Someone once told - seek improvement, not perfection.
Saulius Alksnis, idialogue karjeros platformos įkūrėjas, kviečia susipažinti su dar viena įkvepiančia asmenybe. Jonas Žakaitis – politologas, filosofas, galerininkas, rašytojas, parodų kuratorius, lektorius, bėgimo treneris, maratonininkas ir kineziterapeutas. Pašnekovas turėjo tiek daug skirtingų gyvenimo etapų ir patirčių, kurios padėjo suprasti, kad nereikia per daug projektuoti to, kas ir taip neišvengiama.
Skaityti toliauDidžioji šiuolaikinių įmonių dalis nemažai investuoja į „naujausias“ nefinansines motyvacines priemones: išmanųjį kavos aparatą, privatų sveikatos draudimą, sporto klubo abonementus, penktadienio pietus vis kitame restorane, biudžetą asmeniniam tobulėjimui bei namus primenančią darbo aplinką, o kur dar lanksčios darbo valandos, “teambuildingai” ar darbostogos (šį sąrašą dar būtų galima tęsti). Tačiau tyrimai atskleidžia, kad visų nurodytų nefinansinių motyvacinių priemonių poveikis yra ribotas, siekiant išlaikyti aukštą darbuotojų įsitraukimo į darbo lygį bei motyvaciją.
Skaityti toliauKarjeros platformos idialogue įkūrėjas Saulius Alksnis tęsia pokalbių ciklą apie profesinį sąmoningumą ir kviečia susipažinti su viena perspektyviausių produktų dizainerių Lietuvoje Barbora Adamonyte-Keidūne. Talentinga kūrėja prisipažino, kad labiausiai jai siekti tikslų ir tobulėti profesiniame kelyje padeda sistemingas dienos planavimas. Apie tai ir daug daugiau - įtraukiančiame ir svajingame pokalbyje!
Skaityti toliauNaujoje CAFFEINE kavinėje Paupyje, bundančio miesto fone kalbinome „Pigeon“ paspirtukų įkūrėją, verslininką ir naujai „iškeptą“ tėtį Igną Survilą. „Tu turi „suvalgyti“ labai daug informacijos, kad galėtum padaryti pokytį. Kitu atveju, tai gali būti tiesiog sėkmė“, - sako Ignas, kalbėdamas apie pokyčių kūrimą.
Skaityti toliauJaukų pavasario vakarą dar jaukesniu šįkart padarė Monika Katkutė-Gelžinė, bit&Byte kūrybinių technologijų akademijos įkūrėja, siekianti įgūdį kurti technologijas atvesti į pasaulio mokyklas. Pašnekovė domisi neuromokslais ir žmogaus biologinėmis stiprybėmis, rašo eiles ir svajoja čiuožti banga, o 2019-aisiais Login išrinkta Metų Women In Tech!
Skaityti toliauDar vienas karjeros platformos idialogue inicijuojamo pokalbių ciklo interviu prie garuojančios Caffeine LT kavos su įkvepiančiu savo srities ekspertu ir pokyčių kūrėju! Šįkart svečiuose - Kristijonas Vasiliauskas, prisistatantis švietimo šamano, kūrybos vadovo, Robotikos Akademija bendraturčio titulais. „Mano darbas yra kuo ilgiau neužaugti ir neprarasti vaikiškumo!”, – sako Kristijonas.
Skaityti toliauMes prisirišame prie rezultatų, reikalaujame, kad viskas vyktų taip, kaip mes norime, ir bandome “vadovauti paradui”. Bijome paleisti, bijome, kad bus kitaip negu norime, bijome, kad gali tekti nusivilti arba būti įskaudintiems. Bijome.
Skaityti toliauSustojęs ar bent jau stabtelėjęs gyvenimas socialinių kontaktų prasme, atveria naują gyvenimo puslapį. Naują, nepažintą, kurį atrandame kasdien ieškodami, klausdami, prašydami pagalbos. Net jei anksčiau pagalbos prašymas atrodė nesmagus, nemalonus išėjimas iš komforto zonos parodant savo pažeidžiamumą, dabar tai padeda suartėti, kurti santykius bei gyventi bendruomeniškiau.
Skaityti toliauŽydai garsėja gyvenimo įpročiu skatinti pinigų tėkmę tarp tautiečių ir giminaičių, o Egipte ir jo kaimynystėje savaime suprantama, kad visi pirkiniai atkeliauja tik iš pažįstamų. Didžiausios sėkmės susilaukia būtent aktyviausiai bendradarbiaujantys, nes atlyginama už dalijimąsi savo turtu ar idėjomis, kitų asmenų idėjų sklaidą ar tolesnį jau suformuotų idėjų tobulinimą.
Skaityti toliauKiek iš tikrųjų kainuoja sukurti įmonę, ne pelno siekiančią organizaciją, internetinę platformą, socialinį verslą, veiklą, keičiančią žmonių gyvenimus? Kalbėdama su tai padarusiais lyderiais suprantu kiek jėgų, laiko, pastangų, savęs reikėjo įdėti, tai - neišmatuojama. Apskaičiuoti galima tik finansinius ir laiko resursus.
Skaityti toliauKas 5-as žmogus pasaulyje atidėlioja veiksmus, planus ir tikslus, kuriuos turėtų įgyvendinti. Tai sudaro net 20% mūsų planetos gyventojų. Šis fenomenas išaugo net keturis kartus skaičiuojant nuo 1978 metų, tuo metu tik 5% žmonių buvo linkę atidėlioti. Skaičiai parodo įdomią bendrą tendenciją, kad esame linkę pasirinkti mažiau svarbias užduotis tada, kai turėtume atlikti daug svarbesnes: pasiruošti egzaminui, paruošti ataskaitą, prezentaciją, strategiją, sudėlioti veiksmų planą ir t.t. Kodėl taip elgiamės?
Skaityti toliauŠią savaitę mane „challengino“ mano mentee! Turėjome tikrą drąsos susitikimą - atvirą, nuoširdų, su provokuojančiais klausimais, žibančiomis akimis suprasti… Tas vidinis noras ne tik žinoti, bet ir suprasti, rasti atsakymus, kurie galėtų įprasminti tolimesnį pasirinkimą. Mane tai motyvuoja labiausiai, nes žinios nėra tai, kas veda pirmyn, bet suvokimas yra aukštesnė pavara, saugesnis kelias ir nuostabus kraštovaizdis pro „gyvenimo elektromobilio“ langą
Skaityti toliauŠirdis džiaugiasi, skaitant naujausią Deloitte tyrimą (2019) apie organizacijų strategijų ir kultūros pokyčius. Dramatiškas pokytis vyksta iš “hierarchinių” ir “nurodymų-kontrolės” požiūrio į praktikas, paremtas komandų tinklų (grupių/bendruomenių) įgalinimu, kad stiprėtų organizacinis lankstumas/dinamiškumas (agility).
Skaityti toliauAr šiandien nuveikiau pakankamai? Kiek kilometrų turėjau nueiti, kad pasiekčiau savo tikslą? Pradėjau kelti šį klausimą sau, kai supratau, kad visų suplanuotų tikslų, užduočių nesuspėsiu atlikti, kad ir kaip efektyviai planuočiau savo laiką. Supratau, kad sąrašas darbų, renginių, užduočių tik didėja, o mane apima jausmas, kad “nieko nepadariau”.
Skaityti toliauNors neįmanoma pašalinti visų negatyvų, galite sustiprinti bendrą nuotaiką, padėdami kolegoms pasiekti optimalią fizinę ir emocinę savijautą. Tereikia kelių lašelių raudonos spalvos dažų, kad keli litrai vandens nusidažytų rožine spalva. Biure užtenka žiubsnelio nepasitenkinimo iš vieno darbuotojo, kuris nuspalvintų biuro nuotaiką viso kolektyvo negatyvumu.
Skaityti toliauBrene Brown savo TED kalboje “Pažeidžiamumo Jėga” pabrėžia, kodėl žmonėms reikia pilnai priimti pažeidžiamumą. Ji sako, kad žmonės, kurie turi gilius ryšius su kitais tiki, kad “kas padaro juos pažeidžiamus, padaro juos gražius”. Kai lyderis jaučiasi pakankamai saugus žengti žingsnį pirmyn ir pasakyti… “Žinot, aš nesu tobulas, nežinau, ką daryti šioje situacijoje, bet pasitikiu jumis ir žinau, kad kartu mes rasime geriausią sprendimą..” Tai sukuria pasitikėjimo atmosferą kitiems būti autentiškais “aš”.
