Present Connection

2021.08.31

"Present Connection" patirtis | Vidinė mentorystės programa – naujos galimybės mokytis ir pažinti savo kolegas

Įmonėje ,,Present Connection" pradėta vidinės mentorystės programa sėkmingai įtraukė kolegas į mokymosi ir mokymo estefetę ir suteikė progą ne tik dirbti bei tobulinti įgūdžius, bet ir geriau pažinti savo kolegas.  Kai kurie mentoriai ir jų mokiniai net savaitgaliais negailėjo savo laiko naujų įgūdžių tobulinimui, o pradėti projektai žada naujas galimybes.

Vienas iš įmonės mentorių Olegas Čapligins ir jo mokinys Mindaugas Stanionis sutiko papasakoti apie savo mentorystės patirtis, kurios ne tik atskleidžia, kad dalijimasis žiniomis organizacijoje yra abipusiai naudingas, bet ir išryškina tobulintinus aspektus.

 

Mentorius: Olegs Čapligins

 

Kokia buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios prisijungei prie vidinės mentorystės programos?

Esu klasikinės ,,hakerystės" - žinių, tyrimų, praktikos ir eksperimentų siekimo - apologetas. Visiškai tikiu, kad atsakymai į gyvenimo, visatos ir kitus klausimus  ateina per dalijimąsi žiniomis. Ir man nuoširdžiai patinka mokyti ir padėti žmonėms tobulėti.

 

Kaip apibūdintum savo asmeninį stilių?

Pirmiausia skiriu dėmesį praktikai, tačiau su tam tikru būtinu teoriniu pagrindu, kad paremčiau ir sukurčiau tvirtą įgūdžių rinkinį.

Mokausi programuoti, o ne naujos programavimo kalbos. Technologijos atsiranda, vystosi ir miršta. Manau, kad bendrosios programavimo žinios ir naujos kalbos bei technologijos nuolatinis mokymasis yra kur kas efektyvesnis nei sakyti; aš tai žinau.

 

Ar prieš šį projektą turėjai mentoriaus patirties?

Taip. Pastaruosius septynerius metus tai darau gana reguliariai.

 

Ar galėtum plačiau papasakoti apie projektą, kuriam skyrėt daugiausia dėmesio (susitikimų rūšis, projekto valdymas, pažangos vertinimas ir pan.)

Mindaugas (mano mokinys) norėjo įvaldyti Python programavimo kalbą. Tačiau, jis neturėjo jokių idėjų savo projektui. Taigi, kad galėtų dirbti su įvairiomis technologijomis, pasiūliau pabandyti sukurti chatbot.

Nepaisant to, kad šis projektas atrodo primityvus, jis galėjo suteikti praktikos asinchroninio programavimo, įvairių duomenų struktūrų, darbo su API ir daugelio kitų vertingų sąvokų srityje.

Be to, stengiausi pabrėžti sąvokas, kurios būdingos Python, ir tai, kaip jos atspindi bendrąsias sąvokas. Žinau, kad pagrindinis technologijų paketas, su kuriuo Mindaugas dirba įmonėje „Present Connection“, yra .NET, todėl, siekdamas geresnio supratimo, apsvarsčiau galimybę nubrėžti jungiamąsias linijas tarp skirtingų kalbų.

Sutarėme dėl savaitinių / dvisavaitinių susitikimų savaitgaliais. Kai kurie mentoriai praktiką atlikdavo darbo dienomis, bet mačiau, kad mano metodas bus efektyvesnis - mažiau streso, daugiau laiko pailsėti ir persijungti nuo darbo.

Dirbome su Git Flow, kuri taip pat taikoma realioje praktikoje ir darbe. Paruošdavau užduotis kitai sesijai, o kiekviena sesija prasidėdavo nuo Mindaugo darbo analizės, peržiūros ir Q&A sesijos, kad išsiaiškintume neaiškius dalykus. 

 

Paminėk savo atradimus būnant mentoriumi ,,Present Connection".

Mentorystė yra gairės. Kita ugdymo forma yra mokymas - paskaitų, testų, kartojimo ir pan. formatu. Neprieštarauju nei vienam, nei kitam būdui, tačiau mokymas reikalauja daug daugiau laiko, pastangų ir visai kitokio požiūrio.

Pagrindinis atradimas buvo tai, kad mentorystės sąvoką galima neteisingai interpretuoti. Paprastai tikiuosi iš mokinio kylančios iniciatyvos. Būtent ji(s) nori augti ir įgyti žinių bei įgūdžių, o ne turiu ką nors auklėti.

 

Ar planuojate tęsti mentorystės praktiką?

Tikrai taip. Jei kas nors kreipsis, būtinai padėsiu. 

 

Mokinys: Mindaugas Stanionis

Ar manai, kad ši mentorystės programa yra naudinga? Kas pavyko? 

Taip, manau, kad ši mentorystė yra labai naudinga. Galima išmokti naujų technologijų, profesionaliau suprasti ir rašyti kodą, kitaip pažvelgti į užduotis ir problemas.

 

Ar darytum ką nors kitaip, jei turėtum antrą galimybę?

Ne, viskas vyko puikiai ir aiškiai.

 

Papasakok daugiau apie projektą, kuriam skyrei daugiausia dėmesio

Buvau susitelkęs į žaidimo Old School Runescape discord boto projektą. Šis botas gali bendrauti su žmonėmis ir pasakyti, ar kuris nors iš žaidimo transliuotojų yra prisijungęs, pasakyti, ar žaidėjas yra prisijungęs pagal savo vartotojo vardą, jo žaidimo statistiką ir daug daugiau. Mentorius supažindino mane su visu projekto gyvavimo laikotarpiu (nuo idėjos generavimo, kodavimo, kodo peržiūros iki projekto įgyvendinimo).

 

Ką jūsų mentorius laiko svarbiausia tavo sėkme?

Nežinau, turbūt mano dalyvavimą susitikimuose?

 

Kokie tavo planai, susiję su programavimo įgūdžių tobulinimu?

Išauginti šį projektą ir atlikti daug daugiau projektų su „Python“.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Present Connection

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Praktiniai mentoriaus patarimai kaip auginti savo karjerą
Pripažinkime, karjeros sėkmės istorijas dažnai idealizuojame, o profesinio pasaulio ekspertus bei vadovus aukštiname už, atrodo, įgimtus jų gebėjimus bei žinias. Visgi, nei vienas negimėme su nepriekaištingais analitiniais ar komandos darbo organizavimo įgūdžiais ir viską tenka išmokti bei praktikuoti patiems. Ši straipsnio istorija yra puikus pavyzdys, kaip nuolatinis mokymasis, smalsumas ir gebėjimas peržengti savo komforto zoną atveria naujas karjeros galimybes bei kelią pradedančiajam specialistui į vadovo rolę.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Darbuotojai – bumerangai: išėjau, bet noriu grįžti
43 proc. palikusių savo pozicijas teigia, kad buvęs darbas, jų nuomone, buvo geresnis už esamą, 41 proc. mano, jog sprendimą palikti įmonę priėmė neapgalvotai, o ketvirtadalis darbuotojų iš tiesų sugrįžta pas buvusį darbdavį.  Jei esi vienas tų darbuotojų, kuris svarsto apie grįžimą pas buvusį darbdavį, mūsų partnerių Amston, atrankų ir HR sprendimų agentūros, atrankų komandos vadovė Eivina Staniulytė dalijasi savo įžvalgomis apie tai, kaip būti sėkmingu darbuotoju – bumerangu. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Augimui
Partnerysčių rinkodara – tiems, kurie mėgsta bendrauti ir analizuoti
Ar žinojote, kad partnerysčių rinkodara tampa vis populiaresnė dėl savo efektyvumo ir patrauklumo tiek verslams, tiek turinio kūrėjams? Vienas iš lyderių, dirbančių šioje srityje, yra Rokas Ramanauskas, Surfshark partnerysčių rinkodaros vadovas bei idialogue mentorius, kuris naujajame mūsų straipsnyje pristato šios rinkodaros rūšies subtilybes bei patarimus tiems, kurie mato savo karjerą būtent čia. Rokas teigia, kad affiliate rinkodaros specialistu gali tapti žmonės iš įvairių sričių, tačiau sėkmingiausi yra tie, kurie turi patirties su partnerystėmis, pardavimais, skaitmenine rinkodara ir duomenų analize.
Skaityti toliau