idialogue

2021.11.12

Mentoriai rekomenduoja: dokumentiniai filmai

Ar ir jūs praleidžiate gerokai per daug laiko ieškodami dėmesio verto filmo, o geriausi matyti buvo pažįstamų rekomenduoti? Paklausėme idialogue mentorių, kokį dokumentinį filmą jie rekomenduotų savo mentee, ir su smalsumu dalinamės rekomenduojamų filmų dešimtuku:

 

Terapija – dokumentinis kūrinys, kuriame vyksta keturių dienų grupinės terapijos rekolekcijos su Folsomo valstybinio kalėjimo kaliniais, kad iš tikrųjų būtų pažvelgta į reabilitacijos iššūkius.

Instruktorius aiškiai nubrėžia taisykles: „Jokių verkšlenimų, jokių skundų“. Filmas rodo kaip teniso žvaigždė Mardy Fish kovoja su nerimu ir psichinės sveikatos problemomis.

Dokumentinis filmas, pasakojantis Bill Gates gyvenimo istoriją, kurioje jis ieško  sudėtingiausių pasaulio problemų sprendimų.

„Socialinė dilema“ tyrinėja pavojingą socialinių tinklų poveikį žmonėms, tuo pat metu technologijų ekspertams skambinat pavojaus varpais apie savo pačių kūrybą.

Filmas „Žaidimų keitėjai“, kurį kūrė James Cameron, Arnold Schwarzenegger ir Jackie Chan, dokumentuoja augalinės mitybos populiarėjimą profesionaliame sporte, inkorporuojant dabarties novatorišką mokslą bei kinematografines kovos ir triumfo istorijas.

Aistringas vandenyninio pasaulio gerbėjas imasi dokumentuoti žmonių daromą žalą jūrų rūšims ir atskleidžia nerimą keliančią pasaulinę korupciją.

TV serijos atskleidžia 1990-ųjų Chicago Bulls, vienos žymiausių sporto istorijos dinastijų, iškilimą.

Dokumentinis serialas, fiksuojantis FIA Formulės 1 pasaulio čempionato sezonus.

Filmas, nukeliantis į Tony Robbins seminaro „Pasimatymas su likimu“, kuriame kasmet Floridoje dalyvauja daugiau nei 2500 žmonių, užkulisius. Filmas leidžia susipažinti su tuo, kaip vienas žmogus gali padaryti įtaką milijonams.

Šis dokumentinis serialas pasakoja apie tai, kaip vyriausybės ir korporacijos pasinaudojo Froido teorijomis, bandydami suvaldyti pavojingą minią masinės demokratijos amžiuje.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

info@idialogue.lt

Tobulėjimui
Vaida Garbauskė Augimui
Kaip koučingo įrankiai gali padėti mentorystės kelyje?
Mentorystė ir koučingas yra tarsi du giminaičiai, kartais besipykstantys dėl savo vaidmens prie šeimos stalo, bet vakarienės laikui bėgant į pabaigą, vis tiek vienas kitą priimantys bei palaikantys. Šiame straipsnyje Vaida dalinasi trimis lengvai įgyvendinamais, bet itin veiksmingais koučingo įrankiais, kuriuos gali pritaikyti tobulėti norintis mentorius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Internetiniai resursai, padėsiantys karjeros pokytyje
Mąstai apie jaudinančius karjeros pokyčius? Nesvarbu, ar nori pereiti į naują industriją, prisiimti kitas pareigas ar pakeisti įmonę – internete gausu vertingų resursų tavo karjeros pokyčio kelionei. Pavyzdžiui, programavimo gali išmokti Codecademy, duomenų analizės – DataCamp, marketingo – LiMA, personalo valdymo – HR Klubas, ekonomikos – Harvard Business School online ir pan.
Skaityti toliau
neringa Augimui
Klaidingi įsitikinimai, stabdantys žmones nuo tapimo mentoriais
Mentorystė neturėtų būti mitais ir klaidingais įsitikinimais apipintas procesas, mat tai dažną gali sulaikyti nuo „tapti mentoriu” mygtuko paspaudimo. Paradoksalu, kad mentee varžosi kreiptis į mentorius, kuomet šie geranoriškai siūlo savo laiką ir patirtį. O lygiai taip pat liūdina faktas, kad ne visi žino, jog į mentoriaus sąvoka įeina žymiai daugiau, nei dešimčių metų profesinė patirtis. Kokie yra pagrindiniai mitai, gaubiantys iš tiesų paprastą, prieinamą ir daug vertės abiem pusėms atnešantį mentorystės procesą, mums atsakyti sutiko idialogue mentorė ir sertifikuota koučerė Vaida Garbauskė.
Skaityti toliau