M Capital | TOP 6 knygos apie investavimą pradedantiesiems

Lietuvoje investuoja tik 2% žmonių daugelis praleidžiame galimybę „įdarbinti” pinigus. idialogue Mentorius ir finansų edukacijos ekspertas Evaldas Švaronas dalinasi TOP 6 knygomis apie investavimą pradedantiesiems.

 

Burton G. Malkiel „Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite“

Investuotojų pasaulio bestseleris, įsitvirtinęs visų laikų knygų apie investavimą TOP 10-tuke, skirtas tiems, kurie neturi jokių žinių, tačiau labai nori pradėt savo pažintį ir kelionę į investavimo pasaulį. Ją rekomenduoja Wall Street Journal, Forbes, žinomi pasaulio bei Lietuvos investuotojai.

Autorius knygoje ne tik pristato svarbius terminus, kuriuos būtina žinoti, bet ir populiariausias investavimo ir portfelio valdymo strategijas, dažniausias klaidas ir tikina, kad tai nebūtinai turi būti daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. Viskas pateikta paprastai, aiškiai ir suprantamai.

 

Morgan Housel „Psychology of Money“

Trumpa, aiški, bet fundamentali knyga apie tai, kas iš tikrųjų yra pinigai realiame pasaulyje, kokiais dėsniais jie vadovaujasi, kaip mūsų sprendimus veikia investavime itin svarbi psichologija ir kodėl neretai jie nebūna geriausi, jeigu vertintume tik matematiškai.

19 istorijų būsimiems investuotojams ir gyvenimiškos tiesos apie pinigus, emocijas, vertybes ir kitus esminius dalykus, kuriuos reikia suprasti tam, kad gebėtume investuoti tvariai, ramiai miegoti naktį ir jaustis laimingais. Knygą verta perskaityti net jeigu neketini pradėti investuoti.

 

Benjamin Graham „Protingas investuotojas“

Klasika, nuo kurios pradeda bene kiekvienas investuotojas. Knygoje susipažindinama, kaip atsirinkti finansines priemones (į ką investuoti), jas vertinti, savarankiškai susidaryti ir valdyti investicijų portfelį, kurti ilgalaikes strategijas. Teorija ir praktika vienoje knygoje. Sakoma, jog autorius paskatino daugybę žmonių visame pasaulyje pradėti investuoti. Nors knyga neplona, tikrai verta dėmesio.

Beje, šis autorius drauge su kolega yra parašęs ir investavimo biblija vadinamą knygą „Vertybinių popierių analizė“, kuriai įžangą parašė bene žymiausias pasaulio investuotojas Warren Buffet. Tiesa, pastarąją skaityti reikėtų kiek vėliau – įgavus bazinių žinių.

 

Burton G. Malkiel, Charles D. Ellis „Investavimo principai“

Investavimo vadovas, į kurį savo išmintį sudėjo du žymūs investavimo srities žinovai. Knyga palyginti nedidelės apimties, todėl labai konkreti. Skirtinguose skyriuose aptariamos esminės sritys, kurias būtina išmanyti investuotojui: pagrindinės taisyklės investuojant, praktiniai patarimai apie tai, kaip sutaupyti investavimui, kokias strategijas investuojant naudoti, kad gautum didžiausią grąžą, kaip subalansuoti rizikas, kokių klaidų vengti.

Nuostabu, jog nors knyga pirmą kartą išleista gana seniai, esminės tiesos iki šiol išliko nepakitusios. Sakoma, jog autorių siūlomos strategijos ir patarimai tiks 90% investuotojų.

 

John C. Bogle „Sveiko proto investavimas“

Vieno žymiausių visų laikų investuotojų knyga, skirta besidomintiems indeksiniais fondais, kurie, anot autoriaus yra „vienintelis garantuotas būdas gauti sąžiningą grąžą akcijų rinkoje“.

Investicinių fondų srities veteranu vadinamas J. C. Bogle knygoje pasakoja apie strategijas, kaip investuoti į fondus pelningai, kokius mokesčius turėti galvoje, kalba apie mitus, net gudravimus šioje srityje, pristato kitų žymių investuotojų požiūrius. Investuoti paprasta, kai viskas grindžiama sveiku protu.

 

J.L. Collins „The Simple Path to Wealth“

Knyga gimusi autoriui rašant laiškus savo dukrai apie įvairius finansų ir investavimo klausimus. Kaip tik todėl joje J. L. Collins sudėtingas finansines sąvokas aiškina šmaikščiai ir paprastai.

Nuo požiūrio į skolas, klestėjimo mąstysenos, pasakojimų, kaip veikia akcijų rinkos, kodėl akcijų kainos kinta, iki strategijų, klaidų ir finansinės nepriklausomybės.

Tai ne tik „žemėlapis į finansinę nepriklausomybę ir turtus, laisvą gyvenimą“, bet ir padrąsinimas, pasitikėjimo savimi ugdymas, ypač reikalingi norint investuoti sėkmingai. Techninė dalis labiau koncentruota į JAV rinką, tačiau kitos knygos dalys – ypač vertingos.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Evaldas Švaronas

Daugiau karjeros idėjų

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!