Skaityti toliauPrieš kelias savaites vadovų konferencijoje dalinausi tema apie drąsą ir kaip ją galima treniruoti. Kaip tai įmanoma? Juk drąsa - tai duota (arba ne) asmeninė savybė. Taip, mes dažnai savo aplinkoje matome šaltinių kalbančių apie tai, kad drąsa yra asmenybės savybė, tačiau iš tikrųjų drąsa yra įgūdžių rinkinys. Brene Brown, sociologijos mokslų daktarė ir tyrėja, vedanti mokymus Forbes 100-uko įmonėms, 20 metų studijavo šią temą, o paskutiniuosius 7-erius tyrinėjo drąsą lyderystėje. Apklausiant tūkstančius dalyvių bei atliekant įvairius tyrimus, rezultatuose ji išskyrė 4 pagrindinius dalykus.
Skaityti toliauJei nori padaryti ar sužinoti daugiau ir jaustis geriau, turėtum pradėti galvoti kaip banglentininkas. Banglenčių sportas siekia jau tūkstantį metų, o prieš 20 metų didžiausia įveikta banga buvo vos 8 metrai - dabar banglentininkai patenka į 30 metrų aukščio bangas. Arba snieglenčių sportas: 1992 m. didžiausias šuolis buvo 12 metrų, o šiandienai - net 70 metrų. Kas lemia tokį neįtikėtiną progresą?
Skaityti toliauPsichologinis saugumas savo komandoje, darbo aplinkoje, santykyje su vadovais yra tai, kas darbuotojui tampa stipria motyvacija likti lojaliam dabartinei įmonei. Užtikrintumas, kad juo pasitikima, priimama jo drąsa išsakyti, ką jis iš tikrųjų galvoja, kad jo klaidos netampa “prasto specialisto” įvaizdžio dalimi, bet pamoka, kuri suteikia augimo pojūtį bei padeda atsiskleisti darbuotojo kūrybiškumui, novatoriškumui, talentams, priimti ir įgyvendinti efektyvesnius sprendimus. Kaip atpažinti tikrąją drąsą savyje?
Skaityti toliauKasdien žmogus vidutiniškai priima apie 35000 įvairių sprendimų, iš jų sąmoningų ir rimtų vidutiniškai apie 70. Nuo sprendimo kelintą valandą rytoj kelsiuosi, ką valgysiu pusryčiams, ką vilkėsiu, kada sportuosiu, su kuo bendrausiu iki kokią dovaną nupirkti mylimam žmogui ir kaip pasirinkti (iš daugybės galimybių: kvietimų, idėjų, asmeninių norų) ką veiksiu savaitgalį. Ar pagalvojome kiek laiko skiriame vienam sprendimui?
Skaityti toliauŠachmatai ugdo kantrybę, atkaklumą ir kritinį mąstymą - tai esminiai įgūdžiai kovojant su sunkiomis gyvenimo problemomis ir kritinėmis situacijomis. Kiekvienas teisingas judėjimas šachmatų partijoje priartina prie pergalės, o kiekvienas klaidingas žingsnis privers priartėti prie pralaimėjimo. Tačiau Tetris - tarsi tikras gyvenimo vaizdas. Palyginimui, šachmatai yra tik kvailas karo žaidimas. Aš išskirsiu šį skirtumą keturiuose paprastuose punktuose, nes galbūt iki šiol savo gyvenimą žaidei pagal šachmatų taisykles.
Skaityti toliauPsichologai ištyrė, kad kuo daugiau žmogus "daro", tuo labiau jam reikia susimąstyti ar tik tai nebus jo ego, norintis aplinkiniams įrodyti, kad jis pakankamai svarbus, pakankamai geras, pakankamai patyręs ar pakankamai stiprus, išmanantis, pasiekęs, kompetentingas... Kai išdrįstama sau atsakyti, atsiveria nauja erdvė veikimui iš širdies, o ne skatinama apgaulingų motyvų ar stimulų.
Skaityti toliauMokymasis yra sunkus. Kelias, kurį turi žengti, siekiant tapti savo amato profesionalu ir nuolat klysti, yra kupinas iššūkių. Tačiau tai puikios naujienos mums visiems. Sėkmingas verslininkas Darrenas Hardy kartą teigė, kad jis visada džiaugiasi, kai kažkas yra sunku, nes tai reiškia, kad dauguma žmonių to niekada nedarys. Konkurencija bus maža.
Skaityti toliauJei kas nors atsitiktinai tavęs paklaustų „Kokių dalykų nori mokytis?“, tikriausiai galvoje kiltų daug variantų. Ir tai yra normalu - visi turime įgimtą norą siekti naujų žinių ir įgūdžių. Tačiau daugeliui mūsų, noras išmokti naujų įgūdžių tiesiog lieka tikslais, o ne tampa realybe, arba - įgyjame šiuos įgūdžius tik tuomet, kai esame priversti tai padaryti, kaip pavyzdžiui, to reikalauja darbas ar nauji projektai.
Skaityti toliauSusimąsčiau apie autentiškumą, kodėl dauguma žmonių pasiduoda aplinkos įtakai ir priima tai, kaip savo paties suvokiamą sėkmę, laimę ir prasmę? Kodėl jie nepaklausia, kas jiems iš tikrųjų svarbu įmonėje, darbe, santykiuose su kolegomis? Kokios jų vertybės? Autentiškumas man yra sąmoningas pasirinkimas, kaip aš noriu gyventi. Tai yra kasdienių sprendimų visuma.
Skaityti toliauMes tikime, kad perfekcionizmas mus daro geresniais. Tai reiškia, kad vertiname kokybišką darbą. Tai reiškia, kad mes atkreipiame dėmesį į detales. Tai reiškia, kad laikomės aukštesnio standarto. Tačiau perfekcionizmas taip pat gali nužudyti kūrybiškumą ir produktyvumą.
Skaityti toliauAr kada nors pagalvojai, kaip ilgai galėtų trukti tavo karjera? Jeigu paklaustum manęs, aš atsakyčiau, kad tavo karjera truks tiek, kiek tavo gyvenimas. Mūsų atsidavimas darbui turi tiesioginės įtakos mūsų gyvenimo kokybei, todėl sprendimas dirbti nemėgstamą darbą kartais būna sunkiai suvokiamas.
Skaityti toliau...pasakė Jurgis Didžiulis ir užtraukė savo naują dainą apsuptyje nepažįstamų žmonių, visiškai nesivargindamas ką jie apie jį pagalvos. Todėl, kad jis daro ką myli ir jam tai teikia malonumą, ir jis tiki, kad per savo veiklą jis įgalina kitus žmones (o gal tik vieną, bei ir tai jau nemažai) stengtis būti gerais žmonėmis.
Skaityti toliauKažkada seniai seniai, mokyklos baigiamajame darbe parašiau rašinėlį tema „O kad viskas būtų taip paprasta…“. Rašinėlio turinio nebeatgaminu, tačiau pavadinimas iki šiol tvirtai laikosi atminty, ir neretai iškyla prieš Naujus metus, kai tenka susidurti su rezoliucijas rašančiais, amžinai skubančiais, ar blogą nuotaiką turinčiais žmonėmis.
Skaityti toliauNeseniai startavusi verslo konsultacijų platforma „idialogue Verslas“ smulkiajam ir vidutiniam verslui siūlo naują paslaugą, kuri gali padėti tokio dydžio įmonėms sparčiau augti. Anksčiau, norint gauti trūkstamų žinių savo veiklos vystymui, reikėdavo kreiptis į įvairias konsultacijų įmones – paslaugų įkainiai ne visada būdavo įkandami, o surasti tinkamą pagalbą gerokai užtrukdavo.
Skaityti toliauPlėtojant smulkųjį ir vidutinį verslą, dažnai kyla įvairių problemų, su kuriomis susidoroti dėl patirties trūkumo nėra taip lengva. Dar ne taip seniai, norint įsigyti verslo konsultaciją reikėdavo arba didelių investicijų, arba viltis, kad kolegų rekomenduotas konsultantas ar mokymai kada nors atsipirks.
Skaityti toliauLoreta is an experience facilitator and life scientist. Sharing practice on personal growth and spiritual development merged into management. While living in Kuala Kumpur, Malaysia, she still finds time to mentor at idialogue career platform.
Skaityti toliau"LinkedIn'as yra pagrindinė personalo paieškos kompanijų darbo priemonė." - sako atrankų kompanijos "People Link" partnerė ir konsultantė Jurgita Lemešiūtė. Kuo jis toks svarbus ir kaip jį padaryti dar patrauklesniu - video reportaže bei detalioje instrukcijoje straipsnyje.
Skaityti toliauGiedrė Vaitiekūnaitė yra ne tik nuostabi moteris bei HR sričiai atsidavusi profesionalė, bet ir viena sėkmingiausių "idialogue" Mentorių. Per savo "karjerą" platformoje ji turėjo jau šešis ugdomuosius, o viena istorija išaugo į kur kas daugiau.
Skaityti toliauRašau norėdama Tau padėkoti - už man dovanotą valandą laiko. Mintyse nuolat grįždavau prie Tavo išsakytų įžvalgų ir patarimų. Puikiai Tave girdėjau, jog esu pasiruošusi 130% pradėti savo verslą, kad svarbu startuoti nuo mažiausio žingsnio, nuo to, ką galiu padaryti jau rytoj.
Skaityti toliauAnkstesniuose straipsniuose mes aptarėme, kas yra asmeninis branding’as ir kodėl jis toks svarbus kiekvienam mūsų. Asmeninis branding'as - tai ne savireklama, o savęs, savo išskirtinių savybių, kompetencijų reprezentavimas, akcentuojant savo vertybes ir taip kuriant savo identitetą, reputaciją bei pridėtinę vertę. Labai patinka šį apibrėžimą pailiustruoti mano mėgstama Oscar Wild fraze “Būk savimi, visi kiti vaidmenys jau išdalinti”.
Skaityti toliauJauti, kad darbas nebeteikia džiaugsmo, bet pakeisti jo negali? Tai vienas ryškiausių karjeros paralyžiaus ženklų. Tai nėra labai maloni būsena ir dažnas mūsų jos net nepripažįstame, bet galime atpažinti iš nuolat girdimų frazių: „O ne, ir vėl pirmadienis“, „Aš nuolat darbe jaučiuosi pavargęs/-usi“, „Jaučiuosi įstrigęs/-usi ir nesuprantu kodėl“.
Skaityti toliauAteityje kompanijos vis labiau rinksis darbuotojus, turinčius stiprų asmeninį brand’ą… Ar kada teko susimąstyti, kaip pasikeistų mūsų profesinis gyvenimas, jei savo veiksmus imtume vertinti vadovo akimis? Štai mano mėgstamoje knygoje "Work Rules" apie kompanijos Google vidinę politiką ir požiūrį pabrėžiama: "One of my hopes in writing this book is that anyone reading it starts thinking of themselves as a founder."
Skaityti toliauNors koučingo mokslus baigiau jau seniai, bet labai gerai atsimenu vieną asmeninę pamoką kursų metu. Sėdėjau su kolege, praktikavausi pokalbio vedimą ir didžiąją pokalbio dalį niekaip negalėjau išgirsti, ką ji nori pasakyti. Mačiau, kaip ji kalba, kaip reaguoja jos kūnas, bet turinio niekaip nepavyko girdėti. Tai buvo pirmas sąmoningas suvokimas, kad girdėti - tai įgūdis.
Skaityti toliauKai susiduriame su tikrai įdomiu reiškiniu, jį vis dažniau imame pastebėti ir savo aplinkoje. Ar ir Jums taip nutinka? Man – nuolat, todėl mintimis vis grįžtu prie Personal Branding reikšmės. Personal Branding'u (toliau – PB) gyvenu jau trečius metus. Kasdien, penktą ryto, kai laikas man būna kokybiškiausias, kai esu ramiausiai nusiteikusi, imu tobulinti žinias šia tema. Mano tiesioginė veikla suteikia galimybę vėliau praktiškai pritaikyti ir patikrinti įsisavintą informaciją ir įsitikinti PB svarba – tuoj Jums paaiškinsiu, kodėl.
Skaityti toliau