idialogue

2023.05.02

Knygos, dėl kurių verta atsikelti anksčiau

Šį rytą pabudai su didžiuliu noru ir atsikėlei net 30 min anksčiau. Vyras, šuo ir kaimynas, žiūrintis pro langą, negali patikėti, o idialogue Mentoriai šypsosi, nes žino, kad tai jų knygų rekomendacijos užmotyvavo tave geram ryto skaitiniui.

Kaip ten sakoma… kaip rytą pradėsi, taip… Dar sakoma, kad visi puikūs žmonės skaito. Na, supratai – laikas gerai knygai. O kad keltis tikrai būtų verta, štai Mentorių rekomenduojamų knygų sąrašas.

 

Evelina Burokė:

 

 • David Epstein „Range: Why Generalists Triumph in Specialized World“ priešnuodis visiems, kurie vis dar galvoja, kad sėkmę karjeroje gali nulemti tik siauras ekspertiškumas.

 

 • Ayn Rand „The Fountainhead”, egoizmo reabilitacijai, nes „A man's ego is the fountainhead of human progress.”

 

Rūta Albrektienė:

 

 • Joseph Grenny „Crucial Conversations” tai knyga, padedanti ir profesinėje, ir asmeninėje erdvėje. 

 

 • Joseph Grenny „Influencer” tai knyga ne apie socialinių tinklų influencerius, o apie tai, kaip daryti įtaką žmonėms, kad pasiektume tikslus.

 

Eglė Vaišvilienė:

 

 • Daniel Coyle „The Culture Code: The Secrets of Highly Successful Groups” – tai puikūs ir paprasti pavyzdžiai apie kultūros svarbą įmonėse.

 

Edita Kirdeikaitė:

 

 • Robert M. Sapolsky „Elgesys” įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

 

 • Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską” šioje knygoje pateikiamas neįtikėtinas kiekis informacijos apie beveik kiekvieną traumos potyrių aspektą, tyrimus, intervencijas ir teorijas. Akivaizdžiai juntamas holistinis požiūris, gilinamasi į tai, kokią įtaką smegenims padaro pribloškiantys trauminiai įvykiai, tiriamos nepalankių, vaikystėje patirtų prieraišumo modelių, smurto prieš vaikus ir įsisenėjusio bei ilgalaikio smurto pasekmės. Ši knyga – tai tikra informacijos „aukso gysla”.

 

 • David D. Burns „Gerų emocijų vadovas” kad suprasti, jog keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimus ir traumas.

 

 • Ramunė Dirvanskienė „Kaip veikia smegenys” ar kada nors susimąstėte, kaip veikia smegenys? Kaip priimami svarbūs sprendimai? Kodėl susergama depresija ir kodėl žmonės klaidžioja per miegus? Kodėl metams bėgant prastėja atmintis ar susergama Alzheimerio liga? Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas?

 

Diana Barauskienė:

 

 • Pradedančiajam CX ekspertui puikiai tinka Alan Pennington „The Customer experience book” lengvai skaitosi, nemažai praktinių pavyzdžių, kuriuos galima pritaikyti norima apimtimi. 

 

 • Įkvėpimui ir žinioms pasisemti puikiai tinka taip pat praktinė Matt Watkinson knyga „The Ten principles behind great customer experiences”. 

 

Norisi daugiau knygų rekomendacijų? Skaityk 10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 8th edition.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Augimui
Kaip ambicingi profesionalai naudoja mentorystę ir asmeninį įvaizdį?
Tiek asmeninis įvaizdis, tiek ir mentorystė yra apie mūsų asmenines vertybes bei norą dalintis. Nesvarbu ko siekiame – ar tai būtų noras parduoti produktą, tapti autoritetu tam tikroje industrijoje, o galbūt auginti naują kartą profesionalų ir taip save realizuoti – mentorystė ir asmeninis įvaizdis šiame kelyje gali eiti išvien. Svarbu suprasti, kad nepaisant to, ar savo asmeninį įvaizdį kuriame sąmoningai ar paliekame formuotis savaime, kiekvienas žmogus jį turi. Tai yra mūsų reputacija bei tai, ką kiti apie mus galvoja ir kalba. 
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Tyrimo rezultatai: darbuotojų lūkesčiai darbdaviams
Šį balandį agentūros bei idialogue partnerių „DID Moons“ atliktas tyrimas apie darbuotojų lūkesčius parodė, kad darbą keisti labiausiai skatina nepagarbi aplinka bei per didelis darbo krūvis. Ar sutiktumėte? Šiame straipsnyje apžvelgiame tyrimo rezultatus. „Užmesti akį” verta, nes duomenys rodo, kad įmonės, kurios proaktyviai nekuria saugios darbo aplinkos, susiduria su darbuotojų išlaikymo ir pritraukimo iššūkiais.
Skaityti toliau
Henrika Bivainienė Praktinis patarimas
Infliacija vis dar auga: kaip argumentuoti algos pakėlimą?
Kuomet pirkinių krepšelio kainos auga, o projektų krūvis darbe nemažėja, yra įprasta svarstyti – „Argi neturėčiau gauti didesnio atlygio?“. Visgi prieš einant kalbėtis dėl didesnio darbo užmokesčio būtina įsivertinti ekonominę aplinką bei savo kompetencijas. Šiame straipsnyje kalbiname Henriką Bivainienę, HR ir atrankų sprendimų kompanijos „Amston“ vadovaujančią partnerę, dėl daugumai vis dar opaus klausimo – algos pakėlimo ir tam tinkamos argumentacijos.
Skaityti toliau