Lina Nuobarienė

2022.03.08

Ar krizės metu spėjate stiprinti komandos atsparumą?

Komandos atsparumas jau seniai nėra nice to have dalykas. Jis yra būtinas, norint būti pasiruošusiems absorbuoti smūgį, sumažinti jo poveikį ir sutrumpinti atsistatymo laiką. Lina Nuobarienė (idialogue Mentorė, Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento vadovė, kurianti darbuotojų įtraukimo programas, asmeninio ir darbdavio prekės ženklo projektus bei strateginius planus sudėtingoms situacijoms) dalijasi trimis lengvomis rekomendacijomis, kaip tai padaryti:

 

Šiuo metu labai normalu jaustis nenormaliai. Ir vis dėlto, šių dienų nenormalumą sušvelninti galėtų jūsų komandų atsparumas – ar jau spėjote jį sustiprinti? Jei ne, padarykite tai dabar:

 

  • Sukurkite saugią aplinką. Esant jausmų, minčių ir veiksmų turbulencijai, štai čia, jūsų komandoje, gali būti ir, tikiuosi, yra saugi vieta visoms emocijoms. Jūsų komanda turėtų būti emociškai saugi vieta – visada. Jei vis numodavote ranka į šią tiesą, dabar tam pats metas. Psichologinis saugumas skatina pasitikėjimą, inovatyvumą, augimą ir drąsą.
  • Skatinkite empatiją. Jos poreikis dar niekada nebuvo toks aštrus. Investuokite laiko į atvirus ir sudėtingus pokalbius, bet nebandykite perkalbėti, įtikinti ar sumenkinti komandos jausmų. Potrauminių būsenų tyrimai rodo, kad organizacijos ir komandos, kurios nevengia sudėtingų temų, liečiančių praradimus, traumas, nežinomybę, nerimą, yra žymiai atsparesnės ir greičiau atsistatančios.
  • Venkite toksiško pozityvumo. Jūsų „Eiii, viskas bus gerai, davai pašvenčiam teamuke Užgavėnes“ dabar neveikia.

 

Jei norite aptarti su komunikacija susijusius klausimus ar turite poreikį tolimesnėms, jūsų komandos situacijas ar poreikius atliepiančioms rekomendacijoms, kviečiame drąsiai kreiptis į Liną. Tai padaryti galite susisiekdami su ja idialogue platformos pagalba, o taip pat šiuo įtemptu metu (greitai reakcijai) ir per socialines medijas (pvz., LinkedIn).

 

Daugiau informacijos apie komandos valdymą krizių metu rasi straipsnyje „Kaip valdyti darbuotojų nerimą krizių metu?

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

Lina Nuobarienė

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Ekonomistę į brendo strategės rolę atvedė 7 metai motinystės atostogų
Finansų ekonomistė tapusi brendo stratege, trys vaikai, septynerių metų pertrauka darbo rinkoje – tai mentorės Simonos Damulienės istorijos kontūrai. Kai vaikai pagaliau užmiega, prasideda jos „antroji pamaina” – laikas, kai ji kuria naują profesinį kelią.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tarp nepakankamo ir pernelyg ypatingo: kas iš tiesų trukdo kelyje į pokytį?
Išorinės sėkmės taisyklės atrodo paprastos: patobulink CV, išmok naują įgūdį, sukurk verslo planą, pradėk sveikesnį gyvenimo būdą, ar tiesiog išdrįsk žengti pirmą žingsnį link naujo projekto. Tačiau kodėl, net žinodami šiuos „teisingus” žingsnius, dažnai jaučiamės įstrigę vidiniame labirinte, kurio sienų nematome?
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Darbo paieškos maratonas: kaip neperdegti siunčiant šimtąjį CV?
„Įsivaizduok: keliesi ryte, pusryčiaujant telefone naršai darbo skelbimus, per pietų pertrauką redaguoji CV, vakare rašai motyvacines eilutes ir ruošiesi būsimiems pokalbiams... savaitė po savaitės, mėnuo po mėnesio, o tavo pašte – tik atsiprašymai arba visiška tyla”, – vaizdingai pasakoja karjeros mentorė.
Skaityti toliau