Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas sako, kad mentorystė yra apie laisvę pamatyti ir rinktis

Lietuvos verslo angelų asociacijos steigėjas bei valdybos narys Martynas Kandzeras, daugiau nei 18 metų kuriantis ir plėtojantis įmones tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos valstybėse, paklaustas kaip prie visų savo veiklų paketo geba tapti aktyviausiu 2022 m. idialogue Mentoriumi, sako, kad tai paprasta:

 

Dar metų pradžioje nusprendžiau skirti 40 valandų mentorystei per metus. Kai prisižadi tas valandas metų pradžioje, jos sugula į visus metus ir atėjus mentee užklausai nereikia daug mąstyti, kad oi palauk, čia reikia iš kažko dabar atimti tą laiką”. Šia prasme ir būdu to laiko mentorystei atsiranda.”

 

Martynas idialogue platformoje iš viso įgyvendino 32 mentorystes, nes jis tiki, kad jeigu savo įžvalgomis gali kam nors padėti, kodėl gi nepadėjus. Be to, į mentorystę jį veda smalsumas – smalsumas pažinti kitus žmones ir išgirsti jų istorijas, susipažinti su naujomis idėjomis ir šiame procese kartu augti. 

 

Kitas dalykas – aš esu pasirinkęs aiškią sritį – antreprenerystę. Mane traukia procesas kaip idėja virsta realybe. Tad susitikti su žmonėmis, kurie turi idėją ir galimybė pasidalinti savo patirtimi, kuri gali tapti vertingomis įžvalgomis kitiems asmenims, man yra prasminga. Mentorystėje mentee, pirma, gauna palaikymą, o, antra, paprastos mano patirties įžvalgos kažkam gali būti wow nauji požiūrio kampai”.

 

Martynas dalinasi, kad paprastai su mentee susitinka 1 – 2 kartus, o po susitikimo seka 15 min. follow-up skambutis ar minčių apsikeitimas el. paštu. Martyno mentorystės vyksta pagal poreikį: Jei atsiranda tam tikrų klausimų, mes ir vėl susideriname susitikimą. Žmonės grįžta ir po pusės metų ar daugiau. Pas mane durys yra visada atviros, tad pagalba, patarimas ir diskutavimas –  visada įmanomi.”

 

Pabaigai, Martynas pripažįsta: Nesu visažinis ir netikiu, kad gali tapti visažiniu net perėjęs visas ugnis ir vandenis. Kiekvienas mes gyvename savame kontekste ir turime skirtingus aplink save judančius taikinius, tinkamus tik mūsų kontekstui – tai ypač aktualu startuolių ekosistemoje. Mentorystėje aš galiu sakyti tik pabandyk pažiūrėti iš kitos pusės, galbūt ten rasi ką naudingo sau.” 


Mentorystė man yra dalinai apie savęs unscriptinimą, įsisenėjusių pažiūrų ar kažkieno įteigtų idėjų bei procesų atpažinimą. Tam, kad galėtum susikurti unikalų ir į savirealizaciją vedanti savo gyvenimo scriptą, pirma turi atpažinti, kas yra ne tavo, o mentorystė būtent ir yra apie laisvę pamatyti ir rinktis.”

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kodėl brandaus amžiaus žmonės turėtų būti laukiami darbo rinkoje ir pasitikėti savimi?
Dirbti su amžiumi įvairia komanda, tiesiog reiškia darbą su skirtingais žmonėmis. Visgi stereotipai ir nuostatos dėl amžiaus yra gajūs darbo rinkoje, nes skirtingo amžiaus žmonės atsineša skirtingas kompetencijas, požiūrį į gyvenimą ir ateities planus.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Marketer's guide on how to be creative in a complex industry
Marketers, it is a hard truth but today staying ahead of the curve requires more than just a mastery of conventional marketing strategies. Knowing when to post and how to include CTA sentences is not enough. Moreover, if you add a complex industry such as cybersecurity to it, well.. good luck driving sales and creating engagement around the brand's name. 
Skaityti toliau
Linkedist Praktinis patarimas
Karjeros pokytis - kaip apie jį komunikuoti LinkedIn'e?
Ne paslaptis, kad LinkedIn socialinis tinklas atveria galimybes užmegzti vertingus ryšius su profesionalais nepriklausomai nuo jų lokacijos ar industrijos. Jei ketini keisti darbovietę ar savo karjeros kryptį, optimizuotas LinkedIn profilis ir reguliariai kuriamas turinys gali prisidėti prie sklandesnio ir greitesnio starto.
Skaityti toliau