Neringa Sendriūtė

2023.03.09

Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas sako, kad mentorystė yra apie laisvę pamatyti ir rinktis

Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas bei valdybos narys Martynas Kandzeras, daugiau nei 18 metų kuriantis ir plėtojantis įmones tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse, paklaustas kaip prie visų savo veiklų paketo geba tapti aktyviausiu 2022 m. idialogue Mentoriumi, sako, kad tai paprasta:

 

Dar metų pradžioje nusprendžiau skirti 40 valandų mentorystei per metus. Kai prisižadi tas valandas metų pradžioje, jos sugula į visus metus ir atėjus mentee užklausai nereikia daug mąstyti, kad oi palauk, čia reikia iš kažko dabar atimti tą laiką”. Šia prasme ir būdu to laiko mentorystei atsiranda.”

 

Martynas idialogue platformoje iš viso įgyvendino 32 mentorystes, nes jis tiki, kad jeigu savo įžvalgomis gali kam nors padėti, kodėl gi nepadėjus. Be to, į mentorystę jį veda smalsumas – smalsumas pažinti kitus žmones ir išgirsti jų istorijas, susipažinti su naujomis idėjomis ir šiame procese kartu augti. 

 

Kitas dalykas – aš esu pasirinkęs aiškią sritį – antreprenerystę. Mane traukia procesas kaip idėja virsta realybe. Tad susitikti su žmonėmis, kurie turi idėją ir galimybė pasidalinti savo patirtimi, kuri gali tapti vertingomis įžvalgomis kitiems asmenims, man yra prasminga. Mentorystėje mentee, pirma, gauna palaikymą, o, antra, paprastos mano patirties įžvalgos kažkam gali būti wow nauji požiūrio kampai”.

 

Martynas dalinasi, kad paprastai su mentee susitinka 1 – 2 kartus, o po susitikimo seka 15 min. follow-up skambutis ar minčių apsikeitimas el. paštu. Martyno mentorystės vyksta pagal poreikį: Jei atsiranda tam tikrų klausimų, mes ir vėl susideriname susitikimą. Žmonės grįžta ir po pusės metų ar daugiau. Pas mane durys yra visada atviros, tad pagalba, patarimas ir diskutavimas –  visada įmanomi.”

 

Pabaigai, Martynas pripažįsta: Nesu visažinis ir netikiu, kad gali tapti visažiniu net perėjęs visas ugnis ir vandenis. Kiekvienas mes gyvename savame kontekste ir turime skirtingus aplink save judančius taikinius, tinkamus tik mūsų kontekstui – tai ypač aktualu startuolių ekosistemoje. Mentorystėje aš galiu sakyti tik pabandyk pažiūrėti iš kitos pusės, galbūt ten rasi ką naudingo sau.” 


Mentorystė man yra dalinai apie savęs unscriptinimą, įsisenėjusių pažiūrų ar kažkieno įteigtų idėjų bei procesų atpažinimą. Tam, kad galėtum susikurti unikalų ir į savirealizaciją vedanti savo gyvenimo scriptą, pirma turi atpažinti, kas yra ne tavo, o mentorystė būtent ir yra apie laisvę pamatyti ir rinktis.”

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Mentorystės galia: kaip „Nord Security“ mentorystės programa ugdo ateities lyderius
Styvas Džobsas padėjo Markui Zuckerbergui ugdyti lyderystės įgūdžius ir inovacijų viziją, o Warrenas Buffettas – Billui Gatesui tobulinti strateginį mąstymą ir finansinius sprendimus. Abi šios mentorystės rodo, kaip svarbu turėti išmintingus patarėjus, kurie ne tik nukreipia tinkama linkme, bet ir padeda pasiekti didžiausią karjeros potencialą.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau