Ugnė Juodytė

2017.11.24

Diagnozė - karjeros paralyžius

Jauti, kad darbas nebeteikia džiaugsmo, bet pakeisti jo negali? Tai vienas ryškiausių karjeros paralyžiaus ženklų. Tai nėra labai maloni būsena ir dažnas mūsų jos net nepripažįstame, bet galime atpažinti iš nuolat girdimų frazių: „O ne, ir vėl pirmadienis“, „Aš nuolat darbe jaučiuosi pavargęs/-usi“, „Jaučiuosi įstrigęs/-usi ir nesuprantu kodėl“.

Kodėl mes įstringame pasirinkime?

  • Dėl pasirinkimų gausos - tai yra neapibrėžtumas, kurį mūsų smegenys priima kaip grėsmę.
  • Mes vengiame nemalonių emocijų, tokių kaip nerimas, baimė, tačiau dažnai jas pajuntame, kai pagalvojame apie pokytį. Jei koncentracija į jas padidėja - šviesi, nauja pokyčio galimybė pamirštama.
  • Dalis mūsų matome tik „pusiau tuščias stiklines“ - esame labiau pesimistai, nei optimistai, tad ir karjeroje matome grėsmes, o ne galimybes.

Smegenys veikia taip, kad mus apsaugotų nuo grėsmių, tad šios kelios priežastys yra labai natūralios ir dažnai pasitaikančios.

Trys klausimai, kurie gali padėti ištrūkti iš karjeros paralyžiaus:

  1. Kas mane sulaiko nuo pokyčio?
  2. Ar tai yra realus stabdis? Ar tai tik mano įsivaizdavimas ir fantazija?
  3. Jeigu stebėtumei visa tai iš šalies, ką pasakytumei tavo vietoje esančiam žmogui?

Linkiu drąsiai kelti sau klausimus ir imtis veiksmų, nes jei pokyčio nedarysite patys - jį gali padaryti kažkas vietoje jūsų. Ir tai nebūtinai bus pats geriausias sprendimas jums.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai patirtis kalba garsiau nei titulas: apie sąmoningą karjeros pokytį
„Mano profesiniai pokyčiai klostėsi labai natūraliai, nes nei vienas, nei antras karjeros pokytis nebuvo planuotas“, – pokalbį tęsia Evelina. Jos kelias į procesų valdymą, o vėliau ir į personalo sritį, nebuvo ilgo strategavimo rezultatas. Tai buvo greitai priimti sprendimai, atsiradus netikėtoms galimybėms.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kryžkelėje: kurti savo verslą ar pasirinkti „intraprenerystę“?
Ar tikrai vienintelis būdas išlaisvinti savo verslumą yra mesti samdomą darbą ir pradėti verslą nuo nulio? O gal egzistuoja saugesnis kelias? Pokalbis su verslo koučingo specialistu ir mentoriumi Antanu Jurevičiumi atskleidžia, kad vis daugiau dėmesio sulaukia „intraprenerystė“ – galimybė realizuoti savo verslumo potencialą organizacijos viduje. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kaip sėkmingai keisti karjerą, pasitelkiant radikalų atvirumą?
„Didžiosios rezignacijos“ (angl. the great resignation) ir „tyliojo pasitraukimo“ (angl. quiet quitting) eroje, kai milijonai žmonių visame pasaulyje permąsto savo santykį su darbu, mentorės Ramintos Bartkienės istorija yra ypač aktualus atvejis. 
Skaityti toliau