idialogue

2023.05.02

Knygos, dėl kurių verta atsikelti anksčiau

Šį rytą pabudai su didžiuliu noru ir atsikėlei net 30 min anksčiau. Vyras, šuo ir kaimynas, žiūrintis pro langą, negali patikėti, o idialogue Mentoriai šypsosi, nes žino, kad tai jų knygų rekomendacijos užmotyvavo tave geram ryto skaitiniui.

Kaip ten sakoma… kaip rytą pradėsi, taip… Dar sakoma, kad visi puikūs žmonės skaito. Na, supratai – laikas gerai knygai. O kad keltis tikrai būtų verta, štai Mentorių rekomenduojamų knygų sąrašas.

 

Evelina Burokė:

 

 • David Epstein „Range: Why Generalists Triumph in Specialized World“ priešnuodis visiems, kurie vis dar galvoja, kad sėkmę karjeroje gali nulemti tik siauras ekspertiškumas.

 

 • Ayn Rand „The Fountainhead”, egoizmo reabilitacijai, nes „A man's ego is the fountainhead of human progress.”

 

Rūta Albrektienė:

 

 • Joseph Grenny „Crucial Conversations” tai knyga, padedanti ir profesinėje, ir asmeninėje erdvėje. 

 

 • Joseph Grenny „Influencer” tai knyga ne apie socialinių tinklų influencerius, o apie tai, kaip daryti įtaką žmonėms, kad pasiektume tikslus.

 

Eglė Vaišvilienė:

 

 • Daniel Coyle „The Culture Code: The Secrets of Highly Successful Groups” – tai puikūs ir paprasti pavyzdžiai apie kultūros svarbą įmonėse.

 

Edita Kirdeikaitė:

 

 • Robert M. Sapolsky „Elgesys” įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

 

 • Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską” šioje knygoje pateikiamas neįtikėtinas kiekis informacijos apie beveik kiekvieną traumos potyrių aspektą, tyrimus, intervencijas ir teorijas. Akivaizdžiai juntamas holistinis požiūris, gilinamasi į tai, kokią įtaką smegenims padaro pribloškiantys trauminiai įvykiai, tiriamos nepalankių, vaikystėje patirtų prieraišumo modelių, smurto prieš vaikus ir įsisenėjusio bei ilgalaikio smurto pasekmės. Ši knyga – tai tikra informacijos „aukso gysla”.

 

 • David D. Burns „Gerų emocijų vadovas” kad suprasti, jog keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimus ir traumas.

 

 • Ramunė Dirvanskienė „Kaip veikia smegenys” ar kada nors susimąstėte, kaip veikia smegenys? Kaip priimami svarbūs sprendimai? Kodėl susergama depresija ir kodėl žmonės klaidžioja per miegus? Kodėl metams bėgant prastėja atmintis ar susergama Alzheimerio liga? Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas?

 

Diana Barauskienė:

 

 • Pradedančiajam CX ekspertui puikiai tinka Alan Pennington „The Customer experience book” lengvai skaitosi, nemažai praktinių pavyzdžių, kuriuos galima pritaikyti norima apimtimi. 

 

 • Įkvėpimui ir žinioms pasisemti puikiai tinka taip pat praktinė Matt Watkinson knyga „The Ten principles behind great customer experiences”. 

 

Norisi daugiau knygų rekomendacijų? Skaityk 10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 8th edition.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Kodėl nuo gyvenimo Australijoje gali norėtis pabėgti ir laimę atrasti Lietuvoje?
Gyvenimas užsienyje šiandien nebėra retas reiškinys, o istorijų apie platesnes galimybes, pasaulio pažinimą ir geresnes ekonomines sąlygas turime apsčiai. Visgi, emigravimas gyvenimui į kitą šalį yra sudėtingas gyvenimo pokytis, mat dažnam viską tenka pradėti nuo nulio.
Skaityti toliau
Amston Praktinis patarimas
Kaip pasiruošti darbo pokalbiui dėl IT pozicijos?
„Statista“ duomenimis, 2023-ieji buvo pažymėti vienais didžiausių atleidimų IT sektoriuje per pastarąjį dešimtmetį. Darbuotojus masiškai atleido technologijų gigantai „Amazon“, „Meta“, „Google“ ir „Microsoft“. Pasauliniai pokyčiai IT technologijų srityje neaplenkė ir Lietuvos – pirmąjį šių metų ketvirtį su visais arba dalimi savo darbuotojų atsisveikino ir ne viena Lietuvoje veikianti IT kompanija.
Skaityti toliau
idialogue Praktinis patarimas
Grįžtamasis ryšis: kodėl nevertėtų pamiršti jo svarbos bei kaip jį teikti?
Grįžtamasis ryšys yra konstruktyvus (į)vertinimo atsakas kolegai apie atliktą užduotį, elgesį, rezultatus. Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas. Visgi mentoriui grįžtamasis ryšys reiškia kur kas daugiau. Tai – padėka už skirtą laiką, savo žinių pasidalijimą bei patirčių pritaikymą mentee situacijoms. Kodėl mentee neturėtų pamiršti suteikti savo mentoriui grįžtamąjį ryšį ir kaip tai daryti tinkamai atsako idialogue mentorė Renata Šepetė.
Skaityti toliau