Paulius Udra

2023.02.28

Nuo muzikos mokytojo iki programuotojo: profesiją ryžosi keisti po vienos svarbios pažinties

30-ies metų sulaukęs Artūras Sedleckas muzikos mokytojo ir muzikanto kėdę iškeitė į visiškai priešingą – programuotojo. Per trejus metus vyras tapo IT sistemos specialistu, dirba lyderiaujančioje IT įmonėje ir tapęs mentoriumi šio amato jau moko kitus. Jaunas vyras teigia, kad lemtingą sprendimą keisti sritį ir jam pačiam padėjo priimti mentorė, o profesinė kelionė padėjo sugriauti mitus apie programavimą ir jausti savirealizaciją.

 

„Keisčiausia, kad anksčiau kategoriškai teigdavau, jog IT sritis – tikrai ne man. Maniau, kad tai nuobodus darbas ir tikrai negalėčiau visą dieną sėdėti prie kompiuterio. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitusi – dirbu programinės įrangos specialistu ir jaučiuosi gerokai labiau išsipildęs nei anksčiau“, – sako A. Sedleckas.

 

Muziką pakeitė programavimas

 

Vyras muzikos kelią pradėjo dar 16-os ir tam paskyrė kone dešimtmetį, tačiau vėliau dėl savirealizacijos stygiaus pradėjo savęs paieškas.

 

„Muzikuoti savarankiškai pradėjau dar mokykloje, vėliau įstojau į populiariosios muzikos studijas, o galiausiai pats pradėjau mokyti gitaros. Visą tą laiką dar ir grojau – tiek mažo sąstato grupėse, tiek su įvairaus tipo orkestrais. Bet ilgainiui pajutau, kad ateityje savęs tokioje profesijoje nematau, nebejaučiau pasitenkinimo kasdienėje veikloje, tad pradėjau ieškoti naujo kelio“, – pasakoja A. Sedleckas.

 

Šiandien vyras dirba programuotoju vienoje Baltijos šalyse lyderiaujančių „Salesforce“ partnerių įmonių. Taip pat – tapo „Salesforce“ dėstytoju programavimo akademijoje ir mentoriumi idialogue platfromoje.

 

„Savo galutinių tikslų vis dar nesu pasiekęs, tačiau ypač džiaugiuosi, kad turėjau drąsos ieškoti, eksperimentuoti ir veikti. Šiandien, praėjus beveik trims metams, jau sukaupiau daug patirties ir sėkmingai dirbu IT srityje, o žinias jau perduodu ir kitiems. Svarbiausia, kad kiekvieną dieną darbe jaučiu savirealizaciją ir, matyt, dėl to galiu jaustis laimingas“, – pasakoja vyras. 

 

Kelią parodė mentorė

 

Vaikino teigimu, kertinis veiksnys karjeros kelyje buvo idialogue platformoje, kurioje šiandien savo pagalbą siūlo pats, atrasta mentorė Julija Varneckienė.

 

„Bet kam galvojančiam apie karjeros krypties keitimą rekomenduoju ieškoti mentoriaus. Jis padeda lengviau suprasti, kaip atrodo tos profesijos atstovo karjeros kelias ir gyvenimo būdas, nubrežia perspektyvas ir galimybes. Taip daug lengviau įsivertinti, prasminga eiti šiuo keliu, ar ieškoti kažko kito. Jei ne mentorė, apie kažkokius rimtus bandymus IT srityje net nebūčiau pagalvojęs“, – sako A. Sedleckas.

 

Jis prideda, kad tokia partnerystė kartu padeda žengti pirmuosius žingsnius, kas neretai ir yra sunkiausia.

 

„Mentorė papasakojo apie „Salesforce“ sistemą, su kuria šiandien ir dirbu. Paaiškino jos kuriamą naudą verslui, technines ypatybes. Tuomet kartu išsiaiškinome, kuria linkme norėčiau judėti, susidėliojome žingsnius ir man teliko tuo keliu eiti. Šią pradžią vertinu kaip labai stiprų pamatą, nuo kurio pavyko atsispirti ir judėti link savo išsikeltų tikslų“, – sako A. Sedleckas.

