idialogue

2022.07.13

Mentoriai rekomenduoja: metas išeiti iš darbo

Daug kartų kolegos sakė, kad vasara – tinkamiausias metas darbo keitimui, nes keletas savaičių, skirtų poilsiui ir savęs pažinimui, dar niekam nepakenkė. idialogue Mentoriai dalinasi, kada žinoti ir pajausti, kad jau atėjo metas išeiti iš darbo. 

 

Mentorė Jevgenija Ešvovičiūtė rekomenduoja:

Jei svarstote – keisti / nekeisti, paklauskite savęs, ar vis dar matot save dabartiniame darbe po metų. Jei atsakymas – ne, vadinasi, laikas keisti. O greičiausiai jus stabdo pokyčių baimė ir saugumo poreikis.

 

Mentorė Sigita Guler rekomenduoja:

Klausiu savęs:

  1. Ar vis dar jaučiu prasmę savo darbe?
  2. Ar vis dar kažko naujo mokausi. Jei atsakymai į abu klausimus neigiami – metas ieškoti alternatyvų?

 

Mentorė Renata Šepetė rekomenduoja:

Tobulėjimas darbe motyvuoja dirbti, tad kol mokausi, tol dirbu ir niekur nejudu.

 

Mentorius Tomas Peluritis rekomenduoja:

Turiu dvi fazes, kai pastebiu, kad reikia judėti kitur:

  1. Labai paprasta – darbas nebekelia malonumo. Tada klausiu savęs ar galiu kažką padaryti, kad tai pakeisčiau? Jei taip, keičiu arba darau viską kas mano jėgose. Jei ne, tada atsakymas aiškus.
  2. Ar yra kur augti karjeros arba žinių prasme? Jei abu – super, jei bent vienas – okey, jei ne vieno – gal metas ieškoti kitų iššūkių?

 

Mentorius Renatas Kandrotas rekomenduoja:

Klausimas diskusijos praplėtimui: reikia keisti darbą ar pareigas darbe? Nes kodėl gi nebandyti savęs tame pačiame darbe bet kitose pareigose, kurios domina mūsų smalsumą?

 

Mentorius Saulius Alksnis rekomenduoja:

Turbūt nieko nauja nepasakysiu, bet mano asmeninė patirtis parodė, kad darbas tapo rutininiu, nebekeliančiu iššūkių, nebestebinančiu, visi sutinkami scenarijai bei jų sprendimo būdai tapo šabloniškais, taigi natūralu, kad neberadau ir asmeninių tobulėjimo galimybių. Lygiagrečiai pradėjau jaustis labai apatišku organizacijos adresu, kultūriškai tolstančiu, vidumi ir išore kritikuojančiu, matančiu darbinėje aplinkoje daugiau tamsių spalvų nei šviesių. Tąkart pamenu išsigandau pats savęs, suvokęs į kokį neigiamą žmogų virstu, taigi priėmiau ilgai brandintą sprendimą palikti organizaciją ir ilgai nedelsęs keliavau atviram ir nuoširdžiam pokalbiui su vadovu.

 

Mentorė Aušra Rimeikytė rekomenduoja:

Dar nepakenktų įsivertinti ir bendrą foną: geopolitinį, ekonominį, taip pat savo įsipareigojimus.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau