Nord Security dalinasi patarimais, kaip efektyviai darbe išsiugdyti naujus įgūdžius

Kibernetinio saugumo srityje lyderiaujanti įmonė „Nord Security“ atpažįstama pasauliniu mastu. Antruoju Lietuvos vienaragiu tapusi bendrovė nuolat ieško talentų ir šiuo metu turi daugybę pasiūlymų įvairių sričių specialistams – daugiausia programavimo, marketingo, pardavimų, duomenų analitikos srityse.

 

Kaip darbdavius rekomenduojame „Nord Security“ todėl, kad jie skatina savo darbuotojų saviraišką ir galimybę augti. Nepriklausomai nuo įmonėje užimamos pozicijos, nuolat skatinama siūlyti savo idėjas ir imtis iniciatyvos. Kad darbuotojai nuolat jaustųsi progresyviai, įmonėje veikia Mokymosi ir ugdymo komanda (angl. Learning and Development), kuri skatina nuolatinio tobulėjimo kultūrą ir rūpinasi, kad kiekvienas darbuotojas rastų jam tinkančias ugdymo galimybes.

 

Dalinamės „Nord Security“ darbuotojų įspūdžiais apie savo mokymosi patirtį įmonėje bei jų patarimais, kaip išsiugdyti naujų įgūdžių.

 

Paulius Krikštaponis

„NordVPN“ Produkto vadovas

 

Kokių patarimų galėtum suteikti žmogui, kuris nori mokytis?

Visų pirma, turite būti smalsūs. Jeigu sritis, į kurią nusprendėte gilintis, jūsų nedomina arba mokotės tik iš reikalo, tuomet toks mokymosi procesas bus ilgas ir nuobodus. Smalsumas man yra klausinėjimas, skirtingų kampų ieškojimas, įsigilinimas į temą ir skirtingų taškų sujungimas į vieną visumą. Toliau seka eksperimentavimas. Jis ne taip toli nuo smalsumo. Norėdamas ko nors išmokti, turiu tai išbandyti ir pajausti, kaip tai veikia. Kai kurių dalykų, manau, galima išmokti tik praktiškai. Pavyzdžiui, produktyvumo pratimai – kaip atitinkama ryto rutina gali žmogų padaryti produktyvesnį dienos metu. Vienintelis būdas pasinaudoti šiais patarimais yra juos pačiam išbandyti, išmokti, ar, kitaip tariant, paeksperimentuoti.

 

Kaip atrasti laiko mokytis arba, tavo žodžiais tariant, eksperimentuoti?

Viskas priklauso nuo motyvacijos. Jeigu jos turi, tuomet niekas nesutrukdys įdomiai įgyti naujų žinių.

 

Ieva Šmitaitė, „NordLayer“

Rinkodaros turinio komandos vadovė

 

Ar kūrybiškumas ir naujos idėjos yra svarbios tavo darbe?

Jei trumpai – labai. Visur ieškau įkvėpimo ir matau, kad mūsų srityje reikia diegti naujoves ir kurti, kad išsiskirtume iš konkurentų. Ką tik baigiau seminarą apie kūrybiškumą. Ta proga noriu pasidalinti keletu patarimų, kuriais kiekvienas gali paskatinti kūrybiškumą kasdieniame darbe.

 

  1. Atidėtas laikas. Skirkite laiko perskaityti visus naujienlaiškius, kuriems prisiregistravote, patyrinėti „YouTube“ turinį ieškodami dominančių temų ar tiesiog skaitykite tai, kas jums tikrai įdomu. Gerbkite ir vertinkite šį laiką taip pat, kaip ir praleidžiamą darbe. Svarbu pasirinkti, kada tai darysite – ar tai būtų 1 valanda prieš darbą, 15 minučių pietų pertrauka, 1 valanda penktadienio vakarą ar 10 minučių prieš pat miegą. Atminkite, jei Jeff Bezos gali tai padaryti, galite ir jūs.
  2. Būkite dėmesingi detalėms ir nepraraskite linksmumo. Kiek geltonų automobilių galite pastebėti važiuodami namo? Kaip dažnai girdite tą patį žodžių derinį, kai žmonės kalba apie produktą, su kuriuo dirbate? Galbūt pastebite, kad jūsų kolegos kelintą kartą vienodai apsirengia? Šį pratimą galite atlikti net žiūrėdami televizorių. Pavyzdžiui, kitą kartą žiūrėdami „Euroviziją“, sutelkite dėmesį į viską, išskyrus dainas – ką pastebite? Šie pratimai lavina kūrybingumą.
  1. Ieškokite įkvėpimo! Laikas ne prie ekrano – kokybiškas laikas. Tyrinėkite knygas, žurnalus, muziejus, susitelkite į tikrus gyvenimiškus pokalbius ar pomėgius. Raskite tai, kas jus domina. O štai žiūrėdami tas pačias „Pinterest“ sienas ar „Netflix“ serialus, tampame beveik vienodi ir prarandame kūrybiškumą.

 

Rustė Tervydytė

„NordVPN“ komunikacijos vadovė

 

Būdama komandos vadovė, kaip skatini komandos narius tobulėti ir mokytis?

Aš laikausi kelių skirtingų požiūrių. Žvelgiant iš komandos perspektyvos, stengiuosi visus įtraukti į rekomenduojamus vidinius mokymus. Vieni tokių – neseniai turėti grįžtamojo ryšio ir DiSC vidiniai mokymai, kurie padėjo komandai bendrauti atviriau ir konstruktyviau. Kalbant apie save, praėjusi 1:1 (angl. one-on-one) mokymus, dabar reguliariai organizuoju 1:1 susitikimus. Jie – trumpi, tačiau jų metu aptariu konkrečius poreikius su kiekvienu komandos nariu atskirai. Ir, žinoma, skatinu visus dalyvauti įmonės siūlomuose mokymuose, pasinaudoti laisva prieiga prie vidinės bibliotekos ar programėlių, skirtų asmeniniam tobulėjimui. Beje, turime nerašytą taisyklę, kad jei darbo krūvis nedidelis ir nenusimato naujų užduočių, kursai yra geriausias laiko praleidimo būdas.

 

Norėtumei prisijungti prie „Nord Security“ komandos ir tobulėti kartu? Informaciją, kaip tai padaryti, rasi čia.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Nord Security

Daugiau karjeros idėjų

Ar jau turi Mentorių?

Su jo pagalba kelią link sėkmės nueisi ne tik greičiau, bet ir produktyviau.
Skubėk rinktis!