Jūratė Jurginytė

2020.03.31

5 būdai, kaip pandemijos metu galite padėti žmonėms, kurie jums rūpi

Sustojęs ar bent jau stabtelėjęs gyvenimas socialinių kontaktų prasme, atveria naują gyvenimo puslapį. Naują, nepažintą, kurį atrandame kasdien ieškodami, klausdami, prašydami pagalbos. Net jei anksčiau pagalbos prašymas atrodė nesmagus, nemalonus išėjimas iš komforto zonos parodant savo pažeidžiamumą, dabar tai padeda suartėti, kurti santykius bei gyventi bendruomeniškiau.

Laukiau tokių akimirkų, kai dalintis, padėti, veikti kartu galėsime vis daugiau, o dabar tai patiriu kasdien. Pandemija sukėlė žalos, pokyčių bei nuostolių daugybei žmonių ir verslų. Tačiau tai taip pat suteikia daug galimybių padėti tiems, kuriems labiausiai reikalinga pagalba.

Neįtikėtina kaip korona viruso protrūkis pakeitė gyvenimą, o jo realybė apsivertė aukštyn kojom vos per kelias dienas. Pandemijos sukeliamos baimės ir nerimas atnešė ir dar kai ką: galimybę išgirsti, pajausti, pamatyti, būti empatiškam. Svarbiausias dalykas, kuris galėtų tapti vertingiausia pamoka - padidėjęs žmonių sugebėjimas jausti užuojautą kitiems ir ją išreikšti.

Nesvarbu, ar jūsų verslas klesti, ar vos išgyvenate, tikriausiai jums reikia pagalbos. Mano patirtis rodo, kad vienas geriausių būdų padėti sau, yra padėti kitiems. Net jei dirbate iš namų, yra keletas būdų, kaip galite palaikyti kitus.

 

  1. Suplanuokite virtualias “laimingas valandas”

Pakvieskite draugus kartu žiūrėti filmą internete, o po jo padarykite aptarimą videoskambučiu. Skirkite laiko mažoms virtualioms kavos pertraukėlėms ir susiskambinkite su draugais, kolegomis, artimaisiais. Pasikalbėkite apie sveikatą, jausmus, baimes, o taip pat pasidžiaukite mažais dalykais, kurie jus džiugina: skaitoma knyga, pasivaikščiojimu miške, namie pasigamintu patiekalu ir pan.

 

  1. Kai tik audra nurims, sukelkite “palaikymo bangą”

Žmonės, net ir tie, kurie esame taupūs, palaikykime vietinius restoranus, ypatingai socialinio verslo atstovus, kirpėjas, trenerius, mažas turizmo įmones, ypatingai vietinio turizmo ir t.t. Pagal galimybes naudokimės savo kontaktų rato, turimų tiekėjų paslaugomis, padėkime vienas kitam palaikydami mažas vietines įmones. Šviežia duona mažoje kepyklėlėje, naminės giros degustacija, gėlių puokštė netoliese esančiame turgelyje, jaukus pavasario namų dekoro aksesuaras, rankų darbo auskarai draugei dovanų - visiems reikalingas palaikymas.

 

  1. Paklauskite žmonių, koks šiuo metu yra didžiausias jų išgyvenimo poreikis ir ką jūs galite padaryti

Dažnai žmonės klausia, kaip jie gali jums padėti. Dažniausiai tai nėra tikra; tai būdas tiesiog būti draugiškais - tai tarsi klausti: „Kaip tau sekasi?“ nelaukiant atsakymo. Atėjo laikas tai pakeisti. Dabar klausiame: „Ar tikrai aš galiu padėti?“ Net jei pasitarnausiu tik kaip šaltinis, noriu padėti kitiems išlikti. Neseniai vienas draugas paklausė manęs, kaip jis galėtų sutaupyti pinigų pirkdamas didelius kiekius, ir aš užsiminiau apie galimybę pirkti keliese. Sujungiau jį su draugu, kuris yra šios srities ekspertas. Nežinau, ką pirmasis bičiulis darė su gauta informacija, bet aš galėjau pasidalinti rekomendacija, susieti jį su žmogumi, kuris buvo daug protingesnis nei aš ta tema.

Ar žinote, kas gali padėti susirasti naują darbą? Ar turite pusbrolį, kuris konsultuoja asmeninių finansų klausimais? Ar draugiškai bendraujate su investuotojais, kurie ieško tinkamiausių sprendimų šioje ekonomikoje? Tai yra turtas, kuriuo galite pasidalinti, kad padėtumėte kitiems.

 

  1. Paklauskite žmonių, kaip galite padėti tame, kas jiems rūpi

Draugė neseniai pasakė, kad jaudinasi dėl to, kad ji neturės galimybės pasirūpinti vaikais ateinančias dvi savaites. Aš jos paklausiau, kaip galėčiau padėti. Ji sakė, kad didžiausia pagalba būtų kelios skirtingos pamokėlės vaikams ir bendravimas su patikimu žmogumi. Man pavyko susiderinti su pora kaimynių, turinčiomis patirties ir laiko, kad padėtume sunkiame laike.

Draugei tai reiškė be galo daug ir ji įvertino, kad mes reagavome į jos rūpestį. Tai keičia santykius, kai parodote kažkam, kad jums rūpi kažkas, dėl ko ji jaudinasi.

 

  1. Atminkite, kad mes visi kartu patiriame šią situaciją

Per pastaruosius kelerius metus (ar, būkime sąžiningi, dešimtmečius) buvome nepaprastai susiskaldę dėl politikos, žiniasklaidos iššūkių ir kartų skirtumų. Panaudokime šią krizę kaip galimybę neapsigauti iš kitos pusės; suraskime bendrą pagrindą ir ieškokime vieni kitų. Kas mus daro panašius, yra daug daugiau nei tai, kas mus skiria. Mes visi bijome nežinomybės; mes visi norime, kad viskas normalizuotųsi. Dėmesys tam yra daug sveikesnis požiūris tiek jums, tiek aplinkiniams žmonėms.

Pasidalinkite ir savo jausmais. Jei kreipsitės į tai tokiu būdu, kuris jiems neapsunkins, bet padės pamatyti jūsų žmogiškumą, atliksite jiems tikrą tarnystę. Pažvelkite į kitus aplinkinius žmones ir pasiūlykite savo pagalbą.

Jei iš viso to išeis vienas geras dalykas, tai bus mūsų sugebėjimas rūpintis vienas kitu. Daugelį aukščiau paminėtų dalykų paskatino pamatyti kitų geraširdiškumą. Pasidalykite šiuo straipsniu, kad jis padėtų daugiau žmonių šiuo sunkiu metu ieškoti vienas kito.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Ekonomistę į brendo strategės rolę atvedė 7 metai motinystės atostogų
Finansų ekonomistė tapusi brendo stratege, trys vaikai, septynerių metų pertrauka darbo rinkoje – tai mentorės Simonos Damulienės istorijos kontūrai. Kai vaikai pagaliau užmiega, prasideda jos „antroji pamaina” – laikas, kai ji kuria naują profesinį kelią.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tarp nepakankamo ir pernelyg ypatingo: kas iš tiesų trukdo kelyje į pokytį?
Išorinės sėkmės taisyklės atrodo paprastos: patobulink CV, išmok naują įgūdį, sukurk verslo planą, pradėk sveikesnį gyvenimo būdą, ar tiesiog išdrįsk žengti pirmą žingsnį link naujo projekto. Tačiau kodėl, net žinodami šiuos „teisingus” žingsnius, dažnai jaučiamės įstrigę vidiniame labirinte, kurio sienų nematome?
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Darbo paieškos maratonas: kaip neperdegti siunčiant šimtąjį CV?
„Įsivaizduok: keliesi ryte, pusryčiaujant telefone naršai darbo skelbimus, per pietų pertrauką redaguoji CV, vakare rašai motyvacines eilutes ir ruošiesi būsimiems pokalbiams... savaitė po savaitės, mėnuo po mėnesio, o tavo pašte – tik atsiprašymai arba visiška tyla”, – vaizdingai pasakoja karjeros mentorė.
Skaityti toliau