idialogue

2022.06.22

Present Connection | Pirma naujoko darbo diena: ko nesitikėti?

Pirma darbo diena? idialogue partneriai Present Connection dalinasi, ko nesitikėti pirmoje darbo dienoje.

„Programavimo paslaugas klientams visoje Europoje teikiančioje įmonėje įsidarbinusiam naujokui pirmąją darbo dieną nereikės susidurti su kai kur jau stereotipais tapusiais dalykais:

  • Taigi, nors ir būsi naujokas, visų pirma, nepateksi į stresą keliančią ir įtemptą atmosferą. Priešingai – kolegos visada pasiruošę padėti kuo greičiau pasijusti komandos dalimi. 
  • Taip pat, pradžioje tavęs nepasitiks padidintas naujos pradžios nestabilumo pojūtis. Prisėdęs prie kompiuterio nepatirsi nežinomybės ir pasimetimo jausmo, nes visus reikalingus prisijungimo duomenis jau būsi gavęs iki oficialios darbo dienos pradžios. Pirmąją darbo dieną (kaip ir kitas būsimas) tau nereikės keisti savo asmeninio ritmo, nes įmonėje veikia „spręsk pats” darbo modelis, kur darbo laiką ir vietą laisvai spręsi pagal savo poreikius.  
  • Tikrai nereikėtų tikėtis patirti svetimumo jausmo – neturėsi vienas pats eiti susipažinti su kitomis komandomis, išgerti pirmąjį puodelį kavos su skanėstu ar papietauti. Pirmąją darbo dieną negresia ir persidirbimas ar pirmųjų Sprint užduočių atlikimas. Taip pat, nesitikėk, kad iškilus klausimams nežinosi į ką kreiptis, spręsi rebusus dėl įmonėje naudojamų įrankių ir teikiamų privalumų. Visiems šiems galimiems keblumams kelias užkertamas naujoką detaliai supažindinant su visais raktiniais įmonės žmonėmis, naudojamais įrankiais, esamais veiklos procesais, keliamais lūkesčiais ir net asmeninių naudų paketu. 

Na, o visos kitos dienos, emociniu požiūriu, bus panašios į pirmąją.”

 

Nori tokios pirmos darbo dienos? Susipažink su Present Connection darbo pasiūlymais.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kodėl moterų kelias į karjeros viršūnę grįstas dvigubomis pastangomis?
Šiuolaikinės organizacijos modelis buvo sukurtas pagal „idealaus darbuotojo“ – vyrišką archetipą. Tai asmuo, kurio karjera yra linijinė, nepertraukiama ir kuris neturi jokių esminių įsipareigojimų šeimai. Istoriškai šį vaidmenį galėjo atlikti tik vyrai, kurių buitimi ir vaikais rūpindavosi moterys. Kaip teigia A. Liaudanskaitė, nors laikai pasikeitė, pati sistema išliko stebėtinai inertiška. Ji vis dar apdovanoja tuos, kurie gali dirbti viršvalandžius, dalyvauti neformaliuose susitikimuose po darbo ir kurių karjeros nenutraukia kelerių metų pertrauka.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai patirtis kalba garsiau nei titulas: apie sąmoningą karjeros pokytį
„Mano profesiniai pokyčiai klostėsi labai natūraliai, nes nei vienas, nei antras karjeros pokytis nebuvo planuotas“, – pokalbį tęsia Evelina. Jos kelias į procesų valdymą, o vėliau ir į personalo sritį, nebuvo ilgo strategavimo rezultatas. Tai buvo greitai priimti sprendimai, atsiradus netikėtoms galimybėms.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kryžkelėje: kurti savo verslą ar pasirinkti „intraprenerystę“?
Ar tikrai vienintelis būdas išlaisvinti savo verslumą yra mesti samdomą darbą ir pradėti verslą nuo nulio? O gal egzistuoja saugesnis kelias? Pokalbis su verslo koučingo specialistu ir mentoriumi Antanu Jurevičiumi atskleidžia, kad vis daugiau dėmesio sulaukia „intraprenerystė“ – galimybė realizuoti savo verslumo potencialą organizacijos viduje. 
Skaityti toliau