Neringa Sendriūtė

2023.03.09

Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas sako, kad mentorystė yra apie laisvę pamatyti ir rinktis

Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas bei valdybos narys Martynas Kandzeras, daugiau nei 18 metų kuriantis ir plėtojantis įmones tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse, paklaustas kaip prie visų savo veiklų paketo geba tapti aktyviausiu 2022 m. idialogue Mentoriumi, sako, kad tai paprasta:

 

Dar metų pradžioje nusprendžiau skirti 40 valandų mentorystei per metus. Kai prisižadi tas valandas metų pradžioje, jos sugula į visus metus ir atėjus mentee užklausai nereikia daug mąstyti, kad oi palauk, čia reikia iš kažko dabar atimti tą laiką”. Šia prasme ir būdu to laiko mentorystei atsiranda.”

 

Martynas idialogue platformoje iš viso įgyvendino 32 mentorystes, nes jis tiki, kad jeigu savo įžvalgomis gali kam nors padėti, kodėl gi nepadėjus. Be to, į mentorystę jį veda smalsumas – smalsumas pažinti kitus žmones ir išgirsti jų istorijas, susipažinti su naujomis idėjomis ir šiame procese kartu augti. 

 

Kitas dalykas – aš esu pasirinkęs aiškią sritį – antreprenerystę. Mane traukia procesas kaip idėja virsta realybe. Tad susitikti su žmonėmis, kurie turi idėją ir galimybė pasidalinti savo patirtimi, kuri gali tapti vertingomis įžvalgomis kitiems asmenims, man yra prasminga. Mentorystėje mentee, pirma, gauna palaikymą, o, antra, paprastos mano patirties įžvalgos kažkam gali būti wow nauji požiūrio kampai”.

 

Martynas dalinasi, kad paprastai su mentee susitinka 1 – 2 kartus, o po susitikimo seka 15 min. follow-up skambutis ar minčių apsikeitimas el. paštu. Martyno mentorystės vyksta pagal poreikį: Jei atsiranda tam tikrų klausimų, mes ir vėl susideriname susitikimą. Žmonės grįžta ir po pusės metų ar daugiau. Pas mane durys yra visada atviros, tad pagalba, patarimas ir diskutavimas –  visada įmanomi.”

 

Pabaigai, Martynas pripažįsta: Nesu visažinis ir netikiu, kad gali tapti visažiniu net perėjęs visas ugnis ir vandenis. Kiekvienas mes gyvename savame kontekste ir turime skirtingus aplink save judančius taikinius, tinkamus tik mūsų kontekstui – tai ypač aktualu startuolių ekosistemoje. Mentorystėje aš galiu sakyti tik pabandyk pažiūrėti iš kitos pusės, galbūt ten rasi ką naudingo sau.” 


Mentorystė man yra dalinai apie savęs unscriptinimą, įsisenėjusių pažiūrų ar kažkieno įteigtų idėjų bei procesų atpažinimą. Tam, kad galėtum susikurti unikalų ir į savirealizaciją vedanti savo gyvenimo scriptą, pirma turi atpažinti, kas yra ne tavo, o mentorystė būtent ir yra apie laisvę pamatyti ir rinktis.”

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Vaida Garbauskė Augimui
Kaip koučingo įrankiai gali padėti mentorystės kelyje?
Mentorystė ir koučingas yra tarsi du giminaičiai, kartais besipykstantys dėl savo vaidmens prie šeimos stalo, bet vakarienės laikui bėgant į pabaigą, vis tiek vienas kitą priimantys bei palaikantys. Šiame straipsnyje Vaida dalinasi trimis lengvai įgyvendinamais, bet itin veiksmingais koučingo įrankiais, kuriuos gali pritaikyti tobulėti norintis mentorius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Internetiniai resursai, padėsiantys karjeros pokytyje
Mąstai apie jaudinančius karjeros pokyčius? Nesvarbu, ar nori pereiti į naują industriją, prisiimti kitas pareigas ar pakeisti įmonę – internete gausu vertingų resursų tavo karjeros pokyčio kelionei. Pavyzdžiui, programavimo gali išmokti Codecademy, duomenų analizės – DataCamp, marketingo – LiMA, personalo valdymo – HR Klubas, ekonomikos – Harvard Business School online ir pan.
Skaityti toliau
neringa Augimui
Klaidingi įsitikinimai, stabdantys žmones nuo tapimo mentoriais
Mentorystė neturėtų būti mitais ir klaidingais įsitikinimais apipintas procesas, mat tai dažną gali sulaikyti nuo „tapti mentoriu” mygtuko paspaudimo. Paradoksalu, kad mentee varžosi kreiptis į mentorius, kuomet šie geranoriškai siūlo savo laiką ir patirtį. O lygiai taip pat liūdina faktas, kad ne visi žino, jog į mentoriaus sąvoka įeina žymiai daugiau, nei dešimčių metų profesinė patirtis. Kokie yra pagrindiniai mitai, gaubiantys iš tiesų paprastą, prieinamą ir daug vertės abiem pusėms atnešantį mentorystės procesą, mums atsakyti sutiko idialogue mentorė ir sertifikuota koučerė Vaida Garbauskė.
Skaityti toliau