Paulius Udra

2023.02.28

Nuo muzikos mokytojo iki programuotojo: profesiją ryžosi keisti po vienos svarbios pažinties

30-ies metų sulaukęs Artūras Sedleckas muzikos mokytojo ir muzikanto kėdę iškeitė į visiškai priešingą – programuotojo. Per trejus metus vyras tapo IT sistemos specialistu, dirba lyderiaujančioje IT įmonėje ir tapęs mentoriumi šio amato jau moko kitus. Jaunas vyras teigia, kad lemtingą sprendimą keisti sritį ir jam pačiam padėjo priimti mentorė, o profesinė kelionė padėjo sugriauti mitus apie programavimą ir jausti savirealizaciją.

 

„Keisčiausia, kad anksčiau kategoriškai teigdavau, jog IT sritis – tikrai ne man. Maniau, kad tai nuobodus darbas ir tikrai negalėčiau visą dieną sėdėti prie kompiuterio. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitusi – dirbu programinės įrangos specialistu ir jaučiuosi gerokai labiau išsipildęs nei anksčiau“, – sako A. Sedleckas.

 

Muziką pakeitė programavimas

 

Vyras muzikos kelią pradėjo dar 16-os ir tam paskyrė kone dešimtmetį, tačiau vėliau dėl savirealizacijos stygiaus pradėjo savęs paieškas.

 

„Muzikuoti savarankiškai pradėjau dar mokykloje, vėliau įstojau į populiariosios muzikos studijas, o galiausiai pats pradėjau mokyti gitaros. Visą tą laiką dar ir grojau – tiek mažo sąstato grupėse, tiek su įvairaus tipo orkestrais. Bet ilgainiui pajutau, kad ateityje savęs tokioje profesijoje nematau, nebejaučiau pasitenkinimo kasdienėje veikloje, tad pradėjau ieškoti naujo kelio“, – pasakoja A. Sedleckas.

 

Šiandien vyras dirba programuotoju vienoje Baltijos šalyse lyderiaujančių „Salesforce“ partnerių įmonių. Taip pat – tapo „Salesforce“ dėstytoju programavimo akademijoje ir mentoriumi idialogue platfromoje.

 

„Savo galutinių tikslų vis dar nesu pasiekęs, tačiau ypač džiaugiuosi, kad turėjau drąsos ieškoti, eksperimentuoti ir veikti. Šiandien, praėjus beveik trims metams, jau sukaupiau daug patirties ir sėkmingai dirbu IT srityje, o žinias jau perduodu ir kitiems. Svarbiausia, kad kiekvieną dieną darbe jaučiu savirealizaciją ir, matyt, dėl to galiu jaustis laimingas“, – pasakoja vyras. 

 

Kelią parodė mentorė

 

Vaikino teigimu, kertinis veiksnys karjeros kelyje buvo idialogue platformoje, kurioje šiandien savo pagalbą siūlo pats, atrasta mentorė Julija Varneckienė.

 

„Bet kam galvojančiam apie karjeros krypties keitimą rekomenduoju ieškoti mentoriaus. Jis padeda lengviau suprasti, kaip atrodo tos profesijos atstovo karjeros kelias ir gyvenimo būdas, nubrežia perspektyvas ir galimybes. Taip daug lengviau įsivertinti, prasminga eiti šiuo keliu, ar ieškoti kažko kito. Jei ne mentorė, apie kažkokius rimtus bandymus IT srityje net nebūčiau pagalvojęs“, – sako A. Sedleckas.

 

Jis prideda, kad tokia partnerystė kartu padeda žengti pirmuosius žingsnius, kas neretai ir yra sunkiausia.

 

„Mentorė papasakojo apie „Salesforce“ sistemą, su kuria šiandien ir dirbu. Paaiškino jos kuriamą naudą verslui, technines ypatybes. Tuomet kartu išsiaiškinome, kuria linkme norėčiau judėti, susidėliojome žingsnius ir man teliko tuo keliu eiti. Šią pradžią vertinu kaip labai stiprų pamatą, nuo kurio pavyko atsispirti ir judėti link savo išsikeltų tikslų“, – sako A. Sedleckas.

 

Reikės disciplinos

 

Vaikinas pabrėžia, kad kelyje link svajonės nebuvo lengva, tad norintiems keisti karjeros sritį rekomenduoja nusiteikti sunkumams ir pasiruošti disciplinai.

 

„Kartais tokiose pokyčių istorijose pamirštama, kad svajoti ir planuoti yra lengviausioji dalis. Vėliau reikės įdėti darbo ir pastangų. Buvo laikas, kai kasdien turėdavau keltis penktą ryto, mokytis, tada dirbti visą darbo dieną, o vakare dar kartą sėsti prie mokslų bei papildomai skirti laiko savaitgaliais. Tad reikėjo disciplinos ir tvirto nusiteikimo judėti į priekį“, – sako A. Sedleckas.

 

Jis prideda, kad pastangų ypač prireiks siekiant karjeros IT srityje, mat konkurencija čia – didelė ir išmokti reikia ypač daug.

 

„Baigus atitinkamos srities kursus ir gavus sertifikatą darbas nesibaigia. Norint dirbti svajonių kompanijose reikia įgyti realios patirties, nes teorinės užduotys skiriasi nuo tų, kurias kasdien sprendžia verslas. O ir patirtis čia kaupiama po truputį. Aš pats pradėjau ją kaupti nuo administratoriaus pozicijos, tik vėliau išsilaikiau programuotojo sertifikatą, leidusį prisiliesti prie paprasčiausių šios srities užduočių“, – pasakoja A. Sedleckas.

 

Programavimas primena kūrybą

 

Šiandien profesionaliu programuotoju tapęs buvęs muzikantas sako, kad visiškai griuvo nuostata, jog programavimas – neįdomus užsiėmimas.

 

„Programuodami ieškome sprendimų verslo problemoms. Tam reikia ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo, nes būdų spręsti problemas yra ne vienas, juos taikyti ir įgyvendinti – taip pat.  Tad galimybė tyrinėti, atrasti naujus kelius, priimti netikėtus sprendimus man primena improvizaciją muzikoje. Žinoma, tiek laisvės ir kūrybos programuojant nėra, tačiau pojūtis sprendimo kūrimo procese tikrai panašus“, – pasakoja A. Sedleckis.

 

Apibendrindamas savo istoriją vyras drąsina ir kitus išbandyti programavimo kelią bei tikina savo kailiu patyręs, kad turint pakankamai noro ir užsispyrimo, išmokti programuoti tikrai gali kiekvienas.

 

Straipsnis orginaliai publikuotas Delfi.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Paulius Udra

Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau