Jūratė Jurginytė

2019.03.11

Autentiškumas arba tikroji Tavo karjera

Pasidalinsiu trumpa savo klientės istorija, pasakodama pirmuoju asmeniu, leisiu pajusti tikrą būseną jos autentiškumo paieškose…

Dar viena draugė ką tik pasidalino Facebook'e, kad pakeitė darbą, ji šiuo metu dirbs nuotoliniu būdu vienai JAV kompanijai kaip virtuali asistentė. Pusbrolis prieš savaitę persikėlė gyventi iš Amsterdamo į Briuselį, kur bus atsakingas už klientų aptarnavimo IT sistemą. Visa mano aplinka dalinasi, koks puikus gyvenimas svetur, o kokios ypatingos sąlygos tarptautinėse įmonėse.

Džiaugiuosi dėl jų, bet man niekaip netiko keturios išbandytos tarptautinės įmonės, man nepatiko būti tik skaičiumi, kai nežino mano vardo, man buvo svetima perdėtos konkurencijos kultūra, man nepatiko vidinės intrigos, statuso svarba, lyginimasis kieno geresnis automobilis. Tačiau aplinkui matau tik tai ir nežinau ką daryti… Nejaugi tai vienintelis būdas, kur jaunas perspektyvus žmogus eitų sėkmingu karjeros keliu? Ar tikrai kiekvienas ten laimingas? Aš nesu laiminga tokioje aplinkoje…

„Pirmiausia turite būti tas, kas esate, tuomet daryti tai, ką iš tiesų privalote daryti, ir turėsite tai, ko norite.“ — Margaret Young

Susimąsčiau apie autentiškumą, kodėl dauguma žmonių pasiduoda aplinkos įtakai ir priima tai, kaip savo paties suvokiamą sėkmę, laimę ir prasmę? Kodėl jie nepaklausia, kas jiems iš tikrųjų svarbu įmonėje, darbe, santykiuose su kolegomis? Kokios jų vertybės? Autentiškumas man yra sąmoningas pasirinkimas, kaip aš noriu gyventi. Tai yra kasdienių sprendimų visuma.

Prireikė nemažai drąsos liautis stengtis pritapti prie kitų, nerimauti, ką kiti pagalvos, pasirinkti ir pranešti kitiems, kad noriu dirbti mažoje įmonėje, inovatyviame lietuviškame startuolyje ir prisidėti prie jo visapusiško augimo. Man svarbu, kad indėlis, kurį atlieku turėtų prasmę, prisidėtų prie teigiamų pokyčių kūrimo bei padėtų kurti geresnę aplinką, visuomenę, valstybę. Mano vertybės orientuotos į pagarbą, atvirumą, bendradarbiavimą ir pasitikėjimą vienas kitu.

Autentiškumą stengiuosi padaryti savo svarbiausiu tikslu. Kai pavyksta jo laikytis, mano rezultatai daug geresni, jie būna puikūs, todėl niekada nesigailiu dėl savo pasirinkimo. O kai imu siekti pripažinimo bei palankumo ir jų nepasiekiu, mane apima gėdos jausmas „esu nepakankamai gera“. Taigi jeigu mano tikslas būti autentiškai kartais nepatinka žmonėms, aš vis tiek jį renkuosi, nes tada jaučiuosi puikiai, esu savimi.

Būti autentiškiems nėra lengvas sprendimas. E. E. Cummings rašo: „Būti niekuo kitu, tik savimi, pasaulyje, kuris nuolat stengiasi jus paversti bet kuo, tik ne savimi, reiškia kovoti pačią sunkiausią, kokią tik įmanoma, kovą ir niekad nesiliauti jos kovojus“. „Išlikti savimi“ yra viena drąsiausių kovų, kokias mums kada nors teko kovoti.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook
Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kokią abipusę vertę neša mentorystė?
Tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime siekis tobulinti savo įgūdžius, mokytis naujų dalykų ir reguliariai mesti sau iššūkius gale dienos atneša daug naudos ir kelia pasitenkinimą. Mentorystė šiandien tampa veiksmingu ir, svarbiausia, tvariu įrankiu, padedančiu neatsilikti nuo asmeninio tobulėjimo temų. Nuo greitesnio savęs ugdymo iki pasitikėjimo didinimo – tiek daug galima pasiekti mentorystės vediniems žmonėms, tad net stebina, kad tik 37% profesionalų turi mentorių arba patys mentoriauja. Taigi, jei svarstai apie mentorystę, bet nesi tikras, ar tai tau (ar tavo verslui) – mes pasiruošę pakeisti tavo nuomonę!
Skaityti toliau
idialogue Augimui
Kodėl kiekvienam vadovui reikia mentoriaus?
Vadovai, lyderiai ir darbo komandų vedliai, sukluskite jei savo žodyne randate „žinau daugiau nei kiti” ir „viską turiu padaryti pats”. Nėra gėdinga nežinoti, o prašyti palaikymo nėra silpnumo ženklas. Tai patvirtina ir idialogue mentorių (ne tiki mūsų mentoriai) žodžiai, kurie šiame straipsnyje dalinasi, kodėl kiekvienam vadovui reikia mentoriaus. Išduosime paslaptį – geriausieji ir daugiausiai pasiekusieji turėjo aplinkos pagalbą ir palaikymą bei savo profesinę išmintį pildė kitų žmonių įžvalgomis.
Skaityti toliau
Vaida Garbauskė Praktinis patarimas
Klaidingi įsitikinimai apie mentorystę, stabdantys tave nuo augimo galimybių
Mentorystė neturėtų būti mitais ir klaidingais įsitikinimais apipintas procesas, mat tai dažną gali  sulaikyti nuo „siųsti užklausą mentoriui” mygtuko paspaudimo. Paradoksalu, kad mentee varžosi kreiptis į mentorius, kuomet šie geranoriškai siūlo savo laiką ir patirtį. O lygiai taip pat liūdina faktas, kad ne visi žino, jog į mentoriaus sąvoka įeina žymiai daugiau, nei dešimčių metų profesinė patirtis. Kokie yra pagrindiniai mitai, gaubiantys iš tiesų paprastą, prieinamą ir daug vertės abiem pusėms atnešantį mentorystės procesą, mums atsakyti sutiko idialogue mentorė ir sertifikuota koučerė Vaida Garbauskė.
Skaityti toliau