 

Reikės disciplinos

 

Vaikinas pabrėžia, kad kelyje link svajonės nebuvo lengva, tad norintiems keisti karjeros sritį rekomenduoja nusiteikti sunkumams ir pasiruošti disciplinai.

 

„Kartais tokiose pokyčių istorijose pamirštama, kad svajoti ir planuoti yra lengviausioji dalis. Vėliau reikės įdėti darbo ir pastangų. Buvo laikas, kai kasdien turėdavau keltis penktą ryto, mokytis, tada dirbti visą darbo dieną, o vakare dar kartą sėsti prie mokslų bei papildomai skirti laiko savaitgaliais. Tad reikėjo disciplinos ir tvirto nusiteikimo judėti į priekį“, – sako A. Sedleckas.

 

Jis prideda, kad pastangų ypač prireiks siekiant karjeros IT srityje, mat konkurencija čia – didelė ir išmokti reikia ypač daug.

 

„Baigus atitinkamos srities kursus ir gavus sertifikatą darbas nesibaigia. Norint dirbti svajonių kompanijose reikia įgyti realios patirties, nes teorinės užduotys skiriasi nuo tų, kurias kasdien sprendžia verslas. O ir patirtis čia kaupiama po truputį. Aš pats pradėjau ją kaupti nuo administratoriaus pozicijos, tik vėliau išsilaikiau programuotojo sertifikatą, leidusį prisiliesti prie paprasčiausių šios srities užduočių“, – pasakoja A. Sedleckas.

 

Programavimas primena kūrybą

 

Šiandien profesionaliu programuotoju tapęs buvęs muzikantas sako, kad visiškai griuvo nuostata, jog programavimas – neįdomus užsiėmimas.

 

„Programuodami ieškome sprendimų verslo problemoms. Tam reikia ne tik žinių, bet ir kūrybiškumo, nes būdų spręsti problemas yra ne vienas, juos taikyti ir įgyvendinti – taip pat.  Tad galimybė tyrinėti, atrasti naujus kelius, priimti netikėtus sprendimus man primena improvizaciją muzikoje. Žinoma, tiek laisvės ir kūrybos programuojant nėra, tačiau pojūtis sprendimo kūrimo procese tikrai panašus“, – pasakoja A. Sedleckis.

 

Apibendrindamas savo istoriją vyras drąsina ir kitus išbandyti programavimo kelią bei tikina savo kailiu patyręs, kad turint pakankamai noro ir užsispyrimo, išmokti programuoti tikrai gali kiekvienas.

 

Straipsnis orginaliai publikuotas Delfi.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Paulius Udra

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kokią įtaką mentorystė daro emocinei sveikatai?
Organizacijų veiklos tempai spartėja, projektų terminai siaurėja, ambicijos auga, o riba tarp asmeninio ir profesinio gyvenimo blunka. Ar sutiktumei su mumis, sakančiais, kad spartėjančiame pasaulyje sunku rasti laiko kitiems, o dažnai net ir sau pačiam?  Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO), net 15%, o po pandemijos ir visi 30%, darbingo amžiaus žmonių patiria emocinį stresą, kurio neturi su kuo aptarti ir kartu išspręsti. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Persikvalifikavimas – investicija, kuriai reikalingi du dalykai
Paulius Žvinakis, idialogue partnerių Centric IT Solutions Lithuania BI analitikas, kaskart pasakodamas šią istoriją jaučia, kad padeda žmonėms, kurie nesijaučia savęs realizavę dabartinėje karjeroje ir dvejoja dėl savo karjeros sprendimų. Buvęs savivaldybės sveikatos skyriaus vadovas, šiandien sėkmingai kylantis IT karjeros laiptais, atskleidžia, kad persikvalifikavimo procesas yra investicija ir šiai investicijai reikia skirti du svarbius dalykus.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Pokyčiai verslo sektoriuose: kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje?
Noris savo karjerą pasukti perspektyvia kryptimi? idialogue partneriai Amston, atlikdami dešimtis, o gal net virš šimto atrankų per metus, geriausiai žino kokios specialybės šiandien – populiarumo viršūnėje. Šiame straipsnyje Amston dalinasi ne tik specialybių sąrašu, bet ir įžvalgomis kuo išsiskiria kiekviena specialybė ir kokio tipo žmonėms ji tinkamiausia.
Skaityti toliau