idialogue

2023.05.02

Knygos, dėl kurių verta atsikelti anksčiau

Šį rytą pabudai su didžiuliu noru ir atsikėlei net 30 min anksčiau. Vyras, šuo ir kaimynas, žiūrintis pro langą, negali patikėti, o idialogue Mentoriai šypsosi, nes žino, kad tai jų knygų rekomendacijos užmotyvavo tave geram ryto skaitiniui.

Kaip ten sakoma… kaip rytą pradėsi, taip… Dar sakoma, kad visi puikūs žmonės skaito. Na, supratai – laikas gerai knygai. O kad keltis tikrai būtų verta, štai Mentorių rekomenduojamų knygų sąrašas.

 

Evelina Burokė:

 

  • David Epstein „Range: Why Generalists Triumph in Specialized World“ priešnuodis visiems, kurie vis dar galvoja, kad sėkmę karjeroje gali nulemti tik siauras ekspertiškumas.

 

  • Ayn Rand „The Fountainhead”, egoizmo reabilitacijai, nes „A man's ego is the fountainhead of human progress.”

 

Rūta Albrektienė:

 

  • Joseph Grenny „Crucial Conversations” tai knyga, padedanti ir profesinėje, ir asmeninėje erdvėje. 

 

  • Joseph Grenny „Influencer” tai knyga ne apie socialinių tinklų influencerius, o apie tai, kaip daryti įtaką žmonėms, kad pasiektume tikslus.

 

Eglė Vaišvilienė:

 

  • Daniel Coyle „The Culture Code: The Secrets of Highly Successful Groups” – tai puikūs ir paprasti pavyzdžiai apie kultūros svarbą įmonėse.

 

Edita Kirdeikaitė:

 

  • Robert M. Sapolsky „Elgesys” įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

 

  • Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską” šioje knygoje pateikiamas neįtikėtinas kiekis informacijos apie beveik kiekvieną traumos potyrių aspektą, tyrimus, intervencijas ir teorijas. Akivaizdžiai juntamas holistinis požiūris, gilinamasi į tai, kokią įtaką smegenims padaro pribloškiantys trauminiai įvykiai, tiriamos nepalankių, vaikystėje patirtų prieraišumo modelių, smurto prieš vaikus ir įsisenėjusio bei ilgalaikio smurto pasekmės. Ši knyga – tai tikra informacijos „aukso gysla”.

 

  • David D. Burns „Gerų emocijų vadovas” kad suprasti, jog keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimus ir traumas.

 

  • Ramunė Dirvanskienė „Kaip veikia smegenys” ar kada nors susimąstėte, kaip veikia smegenys? Kaip priimami svarbūs sprendimai? Kodėl susergama depresija ir kodėl žmonės klaidžioja per miegus? Kodėl metams bėgant prastėja atmintis ar susergama Alzheimerio liga? Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas?

 

Diana Barauskienė:

 

  • Pradedančiajam CX ekspertui puikiai tinka Alan Pennington „The Customer experience book” lengvai skaitosi, nemažai praktinių pavyzdžių, kuriuos galima pritaikyti norima apimtimi. 

 

  • Įkvėpimui ir žinioms pasisemti puikiai tinka taip pat praktinė Matt Watkinson knyga „The Ten principles behind great customer experiences”. 

 

Norisi daugiau knygų rekomendacijų? Skaityk 10 knygų, kurias skubėti perskaityti tau rekomenduoja idialogue Mentoriai | 8th edition.

Prisijunk prie idialogue!

Dalintis Facebook

idialogue

Tobulėjimui
Neringa Sendriūtė Sėkmės istorija
Mentorystės galia: kaip „Nord Security“ mentorystės programa ugdo ateities lyderius
Styvas Džobsas padėjo Markui Zuckerbergui ugdyti lyderystės įgūdžius ir inovacijų viziją, o Warrenas Buffettas – Billui Gatesui tobulinti strateginį mąstymą ir finansinius sprendimus. Abi šios mentorystės rodo, kaip svarbu turėti išmintingus patarėjus, kurie ne tik nukreipia tinkama linkme, bet ir padeda pasiekti didžiausią karjeros potencialą.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Praktinis patarimas
Kai darbo skelbimų portalų nebepakanka
Dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet darbdaviai neatsako į išsiųstą kandidato gyvenimo aprašymą (CV) ir palieka mus nežinioje. Dažnas kandidatas tuomet svarsto, ar vertėtų nuleisti rankas ir darbo ieškoti kitoje įmonėje, ar visgi belstis į norimų darbdavių duris yra ne tik leistina, bet ir sveikintina.
Skaityti toliau
Neringa Sendriūtė Mokymai
Kaip carVertical suprato, kad jų organizacijai reikia mentorystės?
Versle, kaip ir automobilių lenktynėse – labai svarbus komandinis darbas, todėl augimo rekordus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje mušanti „carVertical“ organizacija jau spėjo pritaikyti mentorystės programą savo įmonės viduje. Nors dažnai svarstoma, kada šis įrankis įmonėms gali atnešti daugiausia naudos, tai puikus pavyzdys, kad mentorystė pritaikoma tiek ir augančioms, tiek ir brandžioms organizacijoms. 
Skaityti toliau