idialogue

2022.05.06

Mentoriai rekomenduoja: kasdieniai įpročiai

Kas šiandien atrodo tarsi nereikšmingas sprendimas, po keletos mėnesių gali atverti duris naujoms galimybėms ar gersnei gyvenimo kokybei. Pakalausėme idialogue Mentorių, kokį praktiškiausią kasdienį įprotį jie praktikuoja patys ir rekomenduotų išsiugdyti kitiems.

 

Rūta Janukėnienė:
Vienas iš svarbiausių dalykų, kuris man veikia ir padeda išlaikyti fokusą, sąmoningumą bei padeda judėti norima kryptimi, yra šis klausimas: Kas man šiandien dienoje yra visų svarbiausia? Ką būtinai turiu padaryti (siekdama kažkokio ilgalaikio tikslo)?
Tai padeda nepaskęsti einamųjų (rutininių) darbų gausoje ir nenusimušti nuo pagrindinio tikslo. Nes kur fokusas / energija – ten ir rezultatas. Kaip sako sena vokiška patarlė: svarbiausias dalykas yra svarbiausią dalyką išlaikyti svarbiausiu dalyku.

Monika Valentaitė:
Kasdien pildau popierinę knygutę – kalendorių, kur pasižymiu ne tik dienotvarkės eigą valandomis, bet ir 2–5 „to do” dalykus, kurių kiekvienas užtruks maximum 10 min., bei temą apie ką kalbėjau su sutiktais žmonėmis. Skirtingomis spalvomis susispalvinu darbines bei asmenines veiklas – jeigu kažkurios spalvos akivaizdžiai pradeda daugėti, specialiai užsispalvinu kitoje savaitėje priešinga spalva kelias valandas, kad prisiminčiau palaikyti darbo / asmeninio gyvenimo balansą.

Egle Adamonytė:
Medituoti ir išmokti atrasti savyje ramybę – bet kokiomis aplinkybėmis. Padeda nepanikuoti ir išlaikyti blaivų protą.

Rita Patalavičienė:
Paklota lova – pimas sėkmingai atliktas dienos darbas. Toliau mintyse palinkėti sėkmės 3 nepažįstamiems žmonėms, su kuriais prasilenki gatvėje.

Eisvė Trečiakauskaitė:
Išsimiegoti.

Modesta Vainaitė:
Kiekvieną rytą pradedu stikline šilto vandens, kava lovoje ir 20 minučių skaitymo / meditavimo. Atsikėlusi šį ritualą užbaigiu paklodama lovą. Anksčiau galvodavau, kad kavos gėrimas lovoje yra tik savaitgalio reikalas, bet darant tai kasdien, įvyksta stebuklai ir į dieną „įžengiu” rami ir nusiteikus.

Marta Jurkšaitienė:
Prieš pradėdama darbus peržiūriu prioritetus:
1. Koks šių metų prioritetas?
2. Koks šio mėnesio prioritetas?
3. Tada parašau koks šios dienos prioritetas.

Mindaugas Daraškevičius:
Jei sugebėsite susiformuoti įprotį sekti savo bendravimą su kitais ir pasižymėti bent sakiniu susitikimo turinį, o jei dar sugebėsite pašnekovą priskirti prie vieno iš siekiamų tikslų, galėsite atgaminti ryšius, tada kada jų labiausiai reikės, siekiant konkrečių tikslų. Taip sisteminsite pažintis, naujus kontaktus arba atrasite ir nepamiršite to, apie ką bendravote ir kur pašnekovas galėtų jums sutaupyti laiko, siekiant asmeninių tikslų.

Rasa Strolytė:
Atsispausdinti popierinę lentelę su kasdieniais įpročiais, datomis ir kasdien sekti, kas jau padaryta. Įprastai, tai suteikia dienai struktūrą: jei sudėliojai pliusus prie įvykdytų išsikeltų įpročių, tuomet jauti, kad diena praėjo ne veltui.

Loreta Pivoriūnaitė:
Bent trys dalykai už ką esu dėkinga šią dieną.

Darija Tonkich:
Rytą pradedu nuo mankštos, kas padeda išsibudinti bei pasigaminti pradinį dienos dopamino kiekį.

Renatas Kandrotas:
Sekmadienio vakaras, skirtas kitos savaitės darbų susidėliojimui. Asmeninio, profesinio ir studijų kalendoriaus suderinimas tam, kad viską spėti ir nieko nepamiršti.

Janina Sabaitė Melnikovienė:
Ryte – stiklinė vandens ir kavos. Tada klausimas: kaip aš noriu jaustis šiandien ir ką dėl to galiu padaryti?

Ramutė Alechnavičiūtė:
1. Lipu iš lovos „abiejomis kojomis”
2. Geriu stiklinę kambario temperatūros vandens su meilės ir dėkingumo jausmu
3. Jei turiu svarbią užduotį, koncentruoju mintis ir ją greitai atlieku
4. Trumpa meditacija, dienos vizualizacija
5. Kasdieninė 15 min. mankšta ir kita ryto rutina

Tai yar auksinės 2 ryto valandos. Toliau einu gyventi dienos, kurią susikūriau (tvarkaraštis kalendoriuje, svarbiausi įvykiai, skirti visiems mano vaidmenims). P.S. būna dienų, kai tenka pakoreguoti.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Kodėl nuo gyvenimo Australijoje gali norėtis pabėgti ir laimę atrasti Lietuvoje?
Gyvenimas užsienyje šiandien nebėra retas reiškinys, o istorijų apie platesnes galimybes, pasaulio pažinimą ir geresnes ekonomines sąlygas turime apsčiai. Visgi, emigravimas gyvenimui į kitą šalį yra sudėtingas gyvenimo pokytis, mat dažnam viską tenka pradėti nuo nulio.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Kaip pasiruošti darbo pokalbiui dėl IT pozicijos?
„Statista“ duomenimis, 2023-ieji buvo pažymėti vienais didžiausių atleidimų IT sektoriuje per pastarąjį dešimtmetį. Darbuotojus masiškai atleido technologijų gigantai „Amazon“, „Meta“, „Google“ ir „Microsoft“. Pasauliniai pokyčiai IT technologijų srityje neaplenkė ir Lietuvos – pirmąjį šių metų ketvirtį su visais arba dalimi savo darbuotojų atsisveikino ir ne viena Lietuvoje veikianti IT kompanija.
Skaityti toliau
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau