idialogue

2022.09.29

10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 6th edition

Knygos dovanoja mums geriausią draugiją ir leidžia priartėti prie didžiausių visų laikų protų. Su šiomis 10 knygų tobulėjimo kelias bus tiesesnis – Mentoriai jas skaitė ir nuoširdžiai dabar rekomenduoja savo mentee.

 

Tomas Peluritis:
G. Kim „The Phoenix Project” – tai grožiniu stiliu parašyta istorija, kurioje pasakojama apie IT procesus, tai kaip informacija šioje knygoje yra pateikiama ir esminiai jos dalykai pritaikomi bet kurioje srityje (bent jau mano akimis).

 

Kristina Foktienė:
C. Gallo „Storytelling” – bestseleris, skirtas norintiems pavergti ir sužavėti auditoriją, nes nieko nėra galingesnio už talentingai papasakotą gerą istoriją.

S. Sinek „Pradėkime nuo klausimo kodėl” – viskas, ko reikia – suprasti savo darbo, kuriamo produkto ar teikiamos paslaugos tikslą ir jį tinkamai perteikti kitiems. Knygoje detaliai nagrinėjamos tokių pasaulyje žinomų kompanijų kaip Apple, WalMart, Microsoft ir jų įkūrėjų sėkmės istorijos, užtikrinusios šioms milžinėms lyderio pozicijas rinkoje. Tai įkvepiantys pavyzdžiai, kurie padės kitomis akimis pažvelgti į savo vykdomą veiklą, padrąsinti save ir įmonės kolektyvą naujoms idėjoms bei kardinaliems pokyčiams.

J. Sincero „You are a badass” – kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori. Knuga apie tai, kaip imti ir stipriai papurtyti save už pečių, kad pagaliau atsibustumei iš Didžiojo snūdo, iš šimtu procentų tavęs netenkinančios dabarties.

 

Karolina Vaičienė ir Stasys Jonynas
J. Clear „Atominiai įpročiai” – puiki knyga skaitymui ir siekiant disciplinos tikslų ugdymui.

 

Povilas Čiuplys:
Aš asmeniškai dažnai grįžtu prie D. Pink „Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us” – suteikia skaitytojams paradigmas griaunantį naują būdą galvojant apie motyvaciją.

Taip pat mielai rekomenduoju H. Lee „To kill a mockingbird” – Garbingo gyvenimo kukli pamoka – taip keliais žodžiais būtų galima apibūdinti šią knygą. Romanas pilnas šviesaus liūdesio ir tylaus džiaugsmo, kuriuos žmogui atneša sąžiningumas ir tolerancija, o atima žiaurumas ir prietarai. Nors vaizduojami įvykiai yra tarsi toli nuo mūsų, autorės išpažįstamos vertybės aktualios visiems žmonėms, kad ir kokiame pasaulio kampelyje jie gyventų.

 

Rugilė Grendaitė:
S. R. Covey „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai. Galingos asmeninių pokyčių pamokos” – tai knyga, kalbanti apie šių dienų informacinį perteklių, perdegimą, vertybiškai reikalingų ir teisingų pasirinkimų sudėtingumą ir dėl to kylantį pasimetimą, tad štai įpročių ugdymas gali padėti tai išspręsti.

 

Normantas Rabačiauskas:
A. R. Rönnlund „Factfulness” – gyvenimas yra geresnis nei dažnas galvoja. Knyga padės praplėsti savo suvokimą ir udyti gebėjimą vertinti informaciją objektyviau ir adekvačiau.

 

Eglė Markelytė:
V. Young „The Secret Thoughts of Successful Women: Why Capable People Suffer from the Impostor Syndrome and How to Thrive in Spite of It” – išmokite prisiimti atsakomybę už savo sėkmę, įveikti nepasitikėjimą savimi ir išvaryti minčių modelius, kurie kenkia jūsų gebėjimui jaustis ir veikti taip ryškiai ir galingai, kaip iš tikrųjų galite.

 

Skaityk daugiau: 10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 5th edition

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Vaida Garbauskė Augimui
Kaip koučingo įrankiai gali padėti mentorystės kelyje?
Mentorystė ir koučingas yra tarsi du giminaičiai, kartais besipykstantys dėl savo vaidmens prie šeimos stalo, bet vakarienės laikui bėgant į pabaigą, vis tiek vienas kitą priimantys bei palaikantys. Šiame straipsnyje Vaida dalinasi trimis lengvai įgyvendinamais, bet itin veiksmingais koučingo įrankiais, kuriuos gali pritaikyti tobulėti norintis mentorius.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Internetiniai resursai, padėsiantys karjeros pokytyje
Mąstai apie jaudinančius karjeros pokyčius? Nesvarbu, ar nori pereiti į naują industriją, prisiimti kitas pareigas ar pakeisti įmonę – internete gausu vertingų resursų tavo karjeros pokyčio kelionei. Pavyzdžiui, programavimo gali išmokti Codecademy, duomenų analizės – DataCamp, marketingo – LiMA, personalo valdymo – HR Klubas, ekonomikos – Harvard Business School online ir pan.
Skaityti toliau
neringa Augimui
Klaidingi įsitikinimai, stabdantys žmones nuo tapimo mentoriais
Mentorystė neturėtų būti mitais ir klaidingais įsitikinimais apipintas procesas, mat tai dažną gali sulaikyti nuo „tapti mentoriu” mygtuko paspaudimo. Paradoksalu, kad mentee varžosi kreiptis į mentorius, kuomet šie geranoriškai siūlo savo laiką ir patirtį. O lygiai taip pat liūdina faktas, kad ne visi žino, jog į mentoriaus sąvoka įeina žymiai daugiau, nei dešimčių metų profesinė patirtis. Kokie yra pagrindiniai mitai, gaubiantys iš tiesų paprastą, prieinamą ir daug vertės abiem pusėms atnešantį mentorystės procesą, mums atsakyti sutiko idialogue mentorė ir sertifikuota koučerė Vaida Garbauskė.
Skaityti toliau