Neringa Sendriūtė

2024.05.18

Kodėl nuo gyvenimo Australijoje gali norėtis pabėgti ir laimę atrasti Lietuvoje?

Gyvenimas užsienyje šiandien nebėra retas reiškinys, o istorijų apie platesnes galimybes, pasaulio pažinimą ir geresnes ekonomines sąlygas turime apsčiai. Visgi, emigravimas gyvenimui į kitą šalį yra sudėtingas gyvenimo pokytis, mat dažnam viską tenka pradėti nuo nulio.

 

O štai vienas iš idialogue partnerių Omnisend Klientų sėkmės vadybininkas Matas Žebrauskas turi kiek kitokią emigravimo ir imigravimo istoriją, kuomet gyvenimas Australijoje jo nesužavėjo ir Lietuva tapo geresnių galimybių bei asmeninio pasitenkinimo kupina aplinka.

 

Šiame straipsnyje kalbiname Matą, kodėl gyvenimas Australijoje nėra rožėmis klotas ir kaip sėkmingesnį karjeros kelią visgi geriau kurti Lietuvoje.

 

Australija buvo paauglystės svajonė

 

„Prisimenu, kad praleista vasara pas močiutę, kuri gyveno vakarų Australijoje, mat buvo ištekėjusi už australo, sužavėjo mane paplūdimiais, linksmomis laisvalaikio galimybėmis ir australišku atsipalaidavusiu gyvenimo būdu. Grįžus į Lietuvą nepristigau ryžto įtikinti šeimą persikelti gyventi būtent į Australiją.”

 

Tuomet dar būdamas paauglys M. Žebrauskas prisimena, kad Australijai jis turėjo didelius lūkesčius ir dabar į savo istoriją žvelgdamas iš šalies teigia, kad šios ateities vizijos buvo nerealistiškos. 

 

Reikėtų neprisigalvoti nerealistiškų lūkesčių

 

„Pradžia nuo nulio – tikrai sunkus reikalas, – atskleidžia Matas, – Manau kitą kartą reikėtų padaryti atsakingesnius namų darbus ir neprisigalvoti nerealistiškų lūkesčių, kaip nutiko mano atveju.”

 

Nemažai žmonių lygina Lietuvą su kitomis šalimis ir dažnai skamba frazė, jog svetur pigiau, o darbdaviai moka daugiau, visgi, pasak Mato, daugeliu atvejų realybė yra kitokia arba bent jau mažiau glamūriška

 

Pavyzdžiui, Australijoje tenka pirmuosius metus praleisti dirbant mažai kvalifikuotą darbą ir pamiršti prieš tai Lietuvoje užimamas aukštas pareigas ir tai gali tęstis net kelis metus iki kol sukaupiama užtektinai metų patirties dirbant Australijos rinkoje.

 

Net humoro jausmas svetur kitoks 

 

„Na kaip ir dažnai nutinka, sunkiausia man buvo pritapti prie visiškai kitos kultūros. Net ir tokie retai kada vertinami dalykai kaip skirtingas humoro jausmas neleido pasijusti savu. 

 

Man asmeniškai buvo sunku priimti kitokią mąstyseną bei australų atsipalaidavimą, matyt susiformavusį nuo geresnio ekonominio ir socialinio gyvenimo.” – prisimena M. Žebrauskas.

 

„Į Australiją atkeliavau su idėja, kad čia visi mane priims ir turėsiu daug smagios veiklos, o realybėje nutiko kiek kitaip. 

 

Aišku, visi esame skirtingi ir situacijas suvaldome skirtingai, aš buvau tylesnis, ko pasekoje man buvo sunkiau integruotis ir rasti „savus” žmones.” – atvirauja Matas.

 

Darbo rinka Lietuvoje gali pasiūlyti daugiau galimybių

 

„Man Australijoje taip pat buvo gana sudėtinga rasti norimą darbą – po universiteto baigimo neturėjau jokios patirties, taip pat susidūriau su didele darbo rinkos Australijoje konkurencija ir darbdavių nusistatymu į savo komandas samdyti tik vietinius. 

 

Dažnu atveju iš įmonių negaudavau jokio atsakymo ir vienu momentu buvau sunerimęs, kad galbūt čia su manimi kažkas negerai. 

 

Na, o Lietuvoje, buvo visiškai kita situacija. Grįždamas i Lietuvą turėjau tikslą, norėjau pradėti mokytis programuoti, nes žinojau, kad Lietuvoje tam geros galimybės bei perspektyvos. 

 

Ir tai pasirodė tiesa, dar iki programavimo mokslų be problemų radau darbą su pirmuoju išsiųstu CV ir dabar dirbu globaliame startuolyje Omnisend klientų sėkmės vadybininku ir bendrauju su dideliais ir itin įdomiais klientais.” – prisimindamas džiaugiasi Matas.

 

P.S. darbo galimybių Omnisend turi ir tau. Susipažinti iš arčiau su mūsų rekomenduojamais darbdaviais, jų darbo pasiūlymais ir aplinka, kurioje dabar dirba Matas, gali čia.

 

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Neringa Sendriūtė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau