Jūratė Jurginytė

2019.10.15

Ateities organizacija: kur būsiu aš, darbuotojas?

 

Širdis džiaugiasi skaitant naujausią Deloitte tyrimą (2019) apie organizacijų strategijų ir kultūros pokyčius. Dramatiškas pokytis vyksta iš „hierarchinių“ ir „nurodymų-kontrolės“ požiūrio į praktikas, paremtas komandų tinklų (grupių/bendruomenių) įgalinimu, kad stiprėtų organizacinis lankstumas/dinamiškumas (agility).

 

Kaip tokia aplinka paveiks darbuotojus? Kaip jiems prisiderinti prie organizacinės kultūros pokyčių?

 

Lankstumas

Kai darbuotojui rūpi kas vyksta organizacijoje, jis linkęs įsitraukti, dalyvauti šiame procese. Tai bus skatinama vis daugiau, kadangi rinka, verslo aplinka, klientų poreikiai keičiasi vis sparčiau, tam reikalingas visų darbuotojų „verslo matymas ir supratimas“, kuris padės kartu ieškoti geriausių sprendimų. Pokyčių pastebėjimas ir greitas reagavimas su nauju sprendimu - yra labai svarbi sėkmingos ateities organizacijos savybė. Tai dažnai gali tapti ir konkurenciniu pranašumu, o darbuotojo gebėjimas greitai reaguoti ir kūrybiškai (nestandartiškai) spręsti naujai susiklosčiusią situaciją suteiks jam pranašumą darbo rinkoje.

Lyderystė

Tiek organizacija, tiek pats darbuotojas turėtų nuolat ugdyti savo lyderio gebėjimus. Tai labai konkreti užduotis, kurią sudaro: teisingo požiūrio ugdymas, vertybių aiškumas, reikiamos patirties kaupimas/įgijimas, atvirumas, sąžiningumas, efektyvumas. Tikroji lyderystė yra žinojimas, kad būdamas sąžiningas su savimi, elgsiuosi pagarbiai ir sąžiningai su kitu tam, kad padėčiau jam tapti geresniu/geriausiu jo stiprybėse.

Novatoriškumas ir idėjų generavimas

Organizacijos vis labiau kurs neformalią aplinką, kurioje darbuotojai elgsis natūraliau, bendraus neformaliose komandose, dalinsis, kurs, kartu atras nestandartinius (kūrybiškus) sprendimus. Idėjos, inovacijos kils iš pačių darbuotojų, jos bus skatinamos ir vertinamos vadovų. Eksperimentai, nauji startuoliai gims įmonių viduje, kur bus išbandomos naujos idėjos, produktai, paslaugos bei technologijos.

Laimės jausmas darbe, produktyvumas

Kai visa ko centre, pagrindinė vertybė yra žmogus, organizacijos kultūra stiprina komandinį darbą, gerėja bendra atmosfera, darbuotojai jaučiasi laimingi. Tyrimais įrodyta, kad laimingi darbuotojai yra efektyvūs darbuotojai. Vis daugiau darbuotojų „ieškos“ prasmės darbe, socialinės verslo pusės (vertės kūrimo visuomenei), lankstumo, galimybės tobulėti ir suderinti savo gyvenimo būdą su darbu. Taigi, patarimas tiek vadovams, tiek darbuotojams atrankų metu kalbėti apie lūkesčius ir tikslus, vertybes ir gyvenimo būdą tam, kad abi pusės rastų geriausią balansą.

Svarbiausia nebijoti, drąsiai žengti pirmyn ir nuoširdžiai įsitraukti į organizacijos dinamiką. Tuomet lengviau pastebėti, kur reikalingi pokyčiai, o kur geriausia reaguoti siūlant inovatyvius sprendimus. Kartu su kolegomis, vadovais, iš tiesų, galima nuveikti daugiau, efektyviau ir jausti prasmę to didesnio tikslo, kurio siekiame.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau