idialogue

2023.01.18

Mentoriai rekomenduoja profesinius įgūdžius | 1st edition

Nori būti supermenas, o gal profesionalas, kuris moka komunikuoti, programuoti ir organizuoti? Nors žinia, kad visko išmokti dėl 24 valandų limito dienoje neįmanoma, liūdina, idialogue Mentoriai dalinasi kokie įgūdžiai suteikia didžiausią grąžą ir kaip juos ugdytis.

 

Laura Aga

Aktyvus klausymasis, manau, yra labai naudingas įgūdis tiek profesiniame, tiek ir asmeniniame gyvenime.  Man jis labai padėjo būtent pardavimuose, o taip pat kuriant socialinius ryšius. Ir tai vienas pagrindinių koučingo įrankių, kurio galima išmokti.

 

Eglė Aleksandravičiūtė:

Komunikacija – nesvarbu kokioje srityje dirbame, jei sąmoningai tobuliname šį įgūdį, mūsų darbas tampa tikrai lengvesnis ir produktyvesnis. Eikime į mokymus, bendraukime su mentoriais, o po jų bent 1% žinių pradėkime taikyti, skirtumas tikrai jaučiasi.

 

Sercan Saylik:

Man labiausiai versle padėjo networking įgūdis – laisvai kalbėti ir komunikuoti bei plėsti savo ratą yra labai svarbus dalykas. O mokytis labai paprasta, tiesiog dažniau dalyvauk verslo renginiuose ir kalbink žmones.

 

Algirdas Raicevičius:

Rekomenduočiau ugdytis nuolankumą, nes jis atidaro duris visam tolesniam mokymuisi. Toliau skatinčiau mokytis komunikacijos įgūdžių, nes jie atidaro duris darbui su kitais žmonėmis. O tada siūlyčiau stipriai fokusuotis į kompetencinius pasirinktos srities įgūdžius.

 

Vienas geras būdas mokytis nuolankumui ir komunikacijos įgūdžiams yra kasdienio žurnalo (journaling) vedimas. Šiuo metodu galima konspektuoti kasdienes dienos patirtis ir taip mokytis iš realios gyvenimiškos praktikos. Na, o kompetenciniams įgūdžiams ugdyti yra skirta aibė knygų.

 

Jolita Budrienė:

Atsparumas stresui, nes recruiter'io darbe daug nežinomųjų ir neapibrėžtumo. Kas man padeda šią savybę stiprinti? Sportas bei tinkamas darbo ir laisvalaikio balansas.

 

Greta Skripkutė:

Sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Šis įgūdis neatsiejamas nuo teisininko profesijos. Pagrindinė mokykla – praktika, kurios galima gauti pradedant rašyti kursinius darbus universitete, o po to – pasirinktoje darbovietėje.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kryžkelėje: kurti savo verslą ar pasirinkti „intraprenerystę“?
Ar tikrai vienintelis būdas išlaisvinti savo verslumą yra mesti samdomą darbą ir pradėti verslą nuo nulio? O gal egzistuoja saugesnis kelias? Pokalbis su verslo koučingo specialistu ir mentoriumi Antanu Jurevičiumi atskleidžia, kad vis daugiau dėmesio sulaukia „intraprenerystė“ – galimybė realizuoti savo verslumo potencialą organizacijos viduje. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kaip sėkmingai keisti karjerą, pasitelkiant radikalų atvirumą?
„Didžiosios rezignacijos“ (angl. the great resignation) ir „tyliojo pasitraukimo“ (angl. quiet quitting) eroje, kai milijonai žmonių visame pasaulyje permąsto savo santykį su darbu, mentorės Ramintos Bartkienės istorija yra ypač aktualus atvejis. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriute Praktinis patarimas
Kodėl prieš darant karjeros pokytį verta atlikti asmenybės vertinimo testą?
Svarstant apie karjeros pokyčius, daugelis iš mūsų praleidžia patį svarbiausią žingsnį – gilų ir atvirą žvilgsnį į save. Pasak idialogue mentorės, ilgametės personalo vadovės ir koučerės Kristinos Kripaitienės, bet kokia transformacija gyvenime turėtų prasidėti nuo savęs pažinimo: suvokimo, kur esu dabar, kokios mano stiprybės, rizikos ir polinkiai. Pasak ekspertės, dažnas į koučingo ar mentorystės konsultacijas atėjęs žmogus stokoja žinių apie save – pavyzdžiui, negali įvardinti net dešimties savo geriausių savybių. 
Skaityti toliau