep them guessing”.

 

  • Galiausiai, įsiklausyk į kitos pusės atsiliepimus ir atsižvelgk į juos – tai reflektyvaus ir grįžtamąjį ryšį priimančio profesionalo požymis.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai patirtis kalba garsiau nei titulas: apie sąmoningą karjeros pokytį
„Mano profesiniai pokyčiai klostėsi labai natūraliai, nes nei vienas, nei antras karjeros pokytis nebuvo planuotas“, – pokalbį tęsia Evelina. Jos kelias į procesų valdymą, o vėliau ir į personalo sritį, nebuvo ilgo strategavimo rezultatas. Tai buvo greitai priimti sprendimai, atsiradus netikėtoms galimybėms.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kryžkelėje: kurti savo verslą ar pasirinkti „intraprenerystę“?
Ar tikrai vienintelis būdas išlaisvinti savo verslumą yra mesti samdomą darbą ir pradėti verslą nuo nulio? O gal egzistuoja saugesnis kelias? Pokalbis su verslo koučingo specialistu ir mentoriumi Antanu Jurevičiumi atskleidžia, kad vis daugiau dėmesio sulaukia „intraprenerystė“ – galimybė realizuoti savo verslumo potencialą organizacijos viduje. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kaip sėkmingai keisti karjerą, pasitelkiant radikalų atvirumą?
„Didžiosios rezignacijos“ (angl. the great resignation) ir „tyliojo pasitraukimo“ (angl. quiet quitting) eroje, kai milijonai žmonių visame pasaulyje permąsto savo santykį su darbu, mentorės Ramintos Bartkienės istorija yra ypač aktualus atvejis. 
Skaityti toliau