2022.10.19

Amston | Kaip susirasti svajonių darbą?

Baigiantis vasaros atostogų maratonui žmonės neretai susimąsto apie profesinius pokyčius ir naujas karjeros galimybes. Bet ką daryti, jei tokios neatsiranda savaime – kaip svajonių darbą susirasti patiems? Svarbiausia, imtis iniciatyvos ir aktyviai pristatyti save potencialiems darbdaviams nelaukiant, kol jie paskelbs apie laisvas darbo vietas. Tą padaryti tinkamai padės šie paprasti 8 žingsniai.

 

1. Išsiaiškinkite, ko iš tikrųjų norite

Darbo paieška bus gerokai tikslingesnė ir produktyvesnė, jei iš pradžių išsiaiškinsite, kokia pozicija, kompanija, darbo sritis ar sektorius Jus domina. Kuo geriau pažinsite save, tuo didesnė tikimybė, kad rasite darbą, kuris iš tiesų teiks vidinį pasitenkinimą.

Todėl prieš pradėdami darbo paieškas, skirkite laiko savo įgūdžių, stipriųjų ir silpnųjų pusių įvertinimui bei apgalvokite, koks darbas ar veikla jums iš tiesų patinka. Pagalvokite ir apie savo karjeros planą – pamąstykite apie ilgalaikius tikslus, atsakykite sau, kokioje organizacijoje norėtumėte jų siekti.

Taip pat apgalvokite savo lūkesčius būsimam darbdaviui – koks organizacijos požiūris į darbuotojus, vertybės ar kultūrą Jums būtų patraukliausias, koks atlygis tenkintų.

 

2. Susidarykite patrauklių darbdavių sąrašą

Kai įvertinsite savo kompetencijas ir lūkesčius, paieškokite konkrečių įmonių, kurios atitinka Jūsų susidarytą vaizdinį.

Išsirinkite Jums patrauklias, net jei šiuo metu jos ir neturi atvirų pozicijų, ir pasidomėkite jų kultūra, strateginiais tikslais, ten dirbančiais žmonėmis. Ieškokite informacijos ne tik oficialiuose įmonių puslapiuose, bet ir jų paskyrose socialiniuose tinkluose. Klauskite savęs, ar tai, ką pamatėte, artima Jums, ir ar matytumėte save šiose organizacijose?

 

3. Susikurkite tinkamą gyvenimo aprašymą

Kuomet išsirinksite kelias labiausiai dominančias įmones, neskubėkite su jomis susisiekti – tam reikia tinkamai pasiruošti. Pasiruošimą pradėti geriausia nuo gyvenimo aprašymo (CV).

Šis ne tik turėtų atspindėti Jūsų patirtį bei asmenybę, bet ir būti pritaikytas organizacijai, kurioje norite įsidarbinti. Jūsų CV peržiūrėję įmonės darbuotojai turi akimirksniu pamatyti, ar turite savybių bei įgūdžių, kurie reikalingi konkrečiai pozicijai užimti. Tyrimų duomenimis, darbdaviai, vertindami ar kandidatas tinkamas pozicijai, jo CV peržiūrai vidutiniškai skiria tik 6–8 sekundes.

Skirkite laiko dėmesį patraukusių organizacijų darbo skelbimų peržiūrai. Peržvelkite jų laisvų darbo vietų skelbimus portaluose bei įmonių karjeros skiltyse (jei nėra aktyvių skelbimų – veikiausiai rasite nebegaliojančių) ir įvertinkite, kokios patirties, kompetencijų ar asmeninių savybių kompanija tikisi iš kandidatų. Pabrėžkite šias savybes savo gyvenimo aprašyme ir „Linkedin“ profilyje.

Plačiau apie tai, kaip susikurti tinkamą gyvenimo aprašymą, skaitykite čia.

 

4. Užmegzkite kontaktą su įmone

Pasiruošus gyvenimo aprašymą, metas pristatyti savo kandidatūrą kompanijoms.

Venkite susisiekti bendriniais kontaktais ir pasistenkite rasti už darbuotojų paiešką ir atranką atsakingus žmones – HR ar talentų paieškos specialistus, išorinius partnernius, vykdančius atranką, ar net įmonės vadovus. Kai kurios kompanijos skelbia atsakingų darbuotojų kontaktinę informaciją savo puslapiuose, bet didžiausia tikimybė, kad reikiamus žmones rasite socialiniame tinkle „Linkedin“. Parašykite jiems asmeninę žinutę – prisistatykite ir trumpai papasakokite, kokiu tikslu kreipiatės.

Neretai kandidatūras galima teikti ir naudojantis specialiomis formomis, pateiktomis įmonės interneto puslapiuose. Pateikę savo kandidatūrą tokiu būdu paskambinkite ir pasiteiraukite, ar įmonės atstovai gavo Jūsų CV.

Gali nutikti taip, kad kompanija šiuo metu aktyviai neieško darbuotojų, todėl radę atsakingus asmenis susisiekite su jais ir paklauskite apie galimybes prisijungti prie komandos dabar ar ateityje. Akcentuokite, kokią vertę savo gebėjimais ir patirtimi galėtumėte atnešti organizacijai ir pabandykite susitarti dėl galimybės išsamiau pakalbėti telefonu.

 

5. Sekite kompanijos socialinių tinklų įrašus

Sekite organizacijos veiklą viešojoje erdvėje: atkreipkite dėmesį, kokiomis žinutėmis ar naujienomis įmonė dalijasi ir kokias bendruomenes yra subūrusi socialiniuose tinkluose. Taip ne tik turėsite galimybę geriau suprasti jos veiklą, įvertinti kultūrą bei tradicijas, bet ir užmegzti kontaktą su potencialiais kolegomis ir būti pastebėtiems.

Nebijokite užduoti klausimų apie organizaciją ir paprašyti pasidalinti įspūdžiais apie darbą joje – tai padės Jums geriau suprasti, kaip galėtų atrodyti jūsų darbo diena ir įsivertinti, ar darbas čia Jums patiktų.

 

6. Būkite aktyvūs „LinkedIn“

Šiuo metu bene populiariausia vieta, kur įmonės ieško naujų darbuotojų yra socialinis tinklas „Linkedin“. Galite neabejoti, kad Jūsų profilį peržiūrės ir būsimi darbdaviai, todėl išnaudokite visą šio socialinio tinklo potencialą.

Įsitikinkite, kad Jūsų pateikiama informacija apie save yra aktuali ir išsami – ar nurodėte visą profesinę patirtį, įgūdžius, savo kontaktinius duomenis. Nepamirškite pasirūpinti ir reprezentatyvia profilio nuotrauka: „Linkedin“ skelbia, jog profiliai su nuotrauka sulaukia bent 20 kartų daugiau peržiūrų ir 9 kartus daugiau kvietimų prisijungti prie kontaktų tinklo nei tie, kuriuose nuotraukos nėra.

Taip pat nuolat plėskite kontaktų ratą į jį pridėdami patinkančias įmones bei jų darbuotojus, dalinkitės savo įrašais. Be to, reaguokite ir į patinkančių kompanijų įrašus – komentuokite, įsitraukite į diskusijas. Kuo aktyvesni būsite, tuo greičiau sulauksite rezultatų.

 

7. Tinkamai pasiruoškite darbo pokalbiui

Darbo pokalbis yra vienas svarbiausių žingsnių kelyje į svajonių karjerą. Tai proga pademonstruoti geriausias savo savybes ir įrodyti, kad esate tinkamiausias kandidatas. Žinoma, norėdami sulaukti teigiamų rezultatų, turite būti gerai pasirengę.

Pasiruoškite išsamiai papasakoti apie įmonei aktualią darbo patirtį, profesinius ar asmeninius pasiekimus, lūkesčius, kuo ši įmonė jus patraukė ir kodėl norėtumėte joje dirbti. Pagalvokite, ko norėtumėte paklausti būsimo darbdavio ir kokių klausimų patys galėtumėte sulaukti.

 

8. Sekite situaciją ir savo progresą

Atranka nėra baigta tol, kol nebūsite įdarbinti savo svajonių pozicijoje. Tad po pokalbio su darbdaviu aktyviai sekite atrankos procesą. Po kelių dienų parašykite darbdaviui, padėkokite už susitikimui skirtą laiką ir pasiteiraukite, ar įmonei reikia daugiau informacijos apie jūsų žinias ar patirtį ir paminėkite savo motyvaciją toliau dalyvauti atrankos procese. Pasiteiraukite, kada galite tikėtis atsakymo ir grįžtamojo ryšio. Akcentuokite, kad net ir neigiamo atsakymo atveju norėtumėte žinoti, dėl kokių priežasčių priimtas toks sprendimas, kad ateityje darbo pokalbiams galėtumėte pasiruošti geriau.

 

Svarbiausia – būkite aktyvūs ir imkitės iniciatyvos, nelaukdami, kol darbdaviai susisieks patys. idialogue įdarbinimo partneriai Amston dalinasi konkurencingais darbo pasiūlymais čia.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!