Lina Nuobarienė

2022.03.08

Ar krizės metu spėjate stiprinti komandos atsparumą?

Komandos atsparumas jau seniai nėra nice to have dalykas. Jis yra būtinas, norint būti pasiruošusiems absorbuoti smūgį, sumažinti jo poveikį ir sutrumpinti atsistatymo laiką. Lina Nuobarienė (idialogue Mentorė, Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento vadovė, kurianti darbuotojų įtraukimo programas, asmeninio ir darbdavio prekės ženklo projektus bei strateginius planus sudėtingoms situacijoms) dalijasi trimis lengvomis rekomendacijomis, kaip tai padaryti:

 

Šiuo metu labai normalu jaustis nenormaliai. Ir vis dėlto, šių dienų nenormalumą sušvelninti galėtų jūsų komandų atsparumas – ar jau spėjote jį sustiprinti? Jei ne, padarykite tai dabar:

 

  • Sukurkite saugią aplinką. Esant jausmų, minčių ir veiksmų turbulencijai, štai čia, jūsų komandoje, gali būti ir, tikiuosi, yra saugi vieta visoms emocijoms. Jūsų komanda turėtų būti emociškai saugi vieta – visada. Jei vis numodavote ranka į šią tiesą, dabar tam pats metas. Psichologinis saugumas skatina pasitikėjimą, inovatyvumą, augimą ir drąsą.
  • Skatinkite empatiją. Jos poreikis dar niekada nebuvo toks aštrus. Investuokite laiko į atvirus ir sudėtingus pokalbius, bet nebandykite perkalbėti, įtikinti ar sumenkinti komandos jausmų. Potrauminių būsenų tyrimai rodo, kad organizacijos ir komandos, kurios nevengia sudėtingų temų, liečiančių praradimus, traumas, nežinomybę, nerimą, yra žymiai atsparesnės ir greičiau atsistatančios.
  • Venkite toksiško pozityvumo. Jūsų „Eiii, viskas bus gerai, davai pašvenčiam teamuke Užgavėnes“ dabar neveikia.

 

Jei norite aptarti su komunikacija susijusius klausimus ar turite poreikį tolimesnėms, jūsų komandos situacijas ar poreikius atliepiančioms rekomendacijoms, kviečiame drąsiai kreiptis į Liną. Tai padaryti galite susisiekdami su ja idialogue platformos pagalba, o taip pat šiuo įtemptu metu (greitai reakcijai) ir per socialines medijas (pvz., LinkedIn).

 

Daugiau informacijos apie komandos valdymą krizių metu rasi straipsnyje „Kaip valdyti darbuotojų nerimą krizių metu?

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Lina Nuobarienė

Tobulėjimui
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau
neringa Sėkmės istorija
Karjeros pokytis: kai norisi daugiau prasmės ir ne komforto zonos
idialogue partnerių Omnisend el. laiškų pristatomumo ir atitikties produkto vadovė Lina Apanavičė prisimindama savo karjeros pokytį ir pirmąsias darbo dienas naujose srityse ir rolėse atvirauja, kad keisti karjerą nėra nei lengva, nei patogu. Moteris prisimena, kad kiekvieną kartą darydama karjeros pokytį jautėsi pasimetusi ir nesaugi, nes komforto zona buvo palikta toli. 
Skaityti toliau
Danske Bank Naujienos
Jeigu studijuoji, baigei studijas ar tiesiog nori keisti karjeros kryptį
„Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje kviečia dalyvauti atrankoje į apmokamą vienerių metų trukmės karjeros (re)starto programą „FuturePros“. Programos metu bus ieškoma kandidatų užimti beveik 50 darbo vietų programavimo ir IT, duomenų mokslo ir inžinerijos, rizikų valdymo, verslo ir kiekybinės analitikos srityse.
Skaityti toliau