Present Connection

2021.08.31

"Present Connection" patirtis | Vidinė mentorystės programa – naujos galimybės mokytis ir pažinti savo kolegas

Įmonėje ,,Present Connection" pradėta vidinės mentorystės programa sėkmingai įtraukė kolegas į mokymosi ir mokymo estefetę ir suteikė progą ne tik dirbti bei tobulinti įgūdžius, bet ir geriau pažinti savo kolegas.  Kai kurie mentoriai ir jų mokiniai net savaitgaliais negailėjo savo laiko naujų įgūdžių tobulinimui, o pradėti projektai žada naujas galimybes.

Vienas iš įmonės mentorių Olegas Čapligins ir jo mokinys Mindaugas Stanionis sutiko papasakoti apie savo mentorystės patirtis, kurios ne tik atskleidžia, kad dalijimasis žiniomis organizacijoje yra abipusiai naudingas, bet ir išryškina tobulintinus aspektus.

 

Mentorius: Olegs Čapligins

 

Kokia buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios prisijungei prie vidinės mentorystės programos?

Esu klasikinės ,,hakerystės" - žinių, tyrimų, praktikos ir eksperimentų siekimo - apologetas. Visiškai tikiu, kad atsakymai į gyvenimo, visatos ir kitus klausimus  ateina per dalijimąsi žiniomis. Ir man nuoširdžiai patinka mokyti ir padėti žmonėms tobulėti.

 

Kaip apibūdintum savo asmeninį stilių?

Pirmiausia skiriu dėmesį praktikai, tačiau su tam tikru būtinu teoriniu pagrindu, kad paremčiau ir sukurčiau tvirtą įgūdžių rinkinį.

Mokausi programuoti, o ne naujos programavimo kalbos. Technologijos atsiranda, vystosi ir miršta. Manau, kad bendrosios programavimo žinios ir naujos kalbos bei technologijos nuolatinis mokymasis yra kur kas efektyvesnis nei sakyti; aš tai žinau.

 

Ar prieš šį projektą turėjai mentoriaus patirties?

Taip. Pastaruosius septynerius metus tai darau gana reguliariai.

 

Ar galėtum plačiau papasakoti apie projektą, kuriam skyrėt daugiausia dėmesio (susitikimų rūšis, projekto valdymas, pažangos vertinimas ir pan.)

Mindaugas (mano mokinys) norėjo įvaldyti Python programavimo kalbą. Tačiau, jis neturėjo jokių idėjų savo projektui. Taigi, kad galėtų dirbti su įvairiomis technologijomis, pasiūliau pabandyti sukurti chatbot.

Nepaisant to, kad šis projektas atrodo primityvus, jis galėjo suteikti praktikos asinchroninio programavimo, įvairių duomenų struktūrų, darbo su API ir daugelio kitų vertingų sąvokų srityje.

Be to, stengiausi pabrėžti sąvokas, kurios būdingos Python, ir tai, kaip jos atspindi bendrąsias sąvokas. Žinau, kad pagrindinis technologijų paketas, su kuriuo Mindaugas dirba įmonėje „Present Connection“, yra .NET, todėl, siekdamas geresnio supratimo, apsvarsčiau galimybę nubrėžti jungiamąsias linijas tarp skirtingų kalbų.

Sutarėme dėl savaitinių / dvisavaitinių susitikimų savaitgaliais. Kai kurie mentoriai praktiką atlikdavo darbo dienomis, bet mačiau, kad mano metodas bus efektyvesnis - mažiau streso, daugiau laiko pailsėti ir persijungti nuo darbo.

Dirbome su Git Flow, kuri taip pat taikoma realioje praktikoje ir darbe. Paruošdavau užduotis kitai sesijai, o kiekviena sesija prasidėdavo nuo Mindaugo darbo analizės, peržiūros ir Q&A sesijos, kad išsiaiškintume neaiškius dalykus. 

 

Paminėk savo atradimus būnant mentoriumi ,,Present Connection".

Mentorystė yra gairės. Kita ugdymo forma yra mokymas - paskaitų, testų, kartojimo ir pan. formatu. Neprieštarauju nei vienam, nei kitam būdui, tačiau mokymas reikalauja daug daugiau laiko, pastangų ir visai kitokio požiūrio.

Pagrindinis atradimas buvo tai, kad mentorystės sąvoką galima neteisingai interpretuoti. Paprastai tikiuosi iš mokinio kylančios iniciatyvos. Būtent ji(s) nori augti ir įgyti žinių bei įgūdžių, o ne turiu ką nors auklėti.

 

Ar planuojate tęsti mentorystės praktiką?

Tikrai taip. Jei kas nors kreipsis, būtinai padėsiu. 

 

Mokinys: Mindaugas Stanionis

Ar manai, kad ši mentorystės programa yra naudinga? Kas pavyko? 

Taip, manau, kad ši mentorystė yra labai naudinga. Galima išmokti naujų technologijų, profesionaliau suprasti ir rašyti kodą, kitaip pažvelgti į užduotis ir problemas.

 

Ar darytum ką nors kitaip, jei turėtum antrą galimybę?

Ne, viskas vyko puikiai ir aiškiai.

 

Papasakok daugiau apie projektą, kuriam skyrei daugiausia dėmesio

Buvau susitelkęs į žaidimo Old School Runescape discord boto projektą. Šis botas gali bendrauti su žmonėmis ir pasakyti, ar kuris nors iš žaidimo transliuotojų yra prisijungęs, pasakyti, ar žaidėjas yra prisijungęs pagal savo vartotojo vardą, jo žaidimo statistiką ir daug daugiau. Mentorius supažindino mane su visu projekto gyvavimo laikotarpiu (nuo idėjos generavimo, kodavimo, kodo peržiūros iki projekto įgyvendinimo).

 

Ką jūsų mentorius laiko svarbiausia tavo sėkme?

Nežinau, turbūt mano dalyvavimą susitikimuose?

 

Kokie tavo planai, susiję su programavimo įgūdžių tobulinimu?

Išauginti šį projektą ir atlikti daug daugiau projektų su „Python“.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Present Connection

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Kodėl nuo gyvenimo Australijoje gali norėtis pabėgti ir laimę atrasti Lietuvoje?
Gyvenimas užsienyje šiandien nebėra retas reiškinys, o istorijų apie platesnes galimybes, pasaulio pažinimą ir geresnes ekonomines sąlygas turime apsčiai. Visgi, emigravimas gyvenimui į kitą šalį yra sudėtingas gyvenimo pokytis, mat dažnam viską tenka pradėti nuo nulio.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Kaip pasiruošti darbo pokalbiui dėl IT pozicijos?
„Statista“ duomenimis, 2023-ieji buvo pažymėti vienais didžiausių atleidimų IT sektoriuje per pastarąjį dešimtmetį. Darbuotojus masiškai atleido technologijų gigantai „Amazon“, „Meta“, „Google“ ir „Microsoft“. Pasauliniai pokyčiai IT technologijų srityje neaplenkė ir Lietuvos – pirmąjį šių metų ketvirtį su visais arba dalimi savo darbuotojų atsisveikino ir ne viena Lietuvoje veikianti IT kompanija.
Skaityti toliau
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